Suši ryžiai VS baltieji ryžiai – ar suši ryžiai sveikesni?

Jei norite patys pasigaminti suši namuose, jums gali kilti klausimas, koks yra suši ryžių reikalas. Ar neužtenka baltųjų ryžių? Kuo skiriasi suši ryžiai? O ar suši ryžius reikia virti kitaip nei įprastus baltuosius ryžius?

Kaip sušių mylėtojai, šiandien tai ir spręsime. Žinome, kad prekybos centre radę „suši ryžius“ galite susimąstyti, kodėl tai kitokie ryžiai ir etiketė nei įprasti baltieji ryžiai, nors atrodo beveik taip pat. Taigi pažiūrėkime.

suši ryžiai

Turinys

Rodyti

Suši ryžiai vs balti ryžiai

Suši ryžiai iš tikrųjų yra japoniški trumpagrūdžiai ryžiai, kurie yra skaidresni ir lipnesni nei įprasti baltieji ryžiai. Jis skiriasi savo tekstūra, nes yra virinamas garuose, o tai reiškia, kad atskiri ryžių grūdeliai bus purūs, o sulips.

Palyginti su įprastų baltųjų ryžių paruošimo būdu, suši ryžiai baigiasi tobulu atskirų ir lipnių mišiniu. Namų virėjai Japonijoje suši ryžius naudoja beveik viskam, nes tai iš tikrųjų yra pagrindiniai japoniški ryžiai, kuriuos naudoja visi.

Ar suši ryžiai yra sveikesni nei įprasti baltieji ryžiai?

Kai įsivaizduojate japonišką maistą, įsivaizduojate sveikesnį maistą, nes mes matome, kad japonai yra liekni sveiki žmonės, tačiau ar suši ryžiai yra sveikesni nei įprasti baltieji ryžiai.
Suši ryžiai gaminami iš baltų trumpagrūdžių baltųjų ryžių, todėl jie turės tokią pačią maistinę vertę ir tą pačią naudą sveikatai. Jei ieškote sveikesnio varianto, rudieji ryžiai yra šiek tiek sveikesni nei baltieji ryžiai, tačiau jie nerekomenduojami sušiams, nes jie neprilips taip gerai, kaip suši ryžiai.

Neverta bandyti gaminti suši su kitų rūšių ryžiais, jei turite prieigą prie suši ryžių.

Suši ryžiai yra japoniški ryžiai, lipnesni nei įprasti

Daugiausia skiriasi ryžių virimo būdas, tačiau svarbu ir grūdai. Palyginti su įprastais baltais ryžiais, japoniški ryžiai yra šiek tiek lipnesni. Jį dar reikia nuplauti, kad būtų pašalinta išorinė krakmolo danga. Tai, ką japonai naudoja visuose ryžių maisto produktuose, ir jis turi puikią tekstūrą.

Garuose ruošiami ryžiai suteikia jiems visiškai kitokią tekstūrą

Ši puiki tekstūra atsiranda nemaišant ryžių ir neduodant jiems tiek vandens, kiek įprastai verdate ryžius. Garinant ryžius buvo naudojamas kontroliuojamas vandens kiekis, o ryžių ir vandens santykis yra beveik 1:1. Ryžiai verdami tik karštyje ir garuose, naudojant ryžių viryklę arba bambuko garintuvą.

Taip pat skaitykite: Kiek laiko galioja virti ryžiai?

Čia svarbi tekstūra. Garinant atskiri grūdai išlaikomi atskirai, nes nereikia maišyti. Jokių ryžių šepečių prieš kitą ryžių grūdą, viskas statiška. Tai reiškia, kad neišsiskiria papildomai krakmolas, kuris nesudaro plono lipnaus padažo tarp visų grūdelių. Vietoj to, kiekvienas grūdelis per dangą tampa lengvai lipnus.

Tai panašu į skirtumą tarp košės virimo garuose ir jos virimo bei maišymo, taip susidaro lipni pasta.

Jei virti įprastus baltuosius ryžius, jie nebūtų tokie lipnūs kaip japoniški ryžiai. Tai būtų tikra kančia, nes daugelis japoniškų patiekalų yra pagaminti pagal lipnių ryžių metodą.

