Štai kaip laikyti žvaigždinius vaisius, kad jie tarnautų ilgiau

Jei turite kokių nors žvaigždžių vaisių, sveikiname! Šiuos dalykus sunku gauti, ypač už teisingą kainą.

Jums gali kilti klausimas, kaip laikyti žvaigždžių vaisius dabar, kai juos turite. Nesijaudinkite, nes paaiškėja, kad šiuos vaisius laikyti nėra sunku, tačiau jums reikės tam tikros priežiūros.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip laikyti žvaigždinius vaisius, kad jie ilgiau išsilaikytų, ir kaip stebėti, kada jie visiškai prinokę.

laikyti žvaigždžių vaisius

Turinys

Rodyti

Kaip laikyti žvaigždžių vaisius

Kai vaisiai subręsta, jie gali būti laikomi ne ilgiau kaip 1 savaitę kartu su stalviršiu ir šaldytuvu. Tačiau tikslus laikas gali priklausyti nuo vaisių prinokimo.

Kaip taisyklė, nepakankamai prinokusius žvaigždžių vaisius galima laikyti kambario temperatūroje apie 2 savaites, o šaldytuve – apie 4 savaites.

Kita vertus, visiškai prinokę žvaigždžių vaisiai greitai virsta košė ir turėtų būti laikomi tik šaldytuve, ne ilgiau kaip 1 savaitę.

Žvaigždžių vaisiams laikyti nereikia specialaus metodo. Jis gali būti laikomas kambario temperatūroje bet kurioje namų viduje, nuo virtuvės viršaus iki sandėliuko, jei tik jis nėra prinokęs. Prinokę žvaigždžių vaisiai yra daug sudėtingesni.

Jei nusipirkote jį parduotuvėje ar turguje, jis beveik neabejotinai neprinokęs. Žvaigždžių vaisiai parduodami kaip bananai ir avokadai, juos reikia šiek tiek palaikyti ant prekystalio arba kambario temperatūroje, kad sunoktų.

Atsakymas, kaip laikyti žvaigždžių vaisius, priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant tai, kiek jų turite. Pavyzdžiui, žmogus, nusipirkęs kelias dešimtis žvaigždžių vaisių, gali skirtis ir sodininkui, kurio vienkartinis derlius gali siekti kelis kilogramus.

Štai kodėl mes pateiksime atsakymą iš abiejų požiūrių.

Taip pat skaitykite: Koks yra žvaigždžių vaisių skonis?

Vos kelių žvaigždučių vaisių laikymo patarimai

Jei iš turgaus nusipirkote nedidelį vaisių žvaigždžių kiekį, galite juos laikyti ant virtuvės stalo. Jei jie nėra visiškai subrendę, leiskite jiems sunokti natūraliu būdu.

Tai gali užtrukti 3-4 dienas ir per šį laikotarpį vaisius reikia apversti kartą per maždaug 12 valandų, kad viena pusė ilgai neliktų atvira kieto paviršiaus. Taip visi vaisiai sunoks per 3-4 dienas ir galėsite juos vartoti prinokusius arba pagal poreikį.

žvaigždžių vaisių dubuo

Tačiau jei vaisiai yra visiškai prinokę, juos reikia naudoti nedelsiant, nes tai labai trapūs vaisiai, kurių negalima ilgai laikyti po to, kai jie visiškai subrendę.

Tačiau šaldytuve juos galite laikyti net savaitę. Neplaukite jų visų, laikykite tik plastikiniame maišelyje ir daržovių traškutyje.

Prieš laikydami vaisius ar daržoves neturėtumėte plauti, nes taip papildomai pripilsite drėgmės ir galiausiai maistas supūs net ir šaldytuve. Skalbti tik pagal poreikį.

Išsaugokite patarimus dėl didelio žvaigždžių vaisių derliaus

Jei esate namų sodininkas, auginantis keletą žvaigždžių vaismedžių, jūsų laukia didžiulis derlius – nuo ​​8 iki 15 kg nuo kiekvieno medžio. Taigi jūsų saugojimo poreikiai skiriasi nuo asmens, kuris perka kelias dešimtis šių vaisių iš turgaus.

Vaisiams laikyti reikia didesnio ploto. Bet prie to prieisime vėliau. Dabar išsiaiškinkime, ką reikia turėti omenyje prieš nuimant derlių.

