Žiedinių kopūstų pakaitalas – 6 idėjos, kurias verta išbandyti ir kaip pridėti skonį

Per pastarąjį dešimtmetį žiediniams kopūstams buvo skiriama daugiau dėmesio nei bet kada, ir dažnai jis naudojamas kaip sveikas pakaitalas. Nesvarbu, ar norite sumažinti angliavandenių kiekį, pakeisti mėsą kepsnyje, vištienos sparnelius, ryžius, picos plutą ar dar ką nors, žiediniai kopūstai yra daug populiaresni nei anksčiau.

Taigi, kas atsitiks, kai jums tiesiog pritrūksta jo, bet vis tiek norite naudoti sveiką pakaitalą? Jums reikia žiedinio kopūsto pakaitalo, kuris gali padaryti beveik viską, ką gali padaryti žiedinio kopūsto galvutė. O gal tiesiog negalite pakęsti skonio, ir mes sugalvojome keletą būdų, kaip tai apeiti. Pažiūrėkime.

žiedinių kopūstų pakaitalai

Turinys

Rodyti

Geriausias žiedinių kopūstų pakaitalas

Geriausi žiedinių kopūstų pakaitalai yra brokoliai, cukinijos, šparagai, bet kokios šakninės daržovės, grybai ir galiausiai ankštinės daržovės. Kad ir kurį nuspręstumėte naudoti, jis turi nemažą kiekį virškinimo skaidulų, paruošiamas gana greitai ir turi mažai angliavandenių.

Kai kurie pakaitalai gali būti naudingesni pagal kai kuriuos konkrečius receptus, o kiti yra geriau, kad patiekalas būtų didesnis. Šiame sąraše rasite pakaitalų, kurių skonis yra artimas, ir visiškai kitokio skonio bei tekstūros. Jei skonis yra pagrindinė žiedinių kopūstų problema, po pakaitalų skyrėme žiedinių kopūstų skonio pagerinimui arba maskavimui.

1. Brokoliai

Brokoliai yra pirmasis ir geriausias žiedinių kopūstų pakaitalas, nes jie yra artimiausio skonio ir tekstūros. Jis elgėsi taip pat, tik buvo tamsesnės, žalios spalvos.

Brokolius galite naudoti lygiai taip pat, kaip ir žiedinius kopūstus: ryžius, košę, picos plutą, grietinėlės sriubą, kepsnį, viską, kas jums patinka. Tiesiog nepamirškite apie spalvos pasikeitimą, nes tai gali turėti įtakos jūsų receptui.

Brokoliai

2. Cukinijos

Cukinijos puikiai tinka kaip universalus daržovių pakaitalas, įskaitant žiedinius kopūstus. Tai geriau, jei norite padidinti receptą, nes jį gaminant jis per daug suminkštėja. Galite naudoti žalią žiedinį kopūstą, taip pat galite naudoti žalią cukiniją.

Lengvai apkepta panardinta cukinija gali būti puiki alternatyva žiedinio kopūsto kepsniui, jei negaila aliejaus. Nepamirškite, kad cukinijos, veikiamos karščio, išskirs daug drėgmės.

3. Šparagai

Šparagai yra švelnesnio skonio nei žiediniai kopūstai ir yra nuostabūs ant grotelių, grotelių ar net tiesiog kepti. Jis taip pat puikiai tinka kaip žiedinio kopūsto pakaitalas kreminėje sriuboje, nes turi tiek pat skaidulų (jei ne daugiau) ir švelnesnio skonio.

Kaip ir brokoliai, jie yra tamsiai žalios spalvos ir atsiras galutiniame patiekale, todėl gamindami maistą turėtumėte tai nepamiršti. Pakaitinti šparagai būna labai minkšti, todėl geriausia juos naudoti receptuose, kuriuos baigsite vienu prisėdimu.

4. Šakninės daržovės

Ropė, rūta, pastarnokas, saliero šaknis, morkos – visi jie puikūs žiedinių kopūstų pakaitalai, ypač grietinėlės sriubai ar kepsniams. Jie puikiai tinka košei ir suteikia labai skirtingą skonį. Pavyzdžiui, ropės, rūtos ir salierų šaknys suteikia žemiško skonio, kuris puikiai kontrastuoja su šviesia mėsa, tokia kaip vištiena ar žuvis.

Pastarnokas ir morkos yra šiek tiek saldūs, todėl jie gali būti geresni su šiek tiek daugiau skonio, pavyzdžiui, raudona mėsa. Visa tai yra puikūs būdai papildyti receptą dideliu kiekiu, tačiau atminkite, kad jie turi stiprų skonį (stipresnį nei žiedinių kopūstų).

