Kas tai yra tiksliai ir ar galite ką nors padaryti?

Mbet kuris iš mūsų tam tikru gyvenimo momentu tikriausiai patyrė raumenų mėšlungį. Skausmas, kurį jis sukelia, yra kažkas, ko nepamiršta, ir tai, ko žmogus nenori daugiau patirti.

Daugelis žmonių nesupranta, kas yra raumenų mėšlungis, jau nekalbant apie tai, kodėl taip atsitinka ir kaip jų išvengti. Šis straipsnis suteiks jums visą informaciją, kurios reikia norint suprasti raumenų mėšlungį.


Kas yra mėšlungis?

Raumenų mėšlungis yra nevalingai ir jėga sutraukiamas raumuo, kuris neatsipalaiduoja. Raumenų mėšlungis paprastai trunka nuo kelių sekundžių iki penkiolikos minučių. Retais atvejais jie gali trukti ilgiau nei penkiolika minučių. Mėšlungis gali išlikti daug kartų, kol galų gale išnyks. Mėšlungis gali skirtingai paveikti raumenis – pavyzdžiui, tai gali paveikti raumenų grupę, vieną raumenį ar net konkrečią raumens dalį.

Kas gali gauti mėšlungį?

  Mėšlungis yra labai dažnas ne tik sportininkams, bet ir tiems, kurie visą dieną sėdi. Mėšlungio auka gali būti ir vaikai, ir senjorai. Senėjimas yra bjauri samprata, ir, deja, senstant didėja tikimybė dažnai patirti mėšlungį.

SUSIJUSIS STRAIPSNIS
Mėšlungis bėgant. Mėšlungis bėgant.
„Bet koks patarimas, kaip išvengti mėšlungio bėgiojant? Nei iš anksto”
[ Click here to learn more. ]

Ar visi raumenys gali mėšlungis?

  Visi griaučių raumenys bet kurią akimirką gali mėšlungiauti. Labai dažnas mėšlungis, kurį vieną ar kitą kartą patyrė dauguma, atsiranda su blauzdos raumeniu (vadinamas „charley arkliu“). Dauguma mėšlungio atsiranda galūnėse, ypač kojose.

Mėšlungis

Spustelėkite vaizdą, kad padidintumėte.

Dauguma mėšlungio atsiranda kojose.


Ar yra įvairių tipų mėšlungis?

Mėšlungiai skirstomi pagal raumenų grupes, kurias jie veikia, ir skirtingas priežastis. Yra keturi skeleto raumenų mėšlungio tipai:

 1. Tikri mėšlungiai
 2. Kontraktūros
 3. Tetanija
 4. Dystonic mėšlungis

1. Tikrieji mėšlungiai:

  Tikruosius mėšlungius sukelia per didelis raumens nervų jaudrumas. Jie gali apimti dalį arba visą raumenų grupę. Tikrieji mėšlungiai yra labiausiai paplitęs griaučių raumenų mėšlungis. Tokio tipo mėšlungis gali atsirasti dėl daugelio veiksnių.

  Energinga veikla:

   Sportuojant, raumenų nuovargis ir energingas raumenų naudojimas gali sukelti mėšlungį. Šie mėšlungis gali atsirasti tiek užsiėmimo metu, tiek po jo. Vyresnio amžiaus žmonėms yra didesnė mėšlungio rizika, kai jie užsiima bet kokia intensyvia fizine veikla.

   Tiesiog priešingas atvejis taip pat gali sukelti raumenų mėšlungį. Jei asmuo guli ar net ilgą laiką sėdi nepatogioje padėtyje, gali atsirasti mėšlungis.

  Mėšlungis

  Spustelėkite vaizdą, kad padidintumėte.

  Energingas raumenų naudojimas gali sukelti mėšlungį.

  Sužalojimas:

   Vien traumos gali sukelti mėšlungį. Po traumos gali būti mėšlungis kaip apsauginis mechanizmas. Šiuo atveju mėšlungis atsiranda siekiant stabilizuoti sužalojimą ir sumažinti judėjimą iš tos vietos.

  Dehidratacija:

   Dehidrataciją daugiausia lemia šilti orai, kai tai gali būti ankstyvas kažko rimtesnio, pavyzdžiui, šilumos smūgio, požymis. Sportininkams ir tiems žmonėms, kurie verčiasi aktyvia veikla, greičiausiai bus dehidracija dėl skysčių netekimo iš prakaito.

SUSIJUSIS STRAIPSNIS
Tinkamas drėkinimas. Tinkamas drėkinimas.
Daugelis žmonių neįvertina vandens svarbos organizmui. Daugelis žmonių mano, kad tai tik mamos pasaka, pavyzdžiui, jums reikia gerti savo pieną. Jūs negalite būti toliau nuo tiesos!
[ Click here to learn more. ]

   Kultūristai dažniausiai naudoja tokius produktus kaip diuretikai, kad išstumtų bet kokį papildomą vandenį, kurį jie turi, kad jų apibrėžimas scenoje būtų geresnis. Bandydami išleisti vandenį, daugelis kultūristų sumažina natrio kiekį, kad neliktų vandens, kurį prarado. Šis natrio praradimas gali sukelti dehidraciją ir mėšlungį. Štai kodėl kai kam būna mėšlungis, jie kartais duoda druskos tabletę, kurią reikia išgerti užgeriant vandeniu.

  Žemas kalio kiekis:

   Kai kalio koncentracija yra maža, raumenys nusilpsta ir gali atsirasti raumenų mėšlungis. Valgydami bananus, kalio kiekis bus normalus ir sumažės mėšlungio tikimybė.

  Mažas kalcio ir magnio kiekis kraujyje:

   Kai kraujyje yra mažas kalcio ar magnio kiekis, pažeidžiamos nervų galūnės ir raumenys. Tai gali sukelti diuretikai, nepakankamas kalcio ir magnio kiekis maiste, nepakankamas vitamino D racionas ir per didelis vėmimas. Raumenų ir nervų galūnių jaudrumas padidėja, kai yra mažas kalcio ir magnio kiekis kraujyje, kuris sukelia raumenų mėšlungį.

  Poilsio mėšlungis:

   Vyresnio amžiaus žmonės ir vaikai gali patirti poilsio mėšlungį. Poilsio mėšlungis dažniausiai pasireiškia naktį. Šie mėšlungiai sutrikdo miegą, tačiau jokiu būdu nekelia pavojaus gyvybei. Poilsio mėšlungis gali atsirasti bet kurią naktį ir net daug kartų per naktį.

   Dažna vieta pajusti poilsio mėšlungį būtų blauzdoje. Naktį veršelio poilsio mėšlungis atsiranda dėl blauzdos raumens sutrