Kodėl datulės tokios saldžios? Ar jie natūraliai saldūs, ar dirbtinai pasaldinti?

Datos yra saldžios ir geros beveik viskuo, ką tik galite įsivaizduoti. Bet ar kada susimąstėte, kodėl datulės yra tokios saldžios? Kuo jie išsiskiria iš kitų vaisių, dėl kurių jie tokie skanūs? Ir kodėl jie tokie lipnūs, ar tai susiję su saldumu?

Apie tai šiandien ir kalbame šiame įraše, įskaitant tai, kaip išsiaiškinti, ar nusipirktos datulės yra natūraliai saldžios, ar dirbtinai pasaldintos. Pažiūrėkime.

saldžios datulės

Turinys

Rodyti

Kodėl datos tokios mielos?

Datulės yra saldžios, nes buvo selektyviai išvestos, kad būtų labai saldžios, kaip ir bananai. Be to, beveik visos rinkoje esančios datulės yra džiovintos, todėl skonis yra koncentruotas ir saldesnis. Šviežios datulės nėra tokios saldžios kaip džiovintos datulės.

Ne visos datulės yra vienodo saldumo, be to, nesunkiai rasite dirbtinai saldintų datulių. Mes jums pasakysime, kaip išsiaiškinti, ar jie natūralūs, ar ne, bet pirmiausia pažiūrėkime atidžiau, kodėl jie saldūs.

Šiuolaikinės datulės buvo išvestos taip, kad būtų saldžios

Datulių yra daug ir jos turi skirtingą saldumo lygį. Pradinė data, prieš tūkstančius metų, greičiausiai nebuvo tokia miela kaip šiais laikais. Kaip ir bet kuris kitas vaisius, buvo atrenkamos saldiausios datulės, pasodinamos, nuimamas derlius, o paskui vėl sodinamos tik pačios saldžiausios ir t.t. Visa tai tol, kol susiformavo aiškiai mielas pasimatymas. Atminkite, kad tai įvyko prieš tūkstančius metų ir nuo tada buvo sukurtos įvairios saldžiųjų datulių veislės.

Taip pat skaitykite: Kodėl balzamiko actas yra saldus?

Dauguma komercinių datulių yra Medjool datulės, didžiausios datulės ir yra gana saldžios. Taip pat yra Egipto medaus datulių, kurios yra saldžiausios, bet sunkiau randamos. Ir yra karališkosios datulės (Deglet Nour), kita didelių, saldžių datulių rūšis.

Šios trys veislės yra pačios saldžiausios, ir tos, kurias greičiausiai pirksite ieškodami datulių bet kurioje prekyvietėje. Mažesnių, mažiau žinomų veislių galima rasti tik specializuotose parduotuvėse.

Dauguma rinkoje esančių datulių yra džiovintos datulės

Šviežios datulės nėra tokios saldžios kaip džiovintos datulės. Tai reiškia, kad jei kada nors keliausite į šalį, kurioje auginamos datulės, pavyzdžiui, Alžyrą, ir bandysite valgyti šviežią datulę, galite šiek tiek nusivilti. Datulės tampa saldesnės, nes džiūsta, o natūralūs vaisiuose esantys cukrūs kristalizuojasi.

Vaisiai prarado didelę dalį drėgmės, todėl bendras cukraus kiekis svoryje padidėjo. Tikrasis cukraus kiekis yra toks pat, bet vaisiai tiesiog susitraukia, o saldumas atrodo koncentruotas.

Tai yra maždaug 80% priežasčių, kodėl jūsų valgomos datulės yra tokios saldžios. Tiesą sakant, dauguma džiovintų vaisių yra saldūs, net jei iš pradžių jie nebuvo labai saldūs.

Natūraliai saldžios vs saldintos datulės

Jums gali kilti klausimas, ar jūsų datulės nėra per saldžios. Galbūt jos saldintos, kaip ir spanguolės. O gal tai tiesiog natūralus jų cukraus kiekis. Kaip tu gali pasakyti? Na, yra keletas būdų, kaip išsiaiškinti, ar jūsų datulės iš tikrųjų yra saldžios, ar jos buvo kažkuo glazūruotos. Pažiūrėkime.

