Tingūs koldūnai su varške ir žaliaisiais svogūnais

Nesaldžių varškės koldūnų mėgėjams siūlome gardžių ir skanių tinginių koldūnų su žaliaisiais svogūnais receptą. Jis paruošiamas per kelias minutes. Šiems tingiems koldūnams patartina rinktis sausą (be skysčio pertekliaus) varškę, tada reikės mažiau miltų, o patys koldūnai virdami neišsiplės. Koldūnus patiekite karštus su sviestu ir grietine.

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti šiuos koldūnus su pavasariniais svogūnais, reikės

 • varškės (geriau vartoti sausą varškę) – 300 g;
 • žaliasis svogūnas – 3-4 plunksnos;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • kvietinių miltų – 3-4 šaukštai;
 • druskos – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus. 
 2. Paruoškite reikiamus ingredientus tinginių koldūnams su varške ir žaliaisiais svogūnais gaminti. 
 3. Į dubenį sudėkite varškę, įmuškite vištienos kiaušinį, pagal skonį įberkite druskos ir gerai išmaišykite šaukštu (arba šakute).
 4. Į dubenį supilkite varškę, įmuškite kiaušinį, pagal skonį įberkite druskos ir gerai išmaišykite šaukštu (arba šakute).
 5. Įmaišykite 2 valgomuosius šaukštus miltų, kad susidarytų minkšta tešla.
 6. Įmaišykite 2 valgomuosius šaukštus miltų, kad gautųsi minkšta tešla.
 7. Žaliuosius svogūnus nuplaukite, nusausinkite ir smulkiai supjaustykite, suberkite į varškės masę.
 8. Nuplaukite, nusausinkite ir smulkiai supjaustykite pavasarinius svogūnus ir suberkite į varškės masę.
 9. Užminkykite minkštą varškės tešlą, gali prireikti įberti dar šiek tiek miltų. Atsižvelkite į tešlos konsistenciją. Tešla turi išlaikyti formą ir būti šiek tiek lipni prie rankų. Ant lentos, kurioje bus formuojami koldūnai, pabarstykite šaukštą miltų.
 10. Užminkykite minkštą varškės tešlą, gali tekti įberti šiek tiek daugiau miltų. Atsižvelkite į tešlos konsistenciją. Tešla turi išlaikyti formą ir būti šiek tiek lipni prie rankų. Ant lentos, kurioje bus formuojami koldūnai, pabarstykite šaukštą miltų.
 11. Padalykite tešlą į dvi dalis. Iš kiekvieno varškės tešlos gabalėlio suformuokite dešrelę ir supjaustykite ją nedideliais gabalėliais. Gabalėlius papildomai apvoliokite miltuose.
 12. Padalykite tešlą į dvi dalis. Iš kiekvieno varškės tešlos gabalėlio suformuokite „dešrelę” ir supjaustykite ją nedideliais gabalėliais. Gabalėlius taip pat galima apvolioti miltuose.
 13. Į nedidelį puodą supilkite vandenį, užvirinkite, pasūdykite, sudėkite koldūnus, gerai išmaišykite, tada sumažinkite ugnį ir virkite 4-5 minutes. Kai koldūnai plūduriuoja, jie jau paruošti.
 14. Į nedidelį puodą supilkite vandenį, užvirinkite, pasūdykite, sudėkite koldūnus, gerai išmaišykite, o kai užvirs, sumažinkite ugnį ir virkite apie 4-5 minutes. Kai koldūnai plūduriuoja, jie jau paruošti.
 15. Tada koldūnus iš puodo išimkite dantytu šaukštu ir sudėkite į dubenį. Gardūs, kvapnūs, skanūs tinginio koldūnai, virti su varške ir žaliaisiais svogūnais, patiekiami ant stalo karšti, papildyti grietine ir nedideliu gabalėliu sviesto.
 16. Tada koldūnus iš puodo išimkite dantytu šaukštu ir sudėkite į dubenį. Apetiški, kvapnūs, gardūs tinginio koldūnai, virti su varške ir žaliaisiais svogūnais, patiekiami karšti, papildyti grietine ir gabalėliu sviesto.
 17. Gero apetito!