Ar galima valgyti baziliko stiebus? Ir ką su jais daryti!

Mes labai mėgstame baziliką ir stengiamės pirkti šviežią, kuris yra ant augalo, ir patys skiname lapus, bet niekada neabejoju, ar galiu valgyti baziliko stiebus.

Tačiau dabar, pamačiusi, kad žmonėms smalsu, ar baziliko stiebai yra valgomi, staiga pasidarė smalsu ir man, nusprendžiau patyrinėti temą, kad gaučiau gerą patikimą atsakymą.

Šiame straipsnyje pabandysiu paaiškinti, kaip reikėtų valgyti baziliko stiebus, jei nenorite jų išmesti ir ko tikėtis iš jų skonio ir tekstūros.

valgant ruošiamą šokoladą

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti baziliko stiebus?

Baziliko stiebai yra valgomi, todėl galite valgyti žalius arba naudoti įvairiuose patiekaluose. Prie lapų esantis baziliko stiebas skoniu panašus į pačių lapų skonį, tačiau nusileidus toliau garais ir pasiekus storesnę jo dalį, gali būti kartaus, nemalonaus skonio.

Kotelių tekstūra yra šiek tiek traški, bet gana lengvai įkandama, todėl daugelyje receptų jie nepastebimi. Jei valgote žalius stiebus, jų tekstūra gali būti gana erzinanti, ypač sumuštiniuose ar salotose, nes tarp dantų gali likti nedideli baziliko stiebelių gabalėliai.

Ką daryti su baziliko stiebais?

Baziliko stiebai gali būti naudojami daugybe kitų dalykų, nei valgyti juos žalius, jei nenorite jų išmesti.

Čia pakalbėsime apie keletą iš jų, bet turėtumėte rasti daugiau, nes daug receptų gali puikiai panaudoti šią skanią žolelę.

– Pesto. Akivaizdžiausias šviežių baziliko stiebų panaudojimas yra sumaišyti juos su šviežiais lapeliais pesto padaže. Jei naudosite tik mažesnius arčiau lapų, jie labiausiai nepakeis jūsų pesto skonio ir tekstūros arba bent jau nežymiai.

– Pomidorų bazilikų padažas. Baziliko stiebelių galima dėti į pomidorų padažą, kad pasigamintumėte skanų pomidorų bazilikų padažą, iš kurio gausite puikų itališko skonio padažą picai ar makaronams. Šiam padažui nerekomenduoju naudoti tik kotelių. Visada reikia naudoti baziliko lapelius, galima dėti ir kotelius, bet skonio padažui suteiks lapai.

– Salsa verde. Tai dar vienas padažas, kuriame puikiai išnaudojami baziliko stiebai ir lapai. Aš nesileisiu į visas smulkmenas apie šio padažo gaminimą, nes tai bus dar vienas straipsnis, bet čia yra nuoroda į receptą naminė salsa verde.

– Sriuba. Bet kuri sriuba, kurią galima pagerinti pridedant kelis baziliko lapelius, taip pat gali turėti keletą baziliko stiebelių. Baziliko stiebeliai taps minkšti ir nepastebimi, jei šiek tiek pavirsite, todėl gali būti naudinga juos dėti į sriubą.

– Įdėkite juos į salotas. Jei jums patinka baziliko stiebelių skonis ir norite, kad jūsų salotos būtų „žalesnės“, galite jų dėti į bet kokias salotas, ypač salotas su mocarela, nes su jais puikiai dera baziliko skonis.

– Išdžiovinkite juos. Galite džiovinti baziliko stiebus vėlesniam naudojimui, kaip džiovintumėte baziliko lapus, todėl jie ilgiau išsilaikys ir bus lengviau laikomi.

džiovintas bazilikas

– Bazilikas Panna Cotta. Taip, aš žinau, Panna Cotta nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai galvojate, ką daryti su baziliko stiebeliais, bet tai yra dalykas. Čia yra receptas, skirtas bazilikas Panna Cotta tai aiškiai sako, kad jums reikia baziliko, įskaitant stiebus.

Tikiuosi, kad po šio sąrašo žinosite, ką daryti su savo baziliko stiebais. Esu tikras, kad yra ir kitų puikių panaudojimo būdų, tačiau tai yra populiariausi.

Kaip nusipirkti gero šviežio baziliko?

Nesvarbu, ką planuojate daryti su savo baziliko stiebais, ar norite juos naudoti žalius, ar virtus, svarbiausia yra nusipirkti gero šviežio baziliko, jei ne patys auginate.

Norėdami tai padaryti, pateiksiu jums keletą dalykų, kuriuos reikia patikrinti prieš perkant baziliką iš turgaus, kad įsitikintumėte, jog gausite gerą.

– Tvirti stiebai. Nors kalbame apie baziliko stiebų valgymą, tai yra geras baziliko šviežumo rodiklis. Turėtumėte vengti šio specifinio baziliko, jei stiebai yra minkšti ir minkšti.

– Spalva. Lapai turi būti ryškiai žalios spalvos, be spalvos pakitimų ar rudų dėmių.

– Kvapas. Visi žinome ir mėgstame malonų ir gaivų baziliko kvapą. Net džiovintas bazilikas turi malonų kvapą, todėl jo turėtų būti ir šviežias. Jei jis neturi stipraus kvapo arba turi keistą pelkės kvapą, turėtumėte jo vengti.

– Tvirti lapai. Turėtumėte vengti baziliko su nuvytusiais lapais ir minkštais stiebais, nes tai vienas aiškiausių ženklų, kad bazilikas ilgai neišliks.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano imbieras kartaus?

Išvada

Taigi valgyti baziliko stiebus yra visiškai gerai. Jei naudosite jį recepte, net nepastebėsite stiebelių, jei pridėsite ir lapų, kad gautumėte papildomo skonio.

Tikiuosi, kad perskaitę šį straipsnį žinote, kaip išsirinkti gerą šviežią baziliką ir ką daryti su lapais ir stiebais.