Keto mityba – kas tai?

Nors įstrigo tarp sienų COVID 19 užrakinimas, reikia prisiimti atsakomybę už sveikatingumą ir sveikatą. Jei dirbate namuose, jums kyla neišvengiamų pagundų, tokių kaip ilgas miegas, fizinio aktyvumo stoka, psichinis neramumas ir užkandžiai tarp valgių. Ir jei taip yra, tada, mano brangusis, jūs sąmoningai keliate pavojų savo brangiajam sveikata. Tais laikais, kai pandemija užklumpa pasaulines ląsteles, labai svarbu išlaikyti save psichiškai, fiziškai ir biologiškai gerai, tačiau šiais laikais socialinis aktyvumas yra draudžiamas.

Jei ieškote durų, kurios nukreiptų jus į ketogeninių programų vadovą, pasibeldėte į puikią vietą. Pirmiausia praneškite mums, kas tai yra?

Ketomitybas yra būdas vartoti mažai angliavandenių su vidutiniu kiekiu aukštos kokybės maistinių baltymų ir dideliu kiekiu sveikų maistinių riebalų. Turite būti skeptiškas dėl riebalų vartojimo, kuris nuo dešimtmečių paprastai laikomas pagrindiniu nutukimo kaltininku. Na, dabar manau, kad tai klaidingas pavadinimas. Galbūt natūralūs riebalai yra geri draugai, kurie turėtų pakeisti tikruosius nusikaltimo partnerius – cukrų ir krakmolą.

Ką apima keto mityba?

Keto maistas yra puikus ir apima 10% kalorijų, iš kurių gaunama sveikų angliavandenių(mažiau nei 50 g per dieną), pavyzdžiui, lapiniai žalumynai, daržovės ir ribotas kiekis ankštinių augalų, uogų; 20% kalorijų, gaunamų iš baltymų, tokių kaip omega-3 turtinga žuvis, mėsa ir gyvūniniai baltymai; ~ 70% kalorijų iš natūralių riebalų, tokių kaip avokadai, kokosai, nesotieji ir vidutinės grandinės trigliceridų aliejai, riešutai ir sėklos.

Kaip tai veikia?

A keto mityba leidžia jūsų kūnui pasiekti metabolinę „ketozės“ būseną, o tai reiškia, kad jūsų kūno sistema energijai gaminti naudos ketoninius kūnus (pastovų energijos šaltinį, gaunamą iš riebalų), o ne gliukozę (angliavandenių darinį). Negalima klaidingai suprasti riebalų, nes daugelyje tyrimų, atliktų per 900 000 tiriamųjų, padaryta išvada, kad sočiųjų ir mononesočiųjų riebalų valgymas visai nėra širdies ligų ar ŠKL (širdies ir kraujagyslių ligų) rizikos veiksniai. Bet kokio pavidalo angliavandenių vartojimas padidins cukraus kiekį kraujyje ir padidins insulino išsiskyrimą. Rinkoje, kurioje gausu patrauklių spąstų, tokių kaip makaronai, gruzdintos bulvytės, duona, miltai, ryžiai, bulvės, cukrus ir sirupai, mes greičiausiai vartojame per daug, todėl nuolat veikiame insuliną, dėl kurio galiausiai atsiras atsparumas insulinui ir galiausiai diabetas ar nutukimas.

Ilgalaikė keto dietos nauda

 1. Svorio metimas– sumažinta kalorijų mityba iš keto patiekalų skatina kūno riebalų naudojimą kaip kurą, o tyrimai parodė, kad ketogeninė mityba slopina apetitą ar per didelį užkandžiavimą ir leidžia ilgiau išlikti soti.

 2. Kognityvinė raidaLaikydamosi ketogeninės dietos, smegenys dažniausiai naudoja ketoninius kūnus, o ne gliukozę kaip pagrindinį kuro šaltinį. Šis perėjimas skatina daugiau nervų augimo faktorių ir sinapsinių ryšių tarp smegenų ląstelių. Tai sustiprina protinę veiklą, dėmesį ir pagerina pažinimo galimybes.

 3. Palaikomas cukraus kiekis kraujyje Tyrimai parodė, kad mažai angliavandenių vartojančios dietos sumažina atsparumą insulinui ir cukraus kiekį kraujyje. Jūs taip pat nesusidursite su staigiais cukraus kiekio kraujyje kritimais ar avarijomis, išsekę ir dezorientuoti.

 4. Energingas– 4–8 savaites ketozės metu jūsų raumenyse ir kepenyse susikaupęs glikogenas sumažėja, raumenų ištvermė ir bendras energijos lygis yra didesnis. Kadangi organizmas vietoj gliukozės naudoja riebalus, smegenims tiekiamas kuras ir nuoseklus ketoninių kūnų tiekimas, kad būtų užtikrintas ilgalaikis ir ilgesnis fizinis pajėgumas.

 5. Širdies ir kraujagyslių bei medžiagų apykaitos sveikata—Įrodyta, kad ketogeninė mityba efektyviai reguliuoja kraujo lipidų ir riebalų rūgščių apykaitą. Tai padeda žymiai sumažinti kraujospūdį, širdies ligas ir insultą.

Ar esate girdėję apie Keto gripą?

Pagrindinis keto dietos kelia susirūpinimą dėl mažėjančio natrio ir elektrolitų kiekio, dėl kurio gali atsirasti į gripą panašių simptomų, kaip galvos skausmas, kosulys, nuovargis, dažni šnipštimai, dirglumas ar pykinimas, vadinami keto gripu. Nors skirtumas yra tas, kad jis nėra užkrečiamas, o priežastinis veiksnys nėra virusas.

Dėl nepakankamo perdirbimo maistas ir sumažėjęs insulino kiekis, taip pat staiga sumažėja inkstų kaupiama natrio koncentracija

Paprastas būdas to išvengti yra į maistą įpilti daugiau natrio ir elektrolitų, įtraukiant sūrus patiekalus, šoninę, marinuotas daržoves ir kt.

Jei norite paversti riebalų maišymo mašina, tada venkite maisto produktų Kaip:

 • Perdirbti saldūs maisto produktai ir padažai, tokie kaip soda, vaisių sultys, kokteiliai, ledai, saldainiai.

 • Krakmolas ir kviečių produktai, pavyzdžiui, ryžiai, makaronai, dribsniai, pica, mėsainiai ir kt.

 • Šakniavaisiai ir gumbai, pavyzdžiui, bulvės, morkos

 • Mažai riebalų turintys arba dietiniai produktai ir perdirbti augaliniai aliejai

 • Saldūs alkoholiniai gėrimai (saldūs vynai ir kokteiliai)

 • Dietiniai maisto produktai be cukraus (paprastai turintys daug cukraus turinčio alkoholio ar dirbtinių saldiklių, tokių kaip aspartamas, sukralozė), pavyzdžiui, dietinis koksas, „Splenda“

Galite pradėti nuo 7 dienų keto plano ir, jei norite, kad tai pasiteisintų, galite ir toliau būti ketogeninės dietos dalimi. Išbandykite patys, kad patikėtumėte, jog tai iš tikrųjų puoselėja gerą psichinę ir fizinę sveikatą.