Slyvų sulčių nauda, ​​naudojant vidurių užkietėjimą, širdies sveikatą ir dar daugiau

Slyvų sultys - daktaras Kirvis

Slyvų sultys: tai ne tik močiutei! Šios tirštos vaisių sultys gali gydyti virškinimo problemas, apsaugoti jūsų širdį ir kepenis ir netgi sustiprinti kaulus. Taip yra todėl, kad slyvos yra tiesiog džiovintos slyvos, o tai reiškia, kad slyvų sultyse yra nuostabi slyvų nauda ir dar daugiau.

Pažvelgus į stulbinamą vitaminų ir mineralų kiekį viename puodelyje džiovintų slyvų sulčių, nenuostabu, kad jis jums toks geras. Džiovintų slyvų sultys yra naudingos ne tik dėl atskirų maistinių medžiagų, bet ir dėl skaidulų bei antioksidantų, mineralų ir vitaminų, esančių šiose sultyse, derinio.

Nesvarbu, ar ieškote vaistų nuo vidurių užkietėjimo, ar tiesiog skanių sulčių, kurias galite įtraukti į savo dietą, slyvų sultys yra tinkamas būdas.

Kas yra džiovintų slyvų sultys?

Slyvų sultys paprastai reiškia džiovintų slyvų sultis Prunus domestica. Slyvos ir džiovintos slyvos yra tas pats vaisius, nors ūkininkai tam tikras slyvas vadina „slyvomis“, kai jos auginamos specialiai tam, kad būtų džiovinamos į slyvas. Terminas „slyva“ iš tikrųjų populiarėja, nes oficialus terminas dabar laikomas „džiovinta slyva“.

Nauda sveikatai

Slyvų sulčių nauda yra plačiai paplitusi ir naudinga visiems. Džiovintų slyvų sultys yra ne tik veiksmingas, švelnus vidurius laisvinantis vaistas, bet ir džiovintų slyvų sulčių nauda apima potencialiai užkertančią kelią širdies ligoms, mažinantį oksidacinį stresą ir dar daugiau. Pažiūrėkime išsamiai, kaip džiovintų slyvų sultys naudingos organizmui.

1. Turi lengvą vidurius laisvinantį vidurių užkietėjimą

Džiovintų slyvų sultys jau seniai laikomos veiksmingu kovotoju su vidurių užkietėjimu, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau vidurių užkietėjimas yra būklė, kurią patiria įvairaus amžiaus žmonės, o vaistiniai vidurių laisvinamieji vaistai gali būti labai pavojingi, jei jų vartojama didesniais kiekiais. Jei reguliariai kamuoja vidurių užkietėjimas, pabandykite savo mityboje naudoti natūralius vidurius paleidžiančius vaistus, pavyzdžiui, džiovintų slyvų sultis, kad tinkamai veiktų virškinimo sistema.

2008 m. Tyrimas Korėjos žurnalas „Bendrijos mityba“ nustatė, kad „slyvų produktų papildai yra veiksmingi tiekiant energiją, maistines skaidulas ir vandenį bei palengvinant vidurių užkietėjimą suaugusiems vidurių užkietėjimui“. Slyvų produktų papildai padėjo sušvelninti išmatas, padidinti žarnyno judesių dažnį, sumažinti kiekvieno judesio ilgį ir sumažinti skausmą. (1)

Be to, Klivlando klinika rekomenduoja kasdien gerti slyvų sultis kaip dalį vidurių užkietėjimo prevencijos dietos. (2)

Bent viena šio patobulinimo priežastis yra slyvų sultyse esantis pluoštas. (3) Šis netirpus pluoštas skatina virškinimo sistemos sveikas bakterijas, atsakingas už virškinimo sveikatą, žinomas kaip probiotikai. Šios bakterijos turi egzistuoti dideliu kiekiu jūsų žarnyne, kad išlaikytų sveiką imuninę sistemą, taip pat virškinamąjį traktą.