Saldus iš vidaus, o ne iš išorės

Datulės dėl savo sandaros yra saldžios dažniausiai viduje. Čia yra saldus minkštimas, o sausa išorinė oda neturi tikro skonio ir jokio saldumo. Taigi, jei tiesiog liežuviu prisiliesite prie išdžiūvusios datulės, ji vos turėtų būti saldi.

Taip pat skaitykite: Kodėl medus toks saldus?

Ne, jei ir išorė saldi, ji tikrai pasaldinta ar kažkuo glazūruota. Tai ypač aktualu, kai išorė yra lipni. Datos išorė yra sausa ir šiek tiek blizga. Ji nėra lipni kaip džiovinta slyva, vietoj to neturėtų palikti beveik jokių likučių ant rankų.

Per daug saldus

Jei negalite atskirti datos išorės ir vidaus pagal saldumą, viskas gerai. Pabandykite suvalgyti vieną ir pažiūrėkite, koks jis saldus. Jei jis vaisinio-rūgštaus skonio ir šiek tiek saldumo, tai gerai. Jei jis labai labai saldus ir užgožia skonį, greičiausiai tai yra saldintos datulės.

Kalbant apie tai, kokie jie geri, tai visai nesvarbu. Tiek saldintos, tiek natūralios datulės yra vienodai naudingos kepant ir gaminant maistą. Bet jūs turėsite pakoreguoti cukraus kiekį savo receptuose, jei naudojate saldintą.

datos

Kodėl datos tokios lipnios?

Datulės yra lipnios, ypač viduje, dėl jose esančio natūralaus cukraus ir jose dar liko šiek tiek drėgmės. Dėl šių dviejų veiksnių džiovintos datulės tampa lipnūs, stori vaisiai, kurie iš tikrųjų gali išlaikyti daugybę receptų. Cukrus yra natūralus tirštiklis, nors reikia paduoti į teismą dideliais kiekiais, kaip ir už stiklainį uogienės.

Datulės džiovinamos, nedžiovinamos. Liko šiek tiek drėgmės, be to, visas natūralus cukrus sukuria labai minkštą interjerą, kaip ir džiovintos slyvos. Ir kai įpjausite ar įkandsite, jis prilips prie to, ką palies. Pjaustyti džiovintas datules niekada nėra smagu. Bet jūs galite tai padaryti lengviau, jei prieš kiekvieną gabalėlį paleidžiate peilį po karštu vandeniu.

Kaip tu dedate datas?

Dauguma pasimatymų jau būna su kauliukais, bet kai kurios – ne. Paprastai ant pakuotės matysite, ar jie smėlingi, ar ne. Jie taip pat turėtų turėti plyšį, kur buvo pašalinta duobė. Taigi, kaip pašalinti parduotuvę, jei ji ten yra.

Datą supjaustykite išilgai, išskobkite kauliuką. Jis bus lipnus ir lengvai neišeis, tarsi suspaudus. Šiek tiek džiovintų vaisių prilips prie kauliuko. Nesijaudinkite, neprarasite pusės minkštimo.

Įsitikinkite, kad ten negavote įdarytų datulių. Kai kurios datulės jau be kauliukų, bet gali būti įdarytos įvairiais maisto produktais. Riešutai, migdolai, kitų vaisių, pavyzdžiui, razinų, gabaliukai ir pan. Nepainiokite riešutų ar migdolų dygimo su tikrosios duobutės. Kaulutės nėra tokios „švarios“ ir šviesios kaip įdaras, jos tamsesnės ir prie jų visada prilipę vaisių.

Ir tai beveik viskas! Dabar žinote, kad datulės yra tokios saldžios, nes buvo išvestos taip, kad būtų saldžios, o išdžiūvusios tampa dar saldesnės. Taigi nesijaudinkite, kodėl jie saldūs, o sutelkite dėmesį į tai, kaip pakoreguoti cukraus kiekį, jei dėl to nerimaujate.