Žvaigždžių vaisių derliaus nuėmimo laikas svyruoja nuo vasaros vidurio iki vėlyvo rudens. Šiuo laikotarpiu vaisiai sunoksta ir juos reikia skinti. Kai žvaigždės vaisiai sunoksta, jie tampa visiškai geltoni, o oda atrodo vaškinė.

Tokiu atveju vaisiai yra silpnai prijungti prie medžių ir švelniai traukiant gali nuslysti į ranką. Jei paliksite prinokusius vaisius ant medžio, jie nukris ant žemės ir bus sumušti.

Prinokusių žvaigždžių vaisių negalima laikyti ilgiau nei porą dienų, juos reikia vartoti nedelsiant. Kad vaisiai nepradėtų kristi patys, juos reikia skinti rankomis tinkamu laiku. Stebėkite savo sodą ar ūkį.

Taigi, įpusėjus vasarai, derėtų stebėti vaisius ir, kai manote, kad vaisiai jau pradėjo bręsti ir jų nebereikėtų palikti ant medžio, galite juos skinti ir laikyti savo namuose.

Norėdami laikyti didelius kiekius neprinokusių žvaigždžių vaisių, turite rasti vietą, kuri būtų tamsi, bet su efektyviu oro srautu. Vaisius galite padėti ant žemės ant audinio ar bet kokio natūralaus pluošto paklodės arba net tiks lapų lova iš sodo.

Jei reikia, leiskite vaisiams ten gulėti net dvi savaites. Per šį laikotarpį turėtumėte kiekvieną dieną tikrinti vaisius, kad pašalintumėte visiškai ir pernokusius vaisius, o likusius apverskite.

Jei ketinate parduoti vaisius turgavietėje arba gabenti juos į prekybos centrus, įsitikinkite, kad kiekvienas vaisius yra supakuotas atskirai, kad vežant jie nesusiglamžytų. Juos reikės parduoti, kol jie visi nesubręs.

Kaip ilgiau išlaikyti žvaigždžių vaisius

Be šių laikymo būdų, žvaigždžių vaisius galima išsaugoti ilgiau nei 2–4 savaites. Norėdami išsaugoti, šie vaisiai turi būti tinkamai išvalyti ir supjaustyti horizontaliai, kad gautumėte žvaigždės formos griežinėlius. Prieš pjaustydami, būtinai nupjaukite ruduojančius kraštus.

Dabar šias riekeles reikia sudėti ant kepimo skardos vienu sluoksniu ir laikyti šaldiklyje. Po kelių valandų, kai griežinėliai sušals, juos reikia sudėti į atskirą, sandarų indą ir atgal į šaldiklį.

Tokiu būdu šaldytus vaisius galite laikyti iki 3 mėnesių.

šaldiklis

Žvaigždžių vaisių konservavimui taip pat galite naudoti šiek tiek kitokį procesą. Atlikdami aukščiau paminėtą procesą, žvaigždžių vaisius supjaustykite žvaigždės formos griežinėliais. Išimkite sėklas, nes šiuos griežinėlius sumaišysime.

Sumaišykite griežinėlius ir supilkite tirštą žvaigždžių vaisių tyrę į ledo padėklus. Įdėkite šiuos ledo padėklus, įsitikinkite, kad jie yra sandarūs, kitaip jie įgaus šaldiklio skonį.

Kai visiškai sušals, išimkite ledo padėklus ir ištraukite tyrę. Žvaigždžių vaisių kubelius sudėkite į tinkamus indus, prieš dėdami juos atgal į šaldiklį.

Dabar, kai jums prireiks vaisiaus žvaigždžių, galite išimti indą iš šaldiklio ir išimti tiek, kiek reikia. Atminkite, kad atšildyti žvaigždžių vaisiai greitai paruduoja, kaip ir bananai. Naudokite jį kokteiliuose.

Taip pat skaitykite: Ar citrinžolė yra valgoma?

Galutinis mintys

Nors žvaigždžių vaisių nėra lengva gauti, jūs negalite laikyti šių vaisių mėnesius. Galite juos užšaldyti keliems mėnesiams, bet tiek.

Svarbu, kad vaisiai būtų kuo švieži, kitaip jų skonis išbluks. Kadangi tai labai sezoniniai vaisiai, galbūt geriau nemėginti jų per ilgai laikyti.