Standžios kaklo priežastys ir natūralūs gydymo būdai

Standus kaklas - daktaras Kirvis

Kietas kaklas gali būti tikras kaklo skausmas. Tai taip pat vienas dažniausių raumenų skausmų, kuriuos patiria tiek vaikai, tiek suaugusieji. Įprasti veiksniai yra bloga laikysena, su sportu susijusios traumos, fizinio krūvio sukeltos įtampos, pasikartojantys su darbu susiję judesiai – net ir sunkūs namų darbai bei kraštovaizdžio tvarkymas gali priversti kaklą. Nors skausmas gali atsirasti dėl kaklo raumenų, kaulų ir raiščių, standus kaklas dažniausiai yra per didelis kaklo raumenų perkrovimas ar įtempimas. (1)

Kaklo skausmai dažnai kyla iš nugaros smegenų ir atsiranda dėl tam tikrų (dažniausiai laikinų) nervų signalų pokyčių. Dėl savo judrumo, judesių amplitudės ir gyvybiškai svarbaus vaidmens palaikant galvą kasdieniais judesiais, kaklas yra labai jautrus standumui, įtempimams ir įtempimui.

Standaus kaklo intensyvumas labai priklauso nuo žmogaus ir skausmo priežasties. Kai kurie patiria tik lengvą, trumpalaikį skausmą, o kiti susiduria su ypatingu skausmu, įtempimu ir įprastai veikiančiais sunkumais. Kaip jūs sužinosite, apima didelę kaklo standumo prevencijos dalį taisydamas tavo laikysena, miegas palaikomoje padėtyje ir streso mažinimas.


5 natūralios priemonės kietam kaklui

Tikėtina, kad jūsų standus kaklas gali būti išspręstas nereikalaujant jokių vaistų ar rimto įsikišimo. Paprastai geriausia kreiptis į gydytoją, jei kaklo standumo simptomai nepraeina maždaug po vienos savaitės. Ieškokite kitų simptomų, kad įsitikintumėte, jog pagrindinė liga, infekcija ar sveikatos būklė nėra kalta.

1. Chiropraktikos priežiūra, padedanti pagerinti laikyseną

Chiropraktikai gali padėti natūraliai surasti kaklo skausmą, matuodami stuburo kreivę ir taikydami tikslingai. Papildoma nauda yra tai, kad chiropraktikai taip pat rodo naudingus laikysenos pratimus, kuriuos galite dirbti namuose. Chiropraktikai sutelkia dėmesį į stuburo sveikatą ir siekia tinkamo išlyginimo, kad sumažėtų raumenų įtampa ir sumažėtų įtempimų ar patempimų tikimybė.

Tyrimai rodo, kad už kiekvieną centimetrą, kai galva išlenda iš tikrojo svorio centro, jūsų kaklas patiria papildomus 10 svarų streso. Neretai chiropraktikai mato pacientus, kurių galvos iškilę nuo dviejų iki trijų colių į priekį nuo tikrojo svorio centro. Tai prideda papildomą 20 – 30 svarų spaudimo ant kaklo. Chiropraktikos koregavimas stuburo reabilitacijos pratimai moko išsiugdyti taisyklingą kaklo, galvos ir pečių laikyseną ir gali sumažinti skausmą, kartu padidindami judesio amplitudę ir bendrą gyvenimo kokybę.

Viename nacionaliniame sveikatos institute buvo tiriamas skirtingų gydymo būdų veiksmingumas mažinant kaklo skausmą: chirurginės terapijos gydytojo atliekama stuburo manipuliacinė terapija, vaistai nuo skausmo (nereceptiniai skausmo malšintuvai, narkotinės medžiagos ir raumenis atpalaiduojantys vaistai) arba mankšta. Po 12 savaičių 57 procentai tų, kurie susitiko su chiropraktikais, ir 48 procentai, kurie laikėsi mankštos programos, pranešė, kad kaklo skausmas sumažėjo bent 75 procentais.

Tuo pačiu metu tik apie 33 procentai vaistų grupės žmonių patyrė tą patį patobulinimą. Ir palengvėjimas tiems, kurie nevartoja narkotikų. Praėjus vieneriems metams, 53 procentai grupių be narkotikų ir toliau pranešė, kad kaklo skausmas sumažėjo bent 75 procentais, palyginti su tik 38 procentais grupės, vartojančios vaistus. (2)

2. Mankšta

Reguliarus fizinis krūvis yra svarbus norint kontroliuoti streso hormonus, pagerinti raumenų jėgą, sumažinti uždegimą, padėti geriau išsimiegoti ir palaikyti sveiką kūno svorį. Visi šie dalykai sumažina tolesnių traumų riziką ir yra vieni didžiausių mankštos nauda.

Neveiklumas gali susilpninti aplink kaklą esančius raumenis, kurie laiko galvą, o fizinis aktyvumas padeda cirkuliuoti deguonį minkštuosiuose audiniuose visame stubure, o tai skatina gijimą. Tačiau raktas yra saugus sportas, siekiant sumažinti raumenų patempimų ar patempimų riziką. Jei praeityje patyrėte traumų, patartina pasikalbėti su savo gydytoju ar kineziterapeutu, kad gautumėte patarimų dėl jums tinkamiausių pratimų.

