Kodėl mano imbieras yra mėlynas? Ar jis vis dar valgomas?

Ar norėjote pasigaminti absoliučiai geriausią salotų padažą, tačiau pamatėte, kad imbieras turi mėlyną atspalvį? Taip nutinka ir tiems, kurie nevalgo salotų, nesijaudinkite.

Tiesą sakant, mėlynas imbieras yra dalykas. Nesvarbu, ar tai atsitiktinai, ar tyčia, imbieras gali pamėlynuoti. Pasiteiravome ir išsiaiškinome, kodėl tai daroma ir ką tai reiškia jums. Ar galite naudoti imbierą, kai jis yra mėlynas? Sužinokite čia!

imbiero mėlyna

Turinys

Rodyti

Kodėl imbieras yra mėlynas?

Kai kurios imbiero rūšys pasidaro mėlynos, jei kelias dienas ar savaites bus laikomas labai vėsioje vietoje (pvz., šaldytuve). Tai natūrali reakcija, lygiai taip pat česnakas kartais pamėlynuoja ir vis tiek yra saugus valgyti.

Kartais mėlyna imbiero spalva yra neaiškaus atspalvio, kartais tai aiškiai mėlynas žiedas išorėje. Tačiau tai nebūtinai turi būti šaldytuvas. Tai gali būti labai šaltas sandėliukas arba ten, kur jis buvo laikomas prieš pirkdamas.

Taip pat skaitykite: Ar marinuotas imbieras blogėja?

Imbiere yra antocianinų, mėlynai raudono pigmento

Jei jums įdomu, kodėl jis tampa mėlynas, o ne kažkas kita, tai todėl, kad imbiere yra antocianinų. Kai kurios rūšys turi daugiau nei kitos. Jie skamba keistai, bet jie yra antioksidantas ir pigmentas kiekvienose uogose ir raudonuose vaisiuose ar daržovėse. Raudonieji kopūstai, purpurinės morkos, raudonieji svogūnai, vyšnios, mėlynės, spanguolės, kaip žinote.

Antocianinai pereina nuo raudonos iki mėlynos spalvos. Jie yra raudoni, kai vaisiai ar daržovės yra rūgštūs, pavyzdžiui, raudonasis svogūnas. Ir jie tampa mėlyni, kai pH yra šarminis.

Ilgą laiką veikiamas šalčio, imbieras šiek tiek keičia savo cheminę sudėtį. Jis tampa labiau šarminis, todėl aplink išorinį žiedą įgauna neaiškiai mėlyną atspalvį.

Mėlynasis imbieras yra saugus naudoti, tik švelnesnio skonio

Jei jūsų imbieras tai padarė, nesijaudinkite. Jūs vis dar galite jį naudoti. Kol nėra pelėsio, jis vis dar gerai kvepia ir nėra gleivingas, tada jį vis tiek saugu naudoti visais būdais, kaip galite naudoti imbierą. Žinoma, gali būti šiek tiek keista žiūrėti, bet vis tiek viskas gerai.

Tačiau vienas dalykas, pamėlynavęs imbieras yra mažiau rūgštus, o tai taip pat turi įtakos jo skoniui. Vis dar yra, bet jis švelnesnis ir ne toks aštrus.

Nepainiokite jo su indišku ar havajietišku imbieru

Gerai, kad ten, matyt, yra įvairių rūšių imbiero. Dauguma imbiero, kurį perkame, yra iš Kinijos arba Indijos, kurių nė vienas nepamėlynuoja veikiamas šalčio.

Yra imbiero rūšių, gautų iš pagrindinės, kurią visi žinome. Yra Havajų mėlynasis imbieras, kuris sukryžmintas su Indijos mėlynuoju imbieru. Indijos imbieras vadinamas galangal, o Havajų imbieras tiesiog vadinamas mėlynuoju imbieru.

Kodėl mano imbieras rožinis?

Galbūt pastebėjote, kad jūsų imbieras tapo rausvas. Taip, vieną akimirką jis buvo mėlynas, o dabar rožinis. Kodėl? Na, o rožinė vis tiek dėl antocianinų. Veikiamas labai rūgščių daiktų, tokių kaip actas ar citrinos sultys, imbieras pasidaro rausvas.

Štai kodėl japoniškas suši imbieras – gari – yra gražios, švelnios rožinės spalvos. Tai marinuotas imbieras, todėl jis yra veikiamas acto. Taip gali nutikti ir su galangaliniu ar Havajų mėlynuoju imbieru, jei jis veikiamas kažkuo rūgštaus. Atminkite, kad jie gali gauti ryškesnę spalvą.

rožinis imbieras

Kaip turėtų atrodyti šviežias imbieras?

Kai supjaustote imbiero gabalėlį, žinote, ko turėtumėte ieškoti. Malonus, gaivus kvapas su šviesiai geltonu minkštimu ir šiek tiek tamsesniu žiedu link krašto.

Jei perkate imbierinę ranką iš parduotuvės, įsitikinkite, kad ji nėra pati didžiausia. Labai didelis dažnai būna senesnis, skaidulesnis ir mažiau sultingas. Jis taip pat bus daug mažiau aštrus.

Imbiero gumbeliai turi būti gana lygūs, be per daug galų, kurie atrodo išdžiūvę, tarsi būtų nulaužti nuo kito gabalo. JEI imbieras yra ypač blizgus ir lygus, tai labai jaunas imbieras. Tai gerai, jei gaminate gari, bet galbūt ne geriausia, jei norite prieskonių.

Rinkitės šiek tiek senesnę, mažiau blizgančią ir lygią ranką. Savo labui ieškokite tokio, kuriame būtų mažiau užkampių ir mazgų. Tai palengvins lupimą ir pjaustymą.

Taip pat skaitykite: Kaip pašildyti tuną?

Kaip sužinoti, ar imbieras sugedo?

Pastebėsite, kad imbieras sugedo, kai ant jo yra pelėsio. Bet jūs galite pastebėti, kad laikas jį išmesti prieš tai. Sėdėdamas ant prekystalio imbieras išdžius. Nuo šviežio, palyginti glotnios odos šakniastiebio iki raukšlėto, matinio imbiero gabalėlio.

Jei imbierą laikote šaldytuve, galite manyti, kad jis laikysis ilgiau. Tiesą sakant, imbieras ant prekystalio gali išsilaikyti iki dviejų savaičių. Ir jūs tikrai išnaudosite visa tai per dvi savaites. Jei turite imbiero, tikriausiai naudojate jį arbatai, padažui ar kažkam panašaus.

Ir tai beveik viskas apie mėlynąjį imbierą! Tai tikrai įdomi reakcija į šaltį, ir ne visi imbiero gumbeliai tai daro. Kai kurie turi daugiau antocianinų nei kiti, ir jie lengviau pamėlynuoja.

Kol nėra pelėsio ir nekvepia juokingai, mėlynasis imbieras yra saugus. Bet jei nesate tikri, galite jį išmesti ir nusipirkti kitą.