Tešla koldūnams be kiaušinių

Koldūnų gamyba mūsų šeimoje yra ne tik vakarienė, bet ir smagus užsiėmimas. Visa šeima susirenka prie stalo ne tik valgyti, bet ir pasigaminti daug koldūnų. Daug kalbamės ir prisimename juokingas istorijas. 

Norėčiau pasidalyti išbandytu ir paprastu koldūnų receptu, kurį labai lengva pagaminti, o rezultatas tiesiog puikus. Tešla minkoma vandenyje be kiaušinių, su ja lengva dirbti, ji yra lanksti ir lengvai prilimpa. Koldūnai visada būna skanūs ir minkšti. 

Sudedamosios dalys

Norint pasigaminti vandens koldūnų be kiaušinių, reikia:

 • vandens – 350 g;
 • miltai – 650 g
 • druskos – 2 g;
 • augalinis aliejus – 2 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus.
 2. Paruoškite reikiamus ingredientus koldūnų tešlai su vandeniu be kiaušinių gaminti. Supilkite druską į kambario temperatūros vandenį ir maišykite, kol druska ištirps.
 3. Supilkite druską į kambario temperatūros vandenį ir maišykite, kol ištirps. Įmaišykite nedidelį kiekį persijotų miltų.
 4. Įmaišykite 1/3 persijotų miltų. Maišykite iki vientisos masės.
 5. Maišykite iki vientisos masės. Tada nedidelėmis porcijomis suberkite likusius miltus. Būtinai persijokite miltus.
 6. Tada nedidelėmis porcijomis suberkite likusius miltus. Būtinai persijokite ir likusius miltus.
 7. Po kiekvieno miltų įmaišymo tešlą gerai išminkykite silikonine mentele (arba šaukštu).
 8. Po kiekvieno miltų įmaišymo tešlą kruopščiai ir lėtai išmaišykite silikonine mentele (arba šaukštu).
 9. Kai tešla bus pakankamai tiršta, kad ją būtų sunku minkyti mentele, stalą pabarstykite miltais ir padėkite ant jo tešlą.
 10. Kai tešla bus pakankamai tiršta, kad ją būtų sunku minkyti mentele, stalą pabarstykite miltais ir padėkite ant jo tešlą.
 11. Toliau minkykite tešlą ant stalo. Ji sugers visus miltus ir nebelips prie rankų bei darbo paviršiaus.
 12. Toliau minkykite tešlą ant stalo. Tešla sugeria visus miltus ir nustoja lipti prie rankų ir darbo paviršiaus.
 13. Toliau minkykite dar 5-7 minutes.
 14. Toliau minkykite dar 5-7 minutes.
 15. Tada į tešlą supilkite augalinį aliejų.
 16. Tada į tešlą supilkite augalinį aliejų.
 17. Toliau minkykite dar 3-4 minutes. Tešla taps minkšta, elastinga ir maloni liesti.
 18. Toliau minkykite dar 3-4 minutes. Tešla tampa minkšta, lanksti ir maloni liesti.
 19. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 15 minučių pailsėti.
 20. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 15 minučių pailsėti.
 21. Vandenyje išminkyta tešla be kiaušinių jau paruošta naudojimui. Tešlą plonai iškočiokite, išpjaukite nedidelius apskritimus, į jų vidurį dėkite mėsos įdaro ir užspauskite kraštus, kad gautųsi koldūnai. Dėkite koldūnus į pasūdytą verdantį vandenį ir virkite 5 minutes nuo užvirimo.
 22. Vandenyje išminkyta tešla be kiaušinių jau paruošta naudojimui. Tešlą plonai iškočiokite, išpjaukite nedidelius apskritimus, į jų vidurį dėkite mėsos įdarą ir užspauskite kraštus, kad gautųsi koldūnai. Dėkite koldūnus į pasūdytą verdantį vandenį ir virkite 5 minutes nuo virimo temperatūros.Tešla, pagaminta su vandeniu pagal šį receptą, yra labai lanksti. Su juo lengva ir malonu dirbti. Virdami koldūnai nepraranda savo formos, nesuyra ir yra puikaus skonio. Jie puikiai dera su namine grietine.
 23. Pagal šį receptą su vandeniu pagaminta tešla yra labai plastiška. Su juo lengva ir malonu dirbti. Virdami koldūnai nepraranda formos, neišverda ir yra puikaus skonio. Jie puikiai tinka su namine grietine.
 24. Koldūnus galima paruošti vėlesniam naudojimui ir jie bus skanūs daugelį dienų iš eilės. Koldūnus sudėkite ant lentelės vienu sluoksniu ir 15-20 minučių dėkite į šaldiklį. Tada užšaldytus koldūnus sudėkite į maisto maišelį arba indą ir laikykite šaldiklyje 24 laipsnių temperatūroje 9 mėnesius.
 25. Galite gaminti koldūnus ir mėgautis jais daugybę dienų iš eilės. Koldūnus sudėkite ant lentelės vienu sluoksniu ir 15-20 minučių dėkite į šaldiklį. Tada užšaldytus koldūnus sudėkite į maisto maišelį arba indą ir laikykite šaldiklyje 24 laipsnių temperatūroje 9 mėnesius.Gero apetito! Gaminkite su meile!
 26. Gero apetito! Gaminkite su meile!