5. Grybai

Grybai yra puikūs žiedinių kopūstų pakaitalai, ypač kepant arba keptuvėje. Jie nėra tokie tinkami sriubai ar košei, nes grybai paprastai neišeina glotnūs juos sumaišius.

Juos puiku dėti dideliais kiekiais, ypač jei bandote pakeisti mėsą ir pridėti daugiau baltymų. Jei naudojami kaip atsargos, jie suteikia tikrai puikų skonį ir gilią spalvą, jei laikote žiaunas.

grybai

6. Ankštinės daržovės

Bet kokios rūšies ankštinės daržovės puikiai tiks kaip žiedinių kopūstų pakaitalai, ypač ruošiant košę ar grietinėlės sriubą. Jie nėra tokie tinkami kepsniui, nors galite juos paskrudinti keptuvėje ir dėti į salotas. Arba galite juos sutrinti ir paversti daržovių pyragėliais ir pakepinti keptuvėje.

Jei jums įdomu, kokios yra jūsų galimybės, galite rinktis iš lęšių, avinžirnių, žirnių, skaldytų žirnelių ir paprastų pupelių. Visa tai yra puikus būdas pridėti daugiau baltymų į maistą.

Taip pat skaitykite: Ndujos pakaitalas

Kaip padaryti, kad žiediniai kopūstai būtų skanesni

Jei žiedinį kopūstą norėjote pakeisti kita daržove dėl jo skonio, vilties vis dar yra. Žiediniai kopūstai yra stipraus, specifinio skonio, tačiau jį galima pagerinti naudojant kelis ingredientus.

1. Įpilkite šoninės arba skystų dūmų

Kažkas labai mėsingo ir dūminio žiedinio kopūsto skonis visada bus geresnis. Nesvarbu, ar tai šoninė, ar kumpis, ar prosciutto, tai nesvarbu, jei tik gali užmaskuoti dalį skonio. Tik būkite atsargūs ir nepridėkite per daug riebalų, nes žiediniuose kopūstuose yra labai mažai angliavandenių, todėl jie negali įsisavinti kaip košė. Jei bandysite įdėti tiek pat, kiek įdėsite bulvių, gausite riebią netvarką.

2. Suberkite parmezaną arba panašų, kvapnų sūrį

Sūris visada buvo puikus būdas sumažinti brokolių skonį, be to, jis puikiai tinka ir žiediniams kopūstams. Kokį sūrį naudosite, priklauso nuo jūsų.

Norėdami pradėti, rekomenduojame pabandyti su trupučiu tarkuoto parmezano. Jums nereikia daug, nes tai stiprus skonis. Kiti variantai gali būti Pecorino Romano arba mėlynasis sūris.

Tiktų ir švelnesnis sūris, bet kaip padažas. Kažkas panašaus į Colby ir Cheddar lydalą gerai padengtų skonį. Tačiau nenaudokite per daug, vis tiek turėtumėte šiek tiek paragauti žiedinio kopūsto.

3. Įdėkite žiupsnelį česnako

Žiupsnelis česnako gali būti viena sutrinta gvazdikėlis arba truputis granuliuoto česnako, atsižvelgiant į tai, ką turite ar jums labiausiai patinka. Su česnaku šiek tiek tinka, todėl nepersistenkite.

4. Pabandykite kmynų ir imbiero

Kmynai ir imbieras tikrai gali pagerinti žiedinio kopūsto skonį ir padaryti jį mažiau tankų. Jei naudojate šviežią imbierą, galite pastebėti, kad jis yra šiek tiek aštrus, todėl naudokite mažiau, jei nemėgstate jo kaip aštraus.

Kitas variantas yra naudoti kario miltelius ir gauti gerai suapvalintą skonį. Vėlgi, kaip ir česnako, nepridėkite per daug, nes jis gali visiškai užmaskuoti žiedinio kopūsto skonį, be to, jis yra šiek tiek aštrus.

5. Įdėkite riešutų ir sėklų, kad gautumėte papildomo skonio

Skrudinti riešutai ir sėklos suteikia šiek tiek papildomo skonio ir traškumo, o jei ruošiate sriubą ar košę, jie tikrai padės žiediniam kopūstui.

Taip pat skaitykite: Razinų pakaitalai

6. Įpilkite sojos padažo

Sojų padažo pridėjimas gali atrodyti kaip pigus triukas, bet jei jis veikia, tai veikia, tiesa? Stenkitės naudoti mažai natrio arba nedėkite druskos, kol nebaigsite gaminti. Sojų padažas yra ir kvapnus, ir sūrus, todėl būtinai paragaukite.

Galite naudoti bet kurią iš šių skonio idėjų kartu, kad žiediniai kopūstai būtų skanesni, arba galite naudoti jas su pakaitalais, apie kuriuos kalbėjome aukščiau.