Tabako vištienos kepimo orkaitėje receptas

Tabako vištiena – nacionalinis gruzinų patiekalas, paprastai kepamas keptuvėje po spaudimu. Tai skanus patiekalas, tačiau gana kaloringas ir riebus. Siūlau vištienos tabako kepimo orkaitėje receptą. Vištiena gaunasi labai skani, su švelnia mėsa ir gražia rausva plutele, kuri beveik nesiskiria nuo panašaus varianto, kepto keptuvėje. Išbandykite, jis labai skanus!

Sudedamosios dalys

Vištienos tabakui kepti orkaitėje reikės:

 • vištiena – 600-700 g;
 • grietinė – 4 šaukštai;
 • aštri gruziniška adžika – 2 valgomieji šaukštai;
 • druskos, vištienos prieskonių – pagal skonį;
 • kapotų petražolių (žolelių) – 2 šaukštai;
 • česnako – 2 skiltelės;
 • šalto vandens – 3 šaukštai;
 • augalinis aliejus – 2 šaukšteliai;
 • citrinos sulčių – 0,5-1 šaukštelis.

Gaminimo etapai

 1. Vištieną perpjaukite išilgai krūtinėlės, nuplaukite, sumuškite plaktuku ir nusausinkite.
 2. Vištieną perpjaukite išilgai išilgai krūtinėlės, nuplaukite, sumuškite plaktuvu ir nusausinkite. Į grietinę sudėkite vištienos prieskonius ir karštąją adžiką, gerai išmaišykite.
 3. Į grietinę suberkite vištienos prieskonius ir aštriąją adžiką ir gerai išmaišykite.
 4. Vištieną pagardinkite druska, aptepkite padažu iš visų pusių ir sudėkite vištieną į kepimo indą, išklotą pergamentu. Ant viršaus užlašinkite šiek tiek augalinio aliejaus.
 5. Vištieną pagardinkite druska, aptepkite padažu iš visų pusių ir dėkite atgal į pergamentu išklotą kepimo skardą. Apšlakstykite viršų trupučiu augalinio aliejaus, dėkite vištieną į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 45-50 minučių. Paruoškite česnakinį padažą: sudėkite smulkintas petražoles, smulkintą česnaką, citrinos sultis, pagal skonį druskos ir užpilkite šaltu vandeniu, išmaišykite.
 6. Pašaukite vištieną į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 45-50 minučių. Paruoškite česnakinį padažą: sudėkite smulkintas petražoles, smulkintą česnaką, citrinos sultis, pagal skonį druskos ir užpilkite šaltu vandeniu, išmaišykite.Išimkite iš orkaitės iškeptą vištieną, aptepkite ją česnakiniu padažu.
 7. Išimkite vištieną iš orkaitės, aptepkite ją česnakiniu padažu.
 8. Į lėkštę dėkite orkaitėje keptą tabako vištieną ir patiekite.
 9. Padėkite į lėkštes rudu, kvapniu ir gardžiu orkaitėje iškeptą tabako vištieną ir patiekite. Gero apetito!