Jūs taip pat galite dirbti gerindami kaklo judesio amplitudę, namuose praktikuodami šį paprastą žmogaus kinetikos pratimą. (Tiesiog venkite šio pratimo atlikti savarankiškai, jei jaučiate didelį skausmą). Pradėkite nuo aukšto sėdėjimo ant kėdės ir venkite kumščiuotis. Kairę ranką uždėkite už galvos ir švelniai patraukite įstrižai link kelio. Tokiu būdu ištempkite raumenį 5–10 sekundžių, tada penkias – 10 sekundžių atpalaiduokite raumenis. Gilinkite tempimą lėtai traukdami galvą link krūtinės kelio kryptimi, kol pasieksite naują pabaigos tašką. Pakartokite du ar tris kartus, tačiau atsitraukite, jei sustingsta pablogėjimas.

3. Tinkamas miegas

Po pratimo įsitikinkite, kad tai yra prioritetas gerai išsimiegok (tai daugumai suaugusiųjų reiškia septynias – devynias valandas per naktį). Duokite sau pakankamai laiko atsigauti tinkamai poilsis tarp treniruočiųir apribokite pasikartojančius judesius, kuriuos pastebite, padidina skausmą. Kelias dienas pailsėkite nuo mankštos, jei jaučiate didelį skausmą, o skausmui atslūgus, pradėkite švelniai ištiesti kaklą, kad pagreitėtų gijimas. (3)

Kalbant apie geriausias standaus kaklo miego pozicijas, gydytojai labiausiai rekomenduoja miegoti ant šono. Jei nusprendėte miegoti ant nugaros, pabandykite šiek tiek sulenkti kelius į viršų, naudodamiesi pagalvėmis po keliais. Miegojimas ant šono išlaiko stuburą geriausiai, tačiau nepamirškite per daug susisukti. Taip pat naudinga pagalvė tarp kelių miegant šone. Galite naudoti mažą susuktą rankšluostį tiesiai po kaklu, kad pridėtumėte pagalvę pagalvei, jei tai padeda. (4)

4. Valgykite priešuždegiminę dietą

Didelis uždegimas Padarykite raumenis jautresnius skausmui ir traumoms – jau nekalbant apie uždegimą, susilpnėja jūsų kaulai ir sąnariai, taip pat sumažėja judesių amplitudė ir gebėjimas natūraliai išgydyti traumas. Jei sutrinka jūsų bendras judesio, jėgos ir lankstumo diapazonas, kyla didesnė kaklo problemų rizika. Uždegimas taip pat gali apsunkinti atsigavimą po traumų.

Jūs galite padėti suvaldyti uždegimą ir pagreitinti savo sugebėjimą pasveikti valgydami maistinių medžiagų turinčią dietą priešuždegiminiai maisto produktai. Tai reiškia, kad reikia valgyti mažiau „tuščių kalorijų“, tokių kaip pridėtas cukrus, perdirbta mėsa, chemiškai purškiami augalai, rafinuoti grūdų produktai, alkoholis ir supakuoti užkandžiai. Priešuždegiminė dieta apima gydomuosius maisto produktus, tokius kaip: žalios lapinės daržovės; sveiki riebalai, įskaitant aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų ir kokosų aliejų; baltymų šaltiniai, pavyzdžiui, kiaušiniai be narvų, žole šerta mėsa ir laukinės sugautos žuvys; ir probiotiniai maisto produktai ir fermentuoti maisto produktai (pavyzdžiui, kultūringos daržovės ir jogurtas).

5. Valdykite stresą ir skausmą naudodamiesi natūraliais raumenų relaksatoriais

Pernelyg didelis stresas sukelia įtampą aplink kaklą, pečius ir galvą. Šis skausmas sukelia dar daugiau streso, sukuria užburtą ratą.

Per pirmąsias 72 valandas jaučiate skausmą, kelis kartus per dieną apledėkite kaklą naudodami naminius ar parduotuvėje nusipirktus ledo paketus. Kaklo raumenų skausmui gydyti atlikite tai taikydami tikslines šilumos terapijas po pirmųjų trijų dienų. Mankšta, profesionalūs masažai, akupunktūra procedūros ir eterinių aliejų naudojimas namuose taip pat yra natūralus raumenis atpalaiduojantys kurie naudingi gydant su nervais susijusias problemas.

Šildant ir masažuojant skausmingas vietas, atpalaiduojami raumenys, atsipalaiduoja audiniai, padidėja kraujotaka ir netgi padidėja natūraliai gaminamų skausmą malšinančių, raminančių chemikalų gamyba. Tai apima endorfinus, tas pačias geros savijautos chemines medžiagas, išsiskyrusias fizinio krūvio metu. Norėdami tai padaryti saugiai, skausmą mažinančiam gydymui, kurį galite atlikti namuose naudodami eterinius aliejus Namų raumenų trynimas įskaitant pipirmėčių eterinį aliejų ir nešiklius. Jis prasiskverbia į standžius raumenis ir sumažina uždegimą.

