Koldūnai su mėsa ir grybais

Siūlau pagaminti sultingą, skanią ir apetitišką mantą, įdarytą malta mėsa ir grybais. Mantas gali būti patiekiamas su pomidorų padažu, kuris pagerins šio naminio patiekalo skonį. Jei norite, mantą su mėsa ir grybais galima iškepti ir užšaldyti kaip pusgaminį. Kai norite, galite greitai paruošti juos garuose. Iš pasiūlyto ingredientų skaičiaus pagaminau 33 mantą.

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti mantą su mėsa ir grybais, reikės:

 • Tešlai:
 • kvietiniai miltai – 250 gr;
 • šalto virinto vandens – 100 ml;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 1 žiupsnelis.
 • Įdarui:
 • maltos mėsos (turiu jautienos ir kiaulienos) – 200 g;
 • svogūnai – 0,5 vnt;
 • Švieži grybai – 150 g;
 • sviestu patepkite padėklą;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Pirmiausia padarome tešlą mantai; tam dubenyje įmušame kiaušinį, įpilame vandens ir įberiame žiupsnelį druskos. Ingredientus sumaišykite šakute, kad gautųsi vientisa masė.
 2. Pirmiausia į dubenį įmuškite kiaušinį, įpilkite vandens ir žiupsnelį druskos. Sumaišykite ingredientus šakute, kad gautųsi vientisas mišinys.Į šį mišinį persijokite miltus, iš pradžių šaukštu įmaišydami juos į skystį.
 3. Į mišinį persijokite miltus ir šaukštu iš karto įmaišykite juos į skystį.Tada toliau minkykite tešlą ant stalo, jei reikia, įberkite dar miltų. Tešla turi būti pakankamai tvirta, kad atsiplėštų nuo delnų ir neliptų prie stalo. Kol ruošiamas manti įdaras, tešlą įdėkite į celofaninį maišelį ir palikite kambario temperatūroje.
 4. Tada toliau minkykite tešlą ant stalo, jei reikia, įberkite daugiau miltų. Tešla turi būti vidutiniškai standi, lengvai atsiplėšti nuo rankų ir nelipti prie stalo paviršiaus. Kol ruošiame manteliams skirtą įdarą, tešlą įdėkite į celofaninį maišelį ir palikite kambario temperatūroje.Šviežius grybus prieš tai nuplaukite, kad prieš kepant jie spėtų šiek tiek apdžiūti. Grybus supjaustykite nedideliais gabalėliais. Ant viryklės uždėkite keptuvę ir įjunkite aukštą kaitrą. Keptuvės paviršiaus sutepti riebalais nebūtina. Į keptuvę supilkite griežinėliais supjaustytus grybus
 5. Šviežius grybus nuplaukite iš anksto, kad prieš kepant ant grotelių jie šiek tiek apdžiūtų. Grybus supjaustykite nedideliais gabalėliais. Ant viryklės uždėkite keptuvę, įjunkite aukštą kaitrą. Keptuvės paviršiaus sutepti riebalais nebūtina. Į keptuvę, retkarčiais pamaišydami, sudėkite supjaustytus grybus ir kepkite neuždengę dangčiu. Iš pradžių iš grybų išbėgs sultys. Tuomet šios sultys turi išgaruoti kepant. Grybams išvirti prireikė 6 minučių. Kepti grybai atvėsinami.
 6. Periodiškai maišydami kepkite grybus, neuždenkite keptuvės dangčiu. Iš pradžių iš grybų išsiskiria sultys. Kepant šios sultys turi išgaruoti. Grybams išvirti prireikė 6 minučių. Kepti grybai atvėsta.Įdarą mantai gaminti galima imti iš parduotuvės, tačiau geriau, jei mėsos gabalėlius namuose permalate mėsmale. Nulupkite pusę svogūno ir smulkiai supjaustykite. Į dubenį supilkite maltą mėsą, sudėkite atvėsintus grybus ir susmulkintą svogūną, pagal skonį įberkite druskos ir pipirų.
 7. Įdarą mantų gamybai galima nusipirkti, tačiau geriau, jei namuose mėsos gabalėlius susuksite per mėsmalę. Nulupkite pusę svogūno ir smulkiai supjaustykite. Į dubenį supilkite maltą mėsą, sudėkite atvėsintus grybus ir susmulkintus svogūnus, pagal skonį įberkite druskos ir pipirų. Išmaišykite ir maltos mėsos ir grybų faršas paruoštas.
 8. Sumaišykite ir paruoškite faršą maltai mėsai ir grybams.Tešlą padalykite į 2 arba 3 dalis. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite plonu, maždaug 2 mm storio sluoksniu. Iškirpkite kvadratinius gabalėlius (kiekviena pusė ne mažesnė kaip 8 cm).
 9. Padalykite tešlą į 2 arba 3 dalis. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite plonu, maždaug 2 mm storio sluoksniu. Iškirpkite kvadratinius gabalėlius (kiekvieno gabalėlio kraštinė turi būti 8 cm arba šiek tiek didesnė). Į kvadratinio gabalėlio vidurį įdėkite pusę šaukšto įdaro.
 10. Į kvadratinio paplotėlio vidurį įdėkite nepilną šaukštą įdaro. Priešingus kraštus suspauskite ir suapvalinkite, kad gautųsi manta (kaip pavaizduota paveikslėlyje).
 11. Dalį mantos viriau garuose daugiafunkcinėje keptuvėje, dėdamas ją ant riebalais patepto padėklo ir nustatydamas režimą „Garai”, gaminimo trukmė – 30 minučių. Likusią mantą užšaldžiau sudėdama vienu sluoksniu ant miltais pabarstytos lentos.
 12. Kai kurias mantas troškinau garuose daugiafunkcinėje keptuvėje, padėdamas jas ant riebalais patepto padėklo ir nustatydamas „Garų” režimą 30 minučių. Likusią mantos dalį vienu sluoksniu užšaldykite ant miltais pabarstytos lentos.Skanios ir sultingos mantos su mėsa ir grybais yra paruoštos, patiekite jas karštas su pomidorų ar kitu mėgstamu padažu.
 13. Skanus ir sultingas mantas su mėsa ir grybais jau paruoštas, patiekite karštą su pomidorų ar bet kokiu kitu mėgstamu padažu.Gero apetito!