Varškės koldūnai be miltų

Beveik visi mėgsta koldūnus, kurie paprastai gaminami iš miltų, tačiau aš siūlau miltus pakeisti manų kruopomis. Varškės koldūnai be miltų, į kuriuos pridėta manų kruopų, yra patys švelniausi koldūnai, kuriais mėgausis ir maži vaikai, ir suaugusieji. Varškė turi būti ne per sausa, bet ir ne per drėgna. Jei varškės masė per plona, koldūnus reikia išvirti šaukštu pilant į verdantį vandenį. Šiuos nerealiai minkštus koldūnus patiekite su grietine, sviestu, uogiene, džemu ir t. t. Jie skanūs – išbandykite!

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti tinginių varškės koldūnų be miltų, turėsite:

 • varškės sūrio (geriausia rinktis turgaus sūrį) – 200 gr;
 • manų kruopos – 3 šaukštai;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • vanilinio cukraus – 0,5 šaukštelio;
 • druskos – žiupsnelis;
 • cukraus – 2 šaukštai;
 • uogienės, grietinės.

Maisto gaminimo procesas

 1. Į varškę įmuškite žalią kiaušinį, įberkite žiupsnelį druskos, cukraus ir vanilinio cukraus.
 2. Į varškę įmuškite žalią kiaušinį, įberkite žiupsnelį druskos, cukrų ir vanilinį cukrų, gerai išmaišykite šakute, kad suskiltų stambios dalelės, tada įmaišykite manų kruopas.
 3. Gerai išminkykite šakute, kad neliktų didelių dalelių, tada supilkite manų kruopas.
 4. Įmaišykite varškės masę ir palikite 20 minučių.
 5. Įmaišykite varškės masę ir palikite 20 minučių.
 6. Pas mane masė yra gana tiršta, tačiau gali būti (žinau tai iš savo patirties), kad į varškę sudėjus likusius ingredientus, masė tampa šiek tiek plona – nieko tokio. Toliau aprašysiu, kaip elgtis šiuo atveju. Iš tirštos varškės masės formuokite nedidelius tingius rutuliukus arba statines.
 7. Man gaunasi gana tiršta masė, tačiau gali būti (žinau iš savo patirties), kad į varškę sudėjus likusius ingredientus, masė tampa šiek tiek netolygi – nieko tokio. Toliau aprašysiu, kaip elgtis šiuo atveju. Iš tirštos varškės masės suformuokite nedidelius tingius rutuliukus arba statines.
 8. Puode užvirinkite vandenį, sudėkite koldūnus ir virkite, kol vanduo išplauks ir užvirs (3-4 min.). Jei varškės masė per skysta ir koldūnų nepavyksta padaryti rankomis, dviem šaukštais nuleiskite tešlą į verdantį vandenį ir virkite tiek pat laiko – kol jie išplauks. Šaukštais formuojami koldūnai nesubyrės, jų skonis ir minkštumas bus toks pat, tik jie bus chaotiškos formos.
 9. Puode užvirinkite vandenį, sudėkite koldūnus ir virkite, kol jie plūduriuos ir vanduo užvirs (3-4 min.). Jei varškės masė per skysta ir koldūnų nepavyksta padaryti rankomis, dviem šaukštais nuleiskite tešlą į verdantį vandenį ir virkite tiek pat laiko – kol jie išplauks. Šaukštais formuojami koldūnai nesubyrės, jų skonis ir minkštumas bus toks pat, tik jie bus chaotiškos formos.
 10. Patiekite nepaprastai skanius ir minkštus tinginio koldūnus, pagamintus iš varškės, nededant miltų, šiltus su uogiene, džemu, grietine ar sviestu.
 11. Patiekite nepaprastai skanius ir švelnius tinginius koldūnus, pagamintus iš varškės be miltų, šiltus su uogiene, džemu, grietine ar sviestu.
 12. Gero apetito!