Koldūnų tešla su actu

Naminiai koldūnai visada skanūs ir sotūs. Yra daugybė būdų, kaip gaminti koldūnų tešlą, ir kiekviena šeimininkė turi savo būdą juos gaminti. Šiandien noriu pasidalyti išbandytu ir patikimu receptu, kuris mūsų šeimoje prigijo. Koldūnų su actu tešla yra labai paprasta, be jokių paslapčių, ir daugelis žmonių, ypač tie, kuriuos reikia formuoti, bus patenkinti rezultatu. Tešla yra minkšta ir labai elastinga, ją lengva iškočioti ir dirbti su ja malonu, o gatavame patiekale acto visai nesijaučia. Jei dar nesate susipažinę su tokia tešla, rekomenduoju ją išbandyti!

Sudedamosios dalys

Norint paruošti koldūnų su actu tešlą, reikės:

 • vandens – 1 puodelis;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • augalinis aliejus – 1 valgomasis šaukštas;
 • 9% acto – 1 valgomasis šaukštas;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • miltų – 3-3,5 puodelio.
 • Stiklinės tūris – 200 ml.

Maisto gaminimo procesas

 1. Į dubenį supilkite kambario temperatūros vandenį, įberkite druskos ir įmuškite kiaušinį.
 2. Į dubenį supilkite kambario temperatūros vandenį, įberkite druskos ir įmuškite kiaušinį.
 3. Maišykite šakute arba plaktuvu.
 4. Maišykite šakute arba šluotele.
 5. Įmaišykite aliejų ir actą. Šiame etape skystis sureaguos ir taps pastebimai baltas.
 6. Supilkite aliejų ir actą ir išmaišykite. Šiame etape aliejus sureaguos ir skystis akivaizdžiai išbals.
 7. Po truputį suberkite persijotus miltus. Po kiekvieno miltų įmaišymo tešlą gerai išmaišykite šaukštu. Kai mišinys bus standus ir sunkiai minkomas, padėkite tešlą ant stalo ir toliau minkykite rankomis.
 8. Dalimis suberkite persijotus miltus. Po kiekvieno miltų įmaišymo tešlą gerai išmaišykite šaukštu. Kai tešla tampa standi ir ją sunku minkyti, padėkite ją ant stalo ir toliau minkykite rankomis.
 9. Koldūnams skirtą tešlą su actu minkykite bent 5 minutes. Tešla turi būti minkšta, elastinga ir maloni liesti. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 5-10 minučių pailsėti. Tada tešlą galima naudoti.
 10. Koldūnams skirtą tešlą su actu minkykite bent 5 minutes. Paruošta tešla turi būti minkšta, elastinga ir maloni liesti. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 5-10 minučių pailsėti. Norėdami gaminti koldūnus, ant miltais pabarstyto stalo iškočiokite tešlą plonu sluoksniu.
 11. Norėdami gaminti koldūnus, ant lengvai miltais pabarstyto stalo plonu sluoksniu iškočiokite tešlą.
 12. Išpjaukite nedidelius apskritimus skiedikliu.
 13. Išpjaukite nedidelius apskritimus skiedikliu.
 14. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite mėsos įdaro ir formuokite koldūnus.
 15. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite mėsos įdaro ir formuokite koldūnus.
 16. Koldūnus virkite pasūdytame pasūdytame verdančiame vandenyje 5 minutes nuo virimo temperatūros. Išimkite koldūnus dantyta skepetaite, pagardinkite sviestu arba grietine ir patiekite.
 17. Koldūnus virkite pasūdytame pasūdytame verdančiame vandenyje 5 minutes nuo užvirimo. Išimkite koldūnus dantyta skepetaite, pagardinkite sviestu arba grietine ir patiekite.
 18. Tai puikūs koldūnai iš šios tešlos, gatavame patiekale acto skonio nesijaučia, tačiau dirbti su šia tešla malonu.
 19. Tai puikūs koldūnai, pagaminti iš šios tešlos, gatavame patiekale nesijaučia acto kvapo, tačiau dirbti su šia tešla malonu.