Sultingos visos anties orkaitėje receptas

Pagal šį receptą marinuota ir orkaitėje iškepta visa antis taps stalo puošmena ir darbo, ir švenčių dienomis. Dažniausiai antis kepama su obuoliais, svarainiais, grybais, koše, apelsinais ir raugintais kopūstais – visi šie priedai paukščio mėsai suteikia ypatingą skonį. Kad antis būtų ne tik skani, bet ir sultinga bei minkšta, yra keletas paslapčių, kuriomis pasidalysiu. Svarbiausia paukštį tinkamai marinuoti dvi dienas. Marinate su actu anties mėsa tampa minkšta ir sultinga, o oda mažiau riebi, plonesnė ir gardesnė. Šis marinavimo būdas tinka tiek naminėms, tiek laukinėms antims. Šiuo marinavimo receptu su mumis pasidalijo vienas medžiotojas ir nuo to laiko (jau daugiau nei 10 metų) jį naudoju. Taip pat svarbu pasirinkti kepimo būdą. Kad mėsa būtų minkšta, švelni ir sultinga, antį reikia kepti rankovėje (arba užpilti kepimo metu susidariusiomis sultimis). Patikėkite, ši antis savo gražia išvaizda ir nuostabiu skoniu papuoš kasdienį ir šventinį stalą. Padarykime tai!

Sudedamosios dalys

Norint orkaitėje iškepti sultingą visą antį, reikės:

 • antis – 1 vnt.
 • Marinatui:
 • vandens – 1 litras;
 • česnakų – 1 galvutė;
 • lauro lapas – 2 vnt;
 • pipirų grūdelių – 5-7 vnt;
 • Pipirų mišinys – 1 šaukštelis;
 • 9 % actas – 150 ml.
 • Ančiai įtrinti:
 • grietinė – 2 šaukštai;
 • garstyčių – 1 šaukštelis;
 • druskos – pagal skonį;
 • maltų juodųjų pipirų – 0,5 šaukštelio;
 • paprikos – 0,5 šaukštelio;
 • česnako – 3 skiltelės.
 • Prieskoniai: obuoliai – 2-3 vnt:
 • obuoliai – 2-3 vnt.

Metodas

 

 1. Kruopščiai nuplaukite antį po tekančiu vandeniu.
 2. Kruopščiai nuplaukite antį po tekančiu vandeniu.
 3. Marinatui sumaišykite vandenį su lauro lapais, pipirų žirneliais ir pipirų mišiniu, pastatykite ant ugnies ir užvirinkite, nukelkite nuo ugnies. Leiskite vandeniui ir prieskoniams atvėsti, tada sudėkite nuluptus ir susmulkintus česnakus, actą ir įmaišykite marinatą.
 4. Marinatui paruošti įpilkite vandens, lauro lapų, pipirų žirnelių ir paprikų mišinio, užvirinkite, nukelkite nuo ugnies. Leiskite vandeniui ir prieskoniams atvėsti, tada sudėkite nuluptus ir susmulkintus česnakus, supilkite actą ir išmaišykite gautą marinatą.
 5. Įdėkite antį į dubenį arba gilų indą, užpilkite marinatu, uždenkite ir laikykite šaldytuve dvi dienas. Keletą kartų per dieną apverskite antį iš vienos pusės į kitą.
 6. Antį sudėkite į dubenį ar gilų indą, užpilkite atvėsusiu marinatu, uždenkite ir atvėsinkite dvi dienas. Po dviejų dienų marinavimo nusausinkite marinatą ir nusausinkite antį popieriniais rankšluosčiais.
 7. Po dviejų marinavimo dienų nusausinkite vandenį ir nusausinkite antį popieriniais rankšluosčiais.
 8. Marinuotą antį sudėkite į gilų dubenį, supilkite grietinę, pagal skonį druskos, maltų juodųjų pipirų, garstyčių, paprikos, smulkinto česnako. Kruopščiai įtrinkite antį iš visų pusių iš vidaus ir iš išorės, palikite marinuotis 1-2 valandas.
 9. Marinuotą antį sudėkite į gilų dubenį, įpilkite grietinės, pagal skonį druskos, maltų juodųjų pipirų, garstyčių, paprikos, susmulkinto česnako. Kruopščiai įtrinkite antį iš visų pusių iš vidaus ir iš išorės, palikite marinuotis 1-2 valandas.
 10. Obuolius supjaustykite į 4 dalis ir išimkite šerdį. Į pilvo vidų sudėkite griežinėliais supjaustytus obuolius. Tada visą antį įdėkite į kepimo rankovę. Iš abiejų pusių suriškite įvorę spaustuku arba virvele. Rankovės pradurti nebūtina.
 11. Obuolius supjaustykite į 4 dalis ir išimkite šerdį. Į pilvo vidų sudėkite griežinėliais supjaustytus obuolius. Tada visą antį įdėkite į kepimo rankovę. Iš abiejų pusių suriškite įvorę spaustuku arba virvele. Rankovės pradurti nebūtina.
 12. Kepkite antį rankovėje iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 1,5-2 valandas. Kiekvienam anties kilogramui vidutiniškai prireikia 45 minučių kepimo orkaitėje. Po 1,5 valandos ištraukite skardą iš orkaitės, atsargiai žirklėmis perpjaukite rankovę. Atsukite rankovę, supilkite antį sultimis, pašaukite ją atgal į orkaitę ir iškepkite iki norimo rudumo.
 13. Kepkite antį rankovėje iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 1,5-2 valandas. Kiekvienam anties kilogramui vidutiniškai prireikia 45 minučių kepimo orkaitėje. Po 1,5 valandos ištraukite skardą iš orkaitės, atsargiai žirklėmis perpjaukite rankovę. Atsukite rankovę, užpilkite antį sultimis, pašaukite ją į orkaitę ir iškepkite iki norimo rudumo.
 14. Antis bus tokia traški.
 15. Pagal šį receptą orkaitėje iškeptos visos anties mėsa būna sultinga, švelni ir labai skani, o plonytė plutelė būna plona ir apetitiška, be specifinio kvapo. Būtinai pabandykite jį paruošti, manau, kad jūsų artimieji tai įvertins! Patiekite antį su šviežiais žalumynais ir obuoliais.
 16. Pagal šį receptą orkaitėje iškepta anties mėsa būna sultinga, švelni ir labai skani, o plutelė – plona ir apetitiška, be specifinio kvapo. Būtinai pabandykite jį paruošti, manau, kad jūsų artimieji tai įvertins! Patiekite antį su šviežiomis žolelėmis, apšlakstytą obuoliais.