Vyšnių koldūnų receptas su vandeniu

Yra daugybė koldūnų su vyšniomis receptų, tačiau mane nustebino neįprasta tešla. Tešla gaminama su vandeniu (tiksliau, verdančiu vandeniu), kad koldūnai būtų tankūs ir virdami nesutrūkinėtų. Gaminau ne kartą ir rezultatas visada džiugino mane ir mano vyšninių koldūnų mėgėjus. 

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti koldūnus su vyšniomis vandenyje, reikia:

 • kvietiniai miltai – 350 g;
 • vandens (verdančio) – 175 ml;
 • augalinio aliejaus – 3 šaukštai (tešlai) + 1 valgomasis šaukštas (kepimui);
 • druskos – žiupsnelis;
 • vyšnių be kauliukų – 300 g;
 • cukraus – 2-3 šaukštai;
 • manų kruopos – 1 valgomasis šaukštas. 

Maisto gaminimo procesas

 1. Persijokite miltus į dubenį,
 2. Miltus persijokite į dubenį, viduryje padarykite duobutę, supilkite aliejų ir verdantį vandenį, įberkite žiupsnelį druskos. 
 3. Viduryje padarykite duobutę, supilkite į ją aliejų, verdantį vandenį ir įberkite žiupsnelį druskos. 
 4. Greitai išmaišykite šaukštu, tada rankomis suminkykite lygią, elastingą tešlą. 
 5. Greitai išmaišykite šaukštu, tada rankomis suminkykite lygią, elastingą tešlą. Uždenkite dubenį su tešla rankšluosčiu ir palikite valandą pastovėti. 
 6. Uždenkite dubenį su tešla rankšluosčiu ir palikite valandą pastovėti. Vyšnias be kauliukų užpilkite cukrumi ir palikite 30 minučių pastovėti.
 7. Vyšnias be kauliukų užpilkite cukrumi ir palikite 30 minučių pastovėti. Tai būtina, kad iš įdaro neišsiskirtų sultys, net jei kepant koldūnai plyštų. Koldūnų įdaras paruoštas. 
 8. Tada nusunkite sultis ir į vyšnias suberkite manų kruopas. Taip sultys neišsiskirs iš įdaro, net jei kepant koldūnai plyš. Koldūnų įdaras paruoštas. 
 9. Paruoštą tešlą iškočiokite plonu sluoksniu, puodeliu išpjaukite apskritimus (mano puodelio skersmuo 7 cm, koldūnai nėra labai dideli ir tvarkingi).
 10. Tešlą iškočiokite plonu sluoksniu, stikline išpjaukite apskritimus (aš naudojau 7 cm skersmens, koldūnai nėra labai dideli ir tvarkingi).
 11. Ant kiekvieno paplotėlio dėkite po nedidelį kiekį įdaro ir užspauskite kraštus, kad gautųsi koldūnai. Jei norite, ant koldūnų galite padaryti gražią pynę. 
 12. Ant kiekvieno paplotėlio dėkite po nedidelį kiekį įdaro ir užspauskite kraštus, kad gautųsi koldūnai. Jei norite, ant koldūnų galite padaryti gražią pynę. 
 13. Iš tokio kiekio ingredientų pagaminu 20-23 koldūnus su vyšniomis. 
 14. Iš tokio kiekio ingredientų pagaminu 20-23 koldūnus su vyšniomis. 
 15. Koldūnus virkite lengvai pasūdytame vandenyje su augaliniu aliejumi 3-4 minutes nuo užvirimo.
 16. Koldūnus virkite lengvai pasūdytame vandenyje su augaliniu aliejumi 3-4 minutes nuo užvirimo.
 17. Koldūnus išimkite į lėkštę, apibarstykite cukrumi ir apšlakstykite grietine. Patiekite iš karto.
 18. Išimkite koldūnus į lėkštę, apibarstykite cukrumi ir apšlakstykite grietine. Patiekite iš karto. Vyšniniai koldūnai, pagaminti iš vandens pagrindo tešlos, yra skanūs. Kartą išbandę šį nuostabų receptą, norėsite prie jo sugrįžti vėl ir vėl.
 19. Vyšniniai koldūnai, pagaminti iš vandens pagrindo tešlos, yra skanūs. Kartą paragavę šio recepto norėsite grįžti prie jo dar ne kartą.
 20. Gero apetito!