Tinginiai garuose virti koldūnai

Jei mėgstate koldūnus, bet neturite daug laiko jiems gaminti, išbandykite šį receptą. Virti garuose koldūnai yra skanus ir sveikas patiekalas. Jie labai greitai išverda, todėl puikiai tinka pusryčiams. Iš asmeninės patirties žinau, kad šiuos koldūnus mėgsta maži vaikai, tą pačią tešlą galima paruošti vakare, padėti į šaldytuvą, o ryte tiesiog formuoti rutuliukus ir dėti į garų virimo aparato dubenį (arba į garų virimo aparato multicooker dubenį), taip sutaupant savo brangaus laiko, kurio, kaip visada, nepakanka. Skanius garuose virtus koldūnus patiekite karštus su grietine, medumi arba uogiene. 

Sudedamosios dalys

Šiems koldūnams paruošti reikės

 • bet kokio riebumo varškės – 250 g;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • cukraus – 2 šaukštai (arba pagal skonį);
 • kepimo miltelių – 0,5 šaukštelio;
 • miltai – 150 g;
 • dubenį patepkite aliejumi.

Maisto gaminimo procesas

 1. Į dubenį sudėkite varškę (galite pasigaminti bet kokio riebumo, geriau naminę, bet tinka ir parduotuvinė varškė).
 2. Į dubenį sudėkite varškę (galite gaminti bet kokio riebumo, geriau naminę, bet tinka ir parduotuvinė varškė). Suberkite cukrų ir įmuškite kiaušinį.
 3. Varškę su kiaušiniu ir cukrumi išminkykite šakute arba trintuvu. 
 4. Varškę su kiaušiniu ir cukrumi sutrinkite šakute arba trintuvu. 
 5. Įmaišykite persijotus miltus ir kepimo miltelius. Miltų gali prireikti šiek tiek daugiau arba mažiau, priklausomai nuo to, kiek drėgna varškė. Jei varškė labai sausa, vietoj vieno kiaušinio galite įmušti du kiaušinius. 
 6. Įmaišykite persijotus miltus su kepimo milteliais. Priklausomai nuo varškės drėgnumo, miltų gali prireikti šiek tiek daugiau arba mažiau. Jei varškė labai sausa, vietoj vieno kiaušinio galite įmušti du kiaušinius. 
 7. Užminkykite tešlą, ji turi būti šiek tiek lipni, bet ne standi. Palikite jį 10 minučių pastovėti kambario temperatūroje. 
 8. Užminkykite tešlą, ji turi būti šiek tiek lipni, bet ne stora. Palikite 10 minučių kambario temperatūroje. 
 9. Atplėškite šiek tiek tešlos ir padarykite graikinio riešuto dydžio rutuliukus. Koldūnus gaminau garintuve, tačiau juos galite gaminti ir multicooker keptuvėje. Patepkite garintuvo indą augaliniu aliejumi ir sudėkite koldūnus šiek tiek vienas nuo kito, žiūrėdami, kad jie nesiliestų. Įdėkite dubenį į garų virimo aparatą (arba daugiafunkcinę viryklę) ir uždarykite garų virimo aparato (arba daugiafunkcinės viryklės) dangtį.
 10. Atplėškite šiek tiek tešlos ir padarykite graikinio riešuto dydžio rutuliukus. Koldūnus gaminau garintuve, bet juos galite gaminti ir daugiafunkcinėje keptuvėje. Patepkite garintuvo indą augaliniu aliejumi ir sudėkite koldūnus šiek tiek vienas nuo kito, žiūrėdami, kad jie nesiliestų. Įdėkite dubenį į garų virimo aparatą (arba multicooker) ir uždarykite garų virimo aparato (arba multicooker) dangtį.
 11. Koldūnus virkite garuose 10 minučių. 
 12. Tingus koldūnus virkite garuose 10 minučių. Skanūs ir sveiki pusryčiai (arba užkandis) paruošti. Perkelkite tingius koldūnus iš garintuvo dubens į serviravimo lėkštes ir patiekite karštus.
 13. Skanūs ir sveiki pusryčiai (arba užkandis) paruošti. Perkelkite koldūnus iš garintuvo į serviravimo dubenėlius ir patiekite karštus. Jei pageidaujate, galite pabarstyti daugiau cukraus ir įpilti grietinės arba sviesto. 
 14. Jei norite, garuose virtus koldūnus galite apibarstyti cukrumi ir užpilti grietine arba sviestu. 
 15. Gero apetito!