Koldūnai su pupelėmis ir grybais

Koldūnai – dažni svečiai ant mūsų stalo. Šiandien norėčiau pasidalyti koldūnų su pupelėmis ir grybais receptu, kuris mūsų šeimoje perduodamas iš kartos į kartą. Kiekvieną kartą, kai lankydavomės pas močiutę, ji mums gamindavo šį sotų, skanų ir aromatingą patiekalą. Dabar jį gaminu savo šeimai. Švelnūs, sotūs koldūnai iš minkštos, švelnios tešlos, išminkytos su kefyru, pradžiugins jus tikrai naminiu skoniu.

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti koldūnus su pupelėmis ir grybais, mums reikės:

 • Tešlai
 • kambario temperatūros kefyro – 200 ml;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • kvietinių miltų – 2,5-3 puodeliai + darbo paviršiui;
 • cukraus – 1 šaukštelis;
 • sodos – 1/3 šaukštelio;
 • druskos – žiupsnelis.
 • Įdarui:
 • sausų pupelių – 200 g;
 • Švieži grybai – 200 gr (naudojau austres);
 • svogūnas – 1 vnt;
 • druskos, prieskonių – pagal skonį;
 • augalinio aliejaus kepimui.

gaminimo procesas

 1. Paruoškite faršą koldūnams. Gerai nuplaukite pupeles ir per naktį pamirkykite šaltame vandenyje. Vandens turi būti dvigubai daugiau nei pupelių (mirkydami kelis kartus pakeiskite vandenį). Kitą dieną nusausinkite vandenį ir dar kartą kruopščiai nuplaukite pupeles.
 2. Paruoškite koldūnų įdarą. Gerai nuplaukite pupeles ir pamirkykite jas per naktį šaltame vandenyje. Du kartus daugiau vandens nei pupelės (mirkymo metu vandenį kelis kartus pakeiskite). Kitą dieną nusunkite vandenį ir dar kartą kruopščiai nuplaukite pupeles.Sudėkite pupeles į tinkamo dydžio puodą, užpilkite nauju šaltu vandeniu, santykiu vienas puodelis pupelių – du puodeliai vandens, ir pastatykite ant ugnies. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį iki minimalios ir virkite pupeles apie pusantros valandos, kol jos visiškai išvirs. Išvirtas pupeles nuplaukite sietelyje, kad nutekėtų vandens perteklius.
 3. Sudėkite pupeles į tinkamo dydžio puodą, užpilkite nauju šaltu vandeniu, santykiu dvi stiklinės vandens vienai stiklinei pupelių, ir pastatykite ant ugnies. Kai vanduo užvirs, sumažinkite ugnį iki minimalios ir virkite pupeles apie pusantros valandos, kol jos visiškai išvirs. Išvirtas pupeles nuplaukite sietelyje, kad nutekėtų vandens perteklius.
 4. Pupeles susmulkinkite iki tyrės naudodami panardinamąjį maišytuvą arba mėsmalę.
 5. Pupeles sutrinkite panardinamuoju maišytuvu arba maisto smulkintuvu.
 6. Nulupkite grybus, jei reikia, juos nulupkite ir nuplaukite. Tada nusausinkite ant popierinio rankšluosčio ir atsitiktinai supjaustykite.
 7. Grybus surūšiuokite, jei reikia, nulupkite ir nuplaukite. Nusausinkite ant popierinio rankšluosčio ir atsitiktinai supjaustykite.
 8. Į keptuvę įpilkite šiek tiek aliejaus arba alyvuogių aliejaus ir pastatykite ant ugnies. Supjaustytus grybus pagal skonį pagardinkite druska ir prieskoniais ir kepkite ant vidutinės ugnies, kol išgaruos visas skystis, apie 15 minučių, nuolat maišydami.
 9. Į keptuvę įpilkite šiek tiek aliejaus arba alyvuogių aliejaus ir pastatykite ant ugnies. Sudėkite supjaustytus grybus, pagal skonį pasūdykite ir pagardinkite druska bei prieskoniais ir nuolat maišydami troškinkite ant vidutinės ugnies, kol išgaruos visas skystis, maždaug 15 minučių.
 10. Svogūnus nulupkite, nuplaukite ir smulkiai supjaustykite.
 11. Nulupkite, nuplaukite ir smulkiai supjaustykite svogūną.
 12. Tada į keptuvę prie grybų sudėkite smulkiai supjaustytą svogūną ir gerai išmaišykite. Dar 10 minučių pakepinkite grybus ir svogūnus, retkarčiais pamaišydami. Nuimkite grybus nuo ugnies ir palikite juos šiek tiek atvėsti.
 13. Į keptuvę suberkite smulkiai supjaustytą svogūną ir gerai išmaišykite. Dar 10 minučių pakepinkite grybus ir svogūnus, retkarčiais pamaišydami. Nuimkite grybus nuo ugnies ir palikite juos šiek tiek atvėsti.
 14. Į maišytuvo indą į jau rafinuotas pupeles sudėkite grybus ir svogūnus ir sumaišykite iki vientisos masės. Paruoštas koldūnams skirtas įdaras.
 15. Į maišytuvo dubenį į jau rafinuotas pupeles sudėkite grybus ir svogūnus, susmulkinkite iki vientisos masės. Paruoštas koldūnams skirtas įdaras.
 16. Į gilų dubenį supilkite kambario temperatūros kefyrą, įmuškite kiaušinį, suberkite cukrų, įberkite žiupsnelį druskos ir 1/3 arbatinio šaukštelio sodos.
 17. Į dubenį supilkite kambario temperatūros kefyrą, įmuškite kiaušinį, suberkite cukrų, įberkite žiupsnelį druskos ir 1/3 arbatinio šaukštelio sodos.
 18. Gerai išplakite iki vientisos masės ir palikite 5-10 minučių. Tada dalimis supilkite per sietelį persijotus miltus.
 19. Gerai išplakite iki vientisos masės ir palikite 5-10 minučių. Tada dalimis supilkite per sietelį persijotus miltus.
 20. Užminkykite vientisą, elastingą, minkštą ir nelipnią prie rankų tešlą. Uždenkite rankšluosčiu ir palikite 20 minučių pailsėti.
 21. Išminkykite tešlą iki vientisos, elastingos, minkštos ir nelipnios tešlos. Uždenkite rankšluosčiu ir palikite 20 minučių pailsėti.
 22. Pabarstykite darbo paviršių miltais ir plonai iškočiokite tešlą. Stikline išpjaukite maždaug 10 cm skersmens apskritimus.
 23. Darbo paviršių pabarstykite miltais ir plonai iškočiokite tešlą. Stikline išpjaukite maždaug 10 cm skersmens apskritimus.
 24. Į apskritimo vidurį dėkite įdarą.
 25. Į apskritimo vidurį dėkite įdarą.
 26. Gerai užspauskite koldūnų kraštus.
 27. Gerai užspauskite koldūnų kraštus.

Į verdantį pasūdytą vandenį sudėkite koldūnus, virkite ant vidutinės ugnies 5-7 minutes ir kelis kartus pamaišykite šaukštu (kad koldūnai nepriliptų). Pasibaigus laikui