Kiti svarbūs veiksniai, siekiant sumažinti viso kūno uždegimą, yra natūralių stresą malšinantys, mankštintis, vengti per didelio alkoholio ir kofeino kiekio bei pasakyti „ne“ rūkymui ir pramoginiams narkotikams.

Standūs kaklo simptomai ir priemonės - Dr. Ax

Standūs kaklo simptomai

Standūs kaklo simptomai paprastai ištirpsta per kelias dienas, tačiau gali trukti ilgiau, kartais kelias savaites. Kaklo skausmas taip pat gali stiprėti ir silpnėti, vėl sustiprėti staigaus judesio, streso ar blogo miego metu.

Dažniausi standaus kaklo požymiai ir simptomai yra šie:

 • kaklo skausmas, skausmas ar spaudimas
 • sunku judinti kaklą be skausmo (ypač sukant galvą į šoną arba kaklą riedant žemyn ir link krūtinės)
 • sunku patogiai miegant
 • įtampos galvos skausmai
 • pečių skausmas
 • rankos skausmas
 • judesio amplitudės praradimas, įskaitant sunkumą uždėti smakrą ant krūtinės (daugybė lankstumo testų pataria pasukti kaklą, kad patikrintumėte judesio diapazoną; galvą turėtumėte pasukti maždaug 90 laipsnių, o kaklą sulenkti maždaug 45 laipsnius). į šoną)

Kas sukelia standų kaklą?

Įdomu, ar standus kaklas yra ne tik nepatogumas ir kažkas, dėl ko tikrai reikėtų jaudintis?

Nors yra tam tikrų aplinkybių, kai standus kaklas gali būti rimtesnės, pagrindinės sveikatos problemos (pvz., Infekcijos) simptomas, dažniausiai taip nėra. Daugumą trumpalaikių (ūmių) kaklo skausmų ar kaklo standumo epizodų sukelia raumenų patempimai, staigūs stuburo ar galvos judesiai, stresas ir raumenų įtampa, kurią sukelia kiti klausimai. (5)

Dažniausios standaus kaklo (ar kitų kaklo skausmų) priežastys yra:

 • greiti, dažniausiai pasikartojantys gimdos kaklelio stuburo judesiai, pvz., mankštos metu, keliant daiktus aplink namą arba staigiai vairuojant ir trūkčiojant kaklą
 • raumenų patempimai aplink kaklą ir pečius; tai dažniausiai lemia bloga laikysena, daranti įtaką gimdos kaklelio stuburui (įskaitant dirbant, laikant kaklą neįprastoje padėtyje, kad galėtume kalbėti telefonu, skaitydami ar dirbdami neskubėdami, sportuodami ar miegodami) (6)
 • pagrindinės gimdos kaklelio problemos: įskaitant išsipūtę diskai/ išvarža, gimdos kaklelio degeneracinė disko liga, osteoartritas /degeneracinė sąnarių liga, stuburo stenozė ar kaulų spurta
 • didelis streso ar nerimo lygis; tai sukelia padidėjusią raumenų įtampą ir uždegimą stresas dėl skausmo pati tai dažnai pablogina!
 • blogas miegas ir bendras poilsio trūkumas
 • didelis uždegimo lygis, kurį sukelia a derinys sėslus gyvenimo būdas, netinkama mityba, rūkymas ir toksinų poveikis
 • kai kuriais atvejais pagrindinės sveikatos būklės, sukeliančios uždegiminį atsaką, pvz., infekcijos, tokios kaip torticollis ar retesnės neurologinės ligos, tokios kaip meningitas, subarachnoidinis kraujavimas ir užpakalinės duobės navikai, gali sukelti kaklo standumą. (7) Kiti simptomai, tokie kaip didelis karščiavimas, galvos skausmai, nuolatiniai nugaros skausmai pykinimas ar vėmimas ir nuovargis / mieguistumas reiškia, kad turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju ir atmesti kitas sąlygas.

Laikysenos ir standumo kaklo jungtis

Bloga laikysena veikia stuburo ir kaklo raumenų darbą. Kaklo raumenų tempimas yra pati dažniausia kaklo standumo priežastis. Kaklo skausmas dažnai išsivysto staigiai traukiant tam tikrus raumenis, minkštųjų audinių patempimus, šlubuojant ir sužeidus levatoriaus mentės raumenį (ploną raumenį, esantį kaklo gale ir šone, tiesiai po viršutine trapecijos dalimi). (8)

Levatoriaus mentės raumuo yra atsakingas už viršutinės pečių dalies sujungimą su kaklo stuburo viršumi. Tai specialiai kontroliuojami gimdos kaklelio nervai, pažymėti „C3 ir C4“, ir padeda pasukti galvą iš šono …