Vištienos koldūnai

Norėčiau jums pasiūlyti galushki receptą, pagamintą iš vištienos. Šį labai skanų ir sotų ukrainietišką patiekalą kaime dažnai gamindavo mano močiutė. Pietums galite patiekti galushki su vištiena, papildytą lengvomis daržovių salotomis. Vištienos filė paverčiau blenderio dubenyje į stambią maltą mėsą, galite tiesiog supjaustyti mėsą gabaliukais. Išbandykite, skanu!

Sudedamosios dalys

Vištienos koldūnams pagaminti reikės:

 • ypač grynų miltų – 2 puodeliai;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • išrūgos (arba kefyras 0-1%) – 100 ml;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • sodos – 0,5 šaukštelio.
 • Kepimui:
 • vištienos filė – 200 g;
 • Svogūnas – 1 vnt;
 • kiaulienos lašinių – 50 g;
 • česnako – 1 skiltelė;
 • pomidorų padažas (arba kečupas) – 2 šaukšteliai;
 • augalinis aliejus – 2 šaukštai;
 • druskos, prieskonių, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • krapų žalumynai patiekti.
 • 200 ml talpos stiklinė.

Maisto gaminimo procesas

 1. Į miltus suberkite druską ir sodą, įmuškite žalią kiaušinį.
 2. Į miltus supilkite dalį kambario temperatūros išrūgų, tada įmuškite žalią kiaušinį ir užminkykite tešlą.
 3. Tešlą suminkykite dalimis su kambario temperatūros išrūgomis, uždenkite maistine plėvele ir palikite 30 minučių pakilti.
 4. Užminkykite standžią, bet ne per kietą tešlą, uždenkite maistine plėvele ir palikite 30 minučių.Vištienos filė supjaustykite gabalėliais.
 5. Vištienos filė supjaustykite gabalėliais.
 6. Susmulkinkite mėsą stambia mėsmale (arba stambia mėsmale).
 7. Susmulkinkite mėsą stambia mėsmale blenderio dubenyje (arba sumalkite stambia mėsmale).
 8. Tešlą truputį išminkykite, pabarstydami stalą trupučiu miltų, padalykite ją į gabalus ir kiekvieną gabalėlį susukite į ritinėlį. Suktinukus supjaustykite maždaug 1-1,5 cm pločio gabalėliais.
 9. Šiek tiek išminkykite tešlą, pabarstykite ją miltais, padalykite į gabalėlius ir kiekvieną gabalėlį susukite į ritinėlį. Suktinukus supjaustykite maždaug 1-1,5 cm pločio gabalėliais.
 10. Pripilkite puodą vandens, užvirinkite, įberkite druskos, sudėkite tešlos gabalėlius, sumažinkite ugnį ir virkite apie 5-7 minutes, kai tešla užvirs.
 11. Pripildykite puodą vandens, užvirinkite, pagardinkite druska, sudėkite tešlos gabalėlius, sumažinkite ugnį ir virkite apie 5-7 minutes, kai koldūnai užvirs.
 12. Nulupkite svogūną ir česnaką. Į keptuvę sudėkite mažais gabalėliais supjaustytus taukus.
 13. Nulupkite svogūną ir česnaką. Į keptuvę sudėkite nedideliais gabalėliais supjaustytą šoninę.
 14. Apkepkite šiek tiek riebalų ant ugnies, kad riebalai išsilydytų. Jei nemėgstate kepti lašinių, galite juos išimti po kepimo. Į keptuvę įpilkite porą šaukštų augalinio aliejaus. Riebalų mišinyje kepkite atsitiktiniais griežinėliais supjaustytą svogūną, kol įgaus auksinę spalvą, retkarčiais pamaišydami.
 15. Ant ugnies pakepinkite šiek tiek taukų, kad riebalai išsilydytų. Jei nemėgstate kepti lašinių, galite juos išimti po kepimo. Į keptuvę įpilkite porą šaukštų augalinio aliejaus. Riebalų mišinyje kepkite atsitiktiniais griežinėliais supjaustytą svogūną, kol įgaus auksinę spalvą, retkarčiais pamaišydami.
 16. Į svogūnus sudėkite maltą vištieną, pagardinkite druska ir pipirais.
 17. Į svogūnus sudėkite maltą vištieną, pagardinkite druska ir pipirais.
 18. Kepkite maltą mėsą ir svogūną, maišydami ir smulkindami mėsos gabalėlius, ant vidutinės ugnies, kol skystis išgaruos ir iškeps (7-10 minučių). Baigiant kepti įmaišykite smulkiai supjaustytą česnaką ir pomidorų padažą. Vištieną kepkite ant silpnos ugnies dar 3 minutes, retkarčiais pamaišydami.
 19. Kepkite maltą vištieną ir svogūną, maišydami ir smulkindami mėsos gabalėlius, ant vidutinės ugnies, kol skystis išgaruos ir iškeps (7-10 minučių). Baigiant kepti įmaišykite smulkiai supjaustytą česnaką ir pomidorų padažą. Vištieną kepkite ant silpnos ugnies dar 3 minutes, retkarčiais pamaišydami.
 20. Į dubenį (arba švarų puodą) sudėkite išvirtus raviolius, sudėkite keptą vištieną ir išmaišykite.
 21. Į dubenį (arba švarią keptuvę) sudėkite virtus koldūnus, sudėkite keptą vištieną ir išmaišykite.
 22. Labai skanius ir sočius galuški, virtus su vištiena, patiekite karštus, apibarstytus krapais ir maltais juodaisiais pipirais.
 23. Patiekite labai skanius ir sočius galuški, virtus su vištiena, karštus, apibarstytus krapais ir maltais juodaisiais pipirais.
 24. Gero apetito!