O kaip su lipniais ar saldžiais ryžiais?

Jums gali kilti klausimas, ar galėtumėte naudoti saldžius ar lipnius ryžius. Nesijaudinkite, nepaisant pavadinimo, jame nėra glitimo. Jokie ryžiai planetoje neturi glitimo, nors turi krakmolo. Lipnus pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio, panašus į klijus arba lipnus, glutinosus.

Taigi apie saldžių ryžių naudojimą. Ne, jis būtų per daug lipnus, net jei labai kruopščiai nuplaunamas ir tik garinamas. Tiesiog taip šie ryžiai gaminami.

Saldžius ar lipnius ryžius rasite kai kuriuose Indijos, Bangladešo ir Birmos patiekaluose.

Ar baltuosius ryžius galima naudoti sušiams?

Jei išvis nerandate suši ryžių, galite naudoti baltuosius ryžius, tačiau efektas bus šiek tiek kitoks. Kadangi europietiški baltieji ryžiai nėra tokie lipnūs, sušiai gali nelabai gerai išsilaikyti. Oi, jis gali būti šiek tiek lipnus, bet galbūt ne tiek, kiek jums to reikėtų.

Tai galite įveikti virdami ryžius, o ne garindami, taip išskiriate daugiau krakmolo. Neigiama yra tai, kad ryžių tekstūra bus kitokia. Sušiai priklauso nuo to, kad ryžiai virti šiek tiek anksčiau nei al dente, o jei verdate ryžius, gauname minkštesnius grūdelius.

Bet trumpai tariant, taip, vietoj suši ryžių galite naudoti baltuosius ryžius. Pagal struktūrą jis nebus visiškai toks pat, bet sušių ritinėlis turėtų mums užtekti. Galbūt norėsite pasilikti prie maki ritinėlių, tų, kurių nori išorėje. Tik tam, kad viskas būtų savo vietose.

Ar galite naudoti suši ryžius kaip įprastus ryžius?

Taip, vietoj įprastų ryžių galite naudoti suši ryžius, tik būtinai juos gerai nuplaukite šaltu vandeniu. Galbūt norėsite virti garuose, kitaip jis gali tapti lipnesnis nei įprasti ryžiai.

Jei gaminate kažką panašaus į rizotą ar plovą, tai bus gerai, nes galutinis rezultatas vis tiek yra lipnus. Kalbant apie skonį, tikrai nebus skirtumo.

Taip pat skaitykite: Kokie ryžiai naudojami keptiems ryžiams?

Kas nutiks, jei neplausite suši ryžių?

Kadangi suši ryžiuose yra daugiau krakmolo nei įprastuose ryžiuose, dėl papildomo krakmolo išorėje susidarys labai gabalėliai, lipnūs ryžiai, kurie būtų panašūs į košę. Jei negaminate ryžių, tokia tekstūra nėra ideali ryžių patiekalui.

nuplauti suši ryžius

Taip pat svarbu, kaip verdate ryžius. Iš anksto neplauti plikyti suši ryžiai bus itin lipnūs, tačiau atskiri grūdeliai vis tiek turėtų matytis. Tai nebus netvarkingas ryžių grūdų gumulas.

Bet jei išvirsite suši ryžius jų neplovę ir net pradėsite maišyti, turėsite lipniausius ryžius, kuriuos kada nors matėte. Dar blogiau, jis bus toks lipnus, kad tikrai negalėsite pagardinti sušiais.

Reikalas tas, kad suši ryžiai yra tik suši ryžiai dėl grūdų rūšies ir dėl prieskonių. Jei tinkamai nepagardinsite prieskoniais, sušiai nebus tinkamo skonio.

Jums gali kilti klausimas, ar jums tikrai reikia ryžių acto. Na, taip, ryžių acto pakaitalo tikrai nėra, nes tai švelniausias actas. ACV yra per daug vaisinis, todėl vienintelis jūsų pasirinkimas yra švelniausias baltojo vyno actas, kokį tik galite rasti.