Taigi ar salierai yra vaisiai ar daržovės? Štai ką mes sužinojome

Ar jus kada nors supainiojo salierai? Nesijaudinkite, daugelis žmonių turi.

Salierai yra ne tik labai skanus maistas, bet ir suskaldo žmones. Jūs arba mylite, arba nekenčiate, o tarp jų nėra.

Na, šiandien mes išsiaiškinsime, kas yra salieras, ir tikimės, kad išaiškinsime daug diskusijų.

salierų

Turinys

Rodyti

Ar salieras yra vaisius ar daržovė?

Salierai yra daržovė. Tiesą sakant, ši daržovė priklauso Apiaceae šeimai, tokiai pačiai kaip petražolių ir morkų šeima. Šiandien dulce veislė yra labiausiai paplitusi.

Norėdami apibūdinti daržovę, ji turi didelę šakelę su žaliais lapais. Jis gali siekti 23–31 colio (60–80 cm) aukščio. Stiebai taip pat žinomi kaip stiebai.

Jie traškūs, mėsingi, tuščiaviduriai, sukryžiuoti šonkauliais. Dėl stipraus aromatingo kvapo ir malonaus skonio salierus galite rasti kaip maisto produktų kvapiąją medžiagą ir parfumerijoje.

Vaisiai VS daržovės

Pagal apibrėžimą vaisiai yra žydinčių augalų sėklas laikančios struktūros ir apima beveik visas daržoves. Salierai neturi sėklų laikančios struktūros, kaip vaisius.

Palyginimui, daržovių apibrėžimas yra labai laisvas, ty „bet kuri valgoma augalo dalis“, įskaitant šaknį, stiebus, sėklas, gėles, lapus ar bet ką kitą.

Salierai valgomi visiškai, įskaitant šaknį, stiebus ir lapus. Ji traktuojama kaip daržovė dėl intensyvaus skonio ir dėl tradicijos, priskiriant ją prie daržovių.

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti žalią pastarnoką?

Salierus geriau valgyti žalius ar virtus?

Apskritai, jokie moksliniai įrodymai nepatvirtina vienaip ar kitaip valgyti salierą. Salierus galite valgyti žalius arba virtus.

Salierų lapus galite valgyti ir žalius, ir virtus.

žalias ir virtas salieras

Kalbant apie pagrindinius jo komponentus, salieruose yra daug vandens, kalio ir kai kurių vitaminų. Iš esmės, išplovę galite valgyti paprastą, jei tik jis šviežias. Bet skonis nėra toks puikus. Taip pat galite naudoti spaudą, kad ištrauktumėte gaivias sultis.

Visos sultys yra žalios ir turi ypatingą skonį. Dėl skonio, na, jis ne toks saldus kaip vaisių ekstraktų, bet gana sūrus. Jei jūsų gomurys to nevertina, galite sumaišyti su obuolių, pankolių ar citrinų sultimis. Greičiausiai tai bus malonesnis gėrimas šiltuoju metų laiku.

Kai gaminate, svarbiausia yra pasiruošimas. Visų pirma, turi būti pašalintos kiečiausios ir labiausiai sumedėjusios stiebų dalys. Tas pats pasakytina ir apie lapus.

Tada tinkamai nuplaukite. Tačiau prieš naudodami salierą nusausinkite ir leiskite išdžiūti. Galų gale, vadovaudamiesi receptu galite sukurti garnyrą arba pridėti šiek tiek padažams pagardinti.

Ar galima salierus auginti patalpose?

Teoriškai taip. Tačiau praktiškai pirmiausia turite pasirinkti tinkamą veislę. Tiksliau, salierus auginti vazonuose savo namo balkone paprasta.

Esant tinkamoms oro sąlygoms, šie augalai gali augti net geriau nei įprastame darže. Pavyzdžiui, „Golden” veislė yra kelių rūšių. Dėl savo trumpų kotelių „Golden Boy“ veislė puikiai tinka kambariniams augintojams.

Vėlgi, jei rasite Golden savaime blanširuojančių sėklų, derlių nuimsite per 120 dienų.

Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite 12 colių (30 cm) gylio vazonus. Tiesą sakant, kuo gilesnis puodas, tuo geriau. Be to, sėti paskutinėmis balandžio dienomis yra gera idėja pradedantiesiems.

Svarbiausia, kad salierą laistykite reguliariai viso auginimo ciklo metu. Būtent, dirva turi išlikti pakankamai drėgna kiekvieną dieną ir naktį.

Tręškite augalus produktais, kuriuose yra azoto. Būtinai atidžiai laikykitės etiketėje pateiktų nurodymų. Kad salierų lapuose nebūtų per daug nitratų, gegužę netręškite.

Taip pat skaitykite: Kodėl svogūnai tokie populiarūs?

Štai keletas įdomių faktų apie salierą

Žmonės salierus žinojo nuo seniausių laikų. Skaitant kai kuriuos graikų mitus, paaiškėja, kad tai buvo mėgstamiausia deivės Afroditės daržovė.

Tiksliau sakant, žodžio etimologija kilusi iš graikiško termino λι selinon. Šis pavadinimas kilęs iš Selinùs, senovės Graikijos miesto, esančio pietvakarinėje Sicilijos pakrantėje. Čia laukiniai salierai vis dar auga daugelyje salos vietų.

Trumpai tariant, salierai tapo miesto monetų kaldinimo simboliu. Tiesą sakant, graikai salierą laikė šventu. Plinijus Vyresnysis rašė, kad graikai nenaudojo jo virtuvėje kaip įprasto augalo. Tai yra, jie manė, kad „ypatingų dorybių turinčio augalo“, pavyzdžiui, salierų, gydymas yra šventvagystė.

graikų etimologija

Pats Homeras papasakojo jo dieviškąsias savybes vienoje Iliados dalyje. Toje istorijoje Achilas naudojo salierą, kad išgydytų savo arklį nuo sunkios ligos.

Kita vertus, romėnai jį gausiai naudojo virtuvėje, todėl jis populiarus iki šių dienų. Banketams jie gamindavo vainikus ir karūnas su salierais, kuriuos nešios valgytojai. Kodėl? Jie tikėjo, kad jo ypatingas aromatas atsvers vyno apalpimą.

Informacija apie jo auginimą namų reikmėms vienuolynų daržuose datuojama maždaug 1500 m. mūsų eros metais. Tikriausiai pradėta auginti Italijoje, vėliau Graikijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, vėliau – Anglijoje ir Vokietijoje.

Tik apie 1800 m. ūkininkai pradėjo jį auginti Jungtinėse Valstijose. Šiandien jis auginamas visose vidutinio klimato klimato zonose ir yra vienas iš pagrindinių ingredientų gardinant padažus ir sriubas pagal vietines maisto tradicijas.