Vidurių užkietėjimas ypač būdingas pagyvenusiems žmonėms, o vienas geriatrijos centras Naujajame Džersyje 1980 m. Tirė natūralių vidurių užkietėjimo priemonių poveikį savo pacientams. Tyrėjai pristatė sveikas maistines skaidulas trimis pavidalais, įskaitant džiovintų slyvų sultis, ir nustatė, kad jie gali beveik visiškai pašalinti farmacinių vidurių poreikį jų gyventojams. Tiesą sakant, tais metais centras sutaupė 44 000 USD farmacijos išlaidas. (4)

2. Gali padėti sustabdyti storosios žarnos vėžio augimą

Nors nėra daugybė slyvų ir slyvų sulčių poveikio vėžiui tyrimų, vienas tyrimas paskelbtas Mitybos mokslo ir vitaminologijos žurnalas padarė didelį poveikį slyvų sulčių poveikiui storosios žarnos vėžio ląstelėms. Sultys visiškai sustabdė vieno paplitusio gaubtinės žarnos vėžio augimą ir sukėlė apoptozę (ląstelių mirtį) tose ląstelėse. (5)

Taigi tai gali būti natūralus vėžio gydymas bent vienos rūšies vėžiui.

3. Apsaugo nuo širdies ligų

Kadangi jose yra daug antioksidantų, džiovintos slyvos turi daug galimybių užkirsti kelią ir sulėtinti daugelį ligų, įskaitant koronarinę širdies ligą. Įrodyta, kad džiovinti slyvose esantys fenolio junginiai slopina MTL cholesterolio (paprastai vadinamo „bloguoju“ cholesterolio) oksidaciją, o tai gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas. Džiovintų slyvų sultyse esantis kalio kiekis taip pat naudingas ilgalaikiai širdies sveikatai. (6)

Aterosklerozė yra dažna širdies liga, apimanti apnašų, cholesterolio ir kitų medžiagų kaupimąsi ant arterijos sienelių. 2009 m. Minesotos universiteto tyrimas parodė, kad džiovintų slyvų vartojimas gali būti veiksmingas būdas sulėtinti aterosklerozės plitimą. (7)

Džiovintos slyvos mažina cholesterolio kiekį ne tik dėl antioksidacinio poveikio – tirpios skaidulos, esančios slyvose ir džiovintuose slyvų produktuose, trukdo organizmui įsisavinti maistinį cholesterolį. Šios skaidulos jungiasi su tulžies rūgštimis, kurias kepenys sukuria, kad jūsų kūnas galėtų virškinti riebalus, kuriuos vėliau išmatose esančiose slyvose atlieka pluošto junginiai. Kai jūsų kūnas pripažįsta šių tulžies rūgščių praradimą, kepenys sukuria daugiau, todėl organizme yra daugiau cholesterolio.

Kiti metodai, kuriais slyvų sultys yra naudingos jūsų širdžiai, yra didelis vitamino K, širdžiai naudingo vitamino, kuris padeda išvengti arterijų kalkėjimo, lygis.

Slyvų sulčių nauda - daktaras Axas

4. Sumažina oksidacinį stresą

Kaip jau žinote, džiovintos slyvos yra daug antioksidantų turintis maistas, o slyvų sultyse yra įvairių svarbių antioksidantų. Tai yra svarbu, nes jie užkerta kelią laisvųjų radikalų, su kuriais susiduriate kasdien, žalai, pradedant cheminėmis medžiagomis plastikuose ir baigiant pavojingais perdirbtais maisto produktais.

Nustatyta, kad džiovintų slyvų sultys nukreiptos į tam tikrą medžiagą, vadinamą peroksilo radikalais. Tai laikoma „tarpininku“ kuriant kai kuriuos labai problemiškus laisvuosius radikalus, ypač tuos, kurie, kaip žinoma, sukelia apnašų kaupimąsi organizme. (8) Nustatyta, kad džiovintų slyvų sultys (kartu su kava) turi didelį antioksidacinį poveikį peroksilo radikalui ir yra siūlomos prevencinės galios medicinos įvykių ir ligų, susijusių su šiuo konkrečiu laisvuoju radikalu, atžvilgiu. (9)

Slyvose ir visuose slyvų produktuose yra nemažas kiekis liuteino ir zeaksantino – dviejų karotinoidų, kurie yra tikrai svarbūs jūsų akių sveikatai. Šie specialūs antioksidantai kaupiasi jūsų akių geltonajame audinyje, o jų trūkumas sukelia ankstyvą geltonosios dėmės degeneraciją.

