Ką valgyti prieš treniruotę – 5 Patarimai

Geriausias maistas prieš sporto salę? Peržiūrėkite mūsų penkis geriausius pasirinkimus ir sužinok ką valgyti prieš treniruotę dabar.

Sporto krepšys supakuotas, vandens buteliukas paruoštas, abu batai surasti (rezultatas!)… bet ar kažką pamiršote? Kai reikia sportuoti, valgymas prieš treniruotę gali palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje. Tai reiškia, kad turėsite daug energijos kardio ir jėgos treniruotėms.

Patarimai ką valgyti prieš treniruotę

Mitybos patarimas: sumaišykite baltymus, sveikus riebalus ir šiek tiek gerųjų angliavandenių. Ir, be abejo, po to užkąskite sveiku desertu (jo nusipelnėte!). Štai mūsų geriausi patarimai, ką valgyti prieš pat treniruotę.

1. Pilno grūdo skrebučiai, žemės riešutų arba migdolų sviestas ir banano griežinėliai.

Ne veltui bėgikai mėgsta bananus po varžybų – vaisiuose gausu paprastųjų angliavandenių, natūralių cukrų ir, kas geriausia, kalio. Šis elektrolitas padeda išvengti raumenų mėšlungio ir gali būti prarastas su prakaitu. Žemės riešutų arba migdolų svieste yra sveikų riebalų, o skrebučiuose – sudėtinių angliavandenių, kurie palaiko cukraus kiekį kraujyje.

2. Vištienos šlaunelės, ryžiai ir garuose virtos daržovės

Ieškote geriausio valgio prieš sporto salę? Apsvarstykite šį klasikinį patiekalą, kuriame dera baltymai ir sudėtiniai angliavandeniai. Be to, daržovėse esančios skaidulos padeda virškinti. Vištienos šlaunelių, o ne krūtinėlės pasirinkimas yra asmeninis pasirinkimas, tačiau tamsi mėsa turi daugiau gerųjų riebalų, kurių reikia, kad per treniruotę nesusirgtumėte.

3. Avižiniai dribsniai, baltymų milteliai ir mėlynės

Sudėtiniai angliavandeniai, esantys avižiniuose dribsniuose, jūsų organizme skaidomi lėtai, o tai reiškia, kad energija išlieka ilgiau. Pagerinkite maistingumą įmaišydami šaukštelį baltymų miltelių. Tokiuose vaisiuose kaip mėlynės, avietės ar vyšnios yra antioksidantų – itin naudingų medžiagų, padedančių išvengti ląstelių pažeidimų. Taip pat: skanu.

4. Kiaušinienė, daržovės ir avokadas

Pirmyn, naudokite visą kiaušinį. Juose gausu aukštos kokybės baltymų, o jei įtrauksite ir trynį, gausite visas aštuonias nepakeičiamas aminorūgštis. Šios skatina raumenų formavimąsi ir atsigavimą. Avokadas suteiks jums sveikų riebalų, o daržovės yra maistingųjų medžiagų turtingi šaltiniai, nesvarbu, kokią pasirinktumėte.

5. Baltymų kokteilis

Baltymų milteliai yra būtini, bet po to rinkitės tai, kas jums labiausiai patinka. Pienas arba migdolų pienas, mišrios uogos, bananai, žemės riešutų sviestas, avokadai, net lapiniai žalumynai – visa tai yra teisingas pasirinkimas. Gausite greitai virškinamų angliavandenių, taip pat sveikų riebalų ir baltymų.

Raskite, kas jums tinka prieš treniruotę

Galbūt jūsų geriausia draugė yra baltymų kokteilių karalienė, bet jūs pabandėte ir… bjauru. Nieko baisaus. Kaip ir pratimai, taip ir prieš treniruotę nėra vieno universalaus pasirinkimo. Ką valgyti prieš treniruotę, reiškia tai, kas tinka jums.

Taip pat atkreipkite dėmesį į laiką. Jei prieš treniruotę ketinate valgyti gausesnį maistą, siekite valgyti likus dviem ar trims valandoms iki treniruotės. Tačiau jei turite mažai laiko, savo porciją paverskite labiau užkandžiu ir valgykite likus maždaug 45 minutėms iki sporto salės. Tada pastebėkite, kaip laikas jus veikia. Galbūt esate 30 minučių iki bėgimo takelio valgytojas, o galbūt jūsų pilvas geriau jaučiasi, kai yra daugiau laiko virškinimui.

Žaiskite su maisto produktų deriniais ir laiku, ir tikrai rasite geriausią patiekalą prieš sporto salę.