5. Apsaugo nuo kepenų ligų

Dar viena nauda, ​​kurią jums gali pasiūlyti slyvų sultys ir kiti slyvų produktai, yra apsauga nuo kepenų ligų. Vieno aštuonių savaičių tyrimo metu mokslininkai nustatė kepenų funkcijos pagerėjimą į dietą įvedę slyvų sultis ir visas slyvas.

Labai pagerėjo du kepenų funkcijos žymenys, įskaitant alanino aminotransferazę, kuri dideliais kiekiais išsiskiria į kraują, kai yra pažeistos ar susirgusios kepenys. (10)

6. Stiprina kaulus

Slyvų sultys naudingos ne tik jūsų organams, bet ir kaulams. Tiriant kaulų būklę po menopauzės, slyvų sultys sustabdė „kaulų apykaitą“ (reabsorbcijos ir naujų kaulų augimo procesą) iki pernelyg aukšto lygio, užkirto kelią kaulų netekimui ir netgi pakeitė kaulų praradimą, pakeisdamas medžiagų apykaitą ir padidindamas antioksidacinis aktyvumas kauluose. (11, 12, 13)

Mitybos faktai

Kadangi džiovintų slyvų sultyse yra didelis natūralaus cukraus kiekis, labai rekomenduoju įsigyti slyvų sultis, į kurias nėra pridėta cukraus. Jei įmanoma, taip pat galite pabandyti pasigaminti savo džiovintų slyvų sultis, kurių receptas pateikiamas žemiau.

Viename puodelyje džiovintų slyvų sulčių (apie 256 gramų) yra: (14)

 • 182 kalorijos
 • 44,7 g angliavandenių
 • 1,6 g baltymų
 • 0,1 gramo riebalų
 • 2,6 gramo skaidulų
 • 0,6 miligramo vitamino B6 (28 proc. DV)
 • 707 mg kalio (20 proc. DV)
 • 0,4 miligramo mangano (19 proc. DV)
 • 3 miligramai geležies (17 proc. DV)
 • 10,5 miligramo vitamino C (17 proc. DV)
 • 8,7 mikrogramai vitamino K (11 proc. DV)
 • 0,2 miligramo riboflavino (11 proc. DV)
 • 2 miligramai niacino (10 proc. DV)
 • 35,8 mg magnio (9 proc. DV)
 • 0,2 miligramo vario (9 proc. DV)
 • 64 miligramai fosforo (6 proc. DV)
 • 0,5 miligramo cinko (4 proc. DV)

Įdomūs faktai

Slyvų istorija atsirado vakarų Azijoje, netoli Kaukazo kalnų. 1856 m. Prancūzas, vardu Louis Pellier, atvykęs į Kaliforniją ieškoti aukso, pasodino pirmuosius slyvų medžius JAV. Per ateinančius dešimtmečius slyvų sodai Kalifornijoje užims dešimtis tūkstančių arų.

Šie slyvų augalai, kilę iš pietvakarių Prancūzijos, dabar yra dažniausiai gaminamos Kalifornijoje džiovintos slyvos. Skirtingai nuo kai kurių slyvų vaisių, šią slyvų veislę galima džiovinti, kol joje tebėra sėklos be fermentacijos, o tai pasakytina ne apie visus slyvų augalus.

Džiovintų slyvų medžiai turi turtingą vystymosi istoriją JAV. 1800-ųjų pabaigoje augintojai nustatė, kad slyvų medžių derlius slyvoms auga nekontroliuojamas, o slyvoms skinti reikalingi darbuotojai neturėjo. Vienas kūrybingas ūkininkas nusprendė importuoti „darbuotojus“ iš Panamos, kad galėtų mokyti rinkti vaisius tik kambariui ir lentai, bet nemokėti: 500 beždžionės! Žmogaus meistro prižiūrimos ir išleistos į 50 vienetų pakuotes beždžionės buvo paleidžiamos soduose skinti slyvų. Jie skynė slyvas stulbinančiu greičiu … ir iškart jas suvalgydami sužlugdė augintojo idėją.

1908 m. Dėl standartų neatitinkančių slyvų eksporto ir organizacinių nesėkmių kilo Kalifornijos džiovintų vaisių asociacija (dabar vadinama DFA), kuri spręs pardavimo sutartis, gabenimą ir kokybės kontrolę. Kalifornijoje dabar pagaminamas didžiausias slyvų kiekis pasaulyje, tiekiant 70 proc. Slyvų pasaulyje ir 99 proc. JAV slyvų.

Kaip naudoti

Džiovintų slyvų sultys yra tirštesnės už daugelį kitų vaisių sulčių, yra labai saldaus skonio, įskaitant kai kurių veislių karamelės užuominas. Nors džiovintų slyvų sultys yra viena iš dažniausiai vaikų sulamdytų sulčių, jas galite derinti su ekologiškomis, šviežiai spaustomis obuolių sultimis ar kriaušių sultimis, kad subalansuotumėte skonį ir tekstūrą.

Tėvai dažnai naudoja slyvų sultis kaip natūralų būdą kūdikių ir vaikų vidurių užkietėjimui gydyti. Slyvų sultys kūdikiams yra puikus būdas įveikti lengvą vidurių užkietėjimą, tačiau jų negalima duoti vaikams iki šešių mėnesių. Rekomenduojama kūdikiui vartoti 25 proc. Sulčių, 75 proc. Vandens mišinio ir niekada neduoti daugiau kaip šešių uncijų per dieną. (15)

Perkant slyvų sultis patariu (kaip visada) pirkti tik ekologiškas. Taip pat turėtumėte ieškoti etiketės „be sulfitų“, nes kai kurie džiovintų slyvų džiovinimo būdai į džiovintus vaisius įneša sulfitų, kurie yra dažnos alergijos šaltiniai.

Nors daugeliui receptų džiovintų slyvų sultys nėra įprastas ingredientas, ryte ir vakare galima vartoti tiesias slyvų sultis, kurios geriausiai padeda tinkamai tuštintis. Tai taip pat puikus priedas prie kokteilio.

Slyvų sulčių mityba - Dr. Ax

Receptas

Kodėl gi nepabandžius pasigaminti savo slyvų sulčių? Vykdykite šias paprastas naminių slyvų sulčių instrukcijas, kurios privers jus nusišypsoti.

Bendras laikas: 1 valanda (plius nakčiai mirkymas)

Gamina: 1 litras

INGRIDIENTAI:

 • 1 puodelis džiovintų slyvų
 • 5 puodeliai vandens
 • 1 puodelis kriaušių sulčių (nebūtina)

NURODYMAI:

 1. Pašalinkite duobes iš slyvų.
 2. Užvirkite 5 puodelius vandens, tada įpilkite šiek tiek virinto vandens į karščiui saugų indą su džiovintomis slyvomis. Užpildykite indą, kol slyvos panirs. Likusį virintą vandenį atidėkite vėlesniam naudojimui ir leiskite slyvoms mirkti 12–24 valandas.
 3. Sumaišykite slyvas ir vandenį, kuriame jas mirkėte, iki vientisos masės.
 4. Sietu įstumkite mišinį į vieno litro indą, atsikratydami kietų gabalėlių.
 5. Jei norite, saldinkite kriaušių sultis.
 6. Naudokite likusį virintą vandenį, kad sultys užpiltų visu litru, išmaišykite ir atvėsinkite.
 7. Jūsų naminės džiovintų slyvų sultys šaldytuve išliks geros iki vienos savaitės.

Rizika ir šalutinis poveikis

Nes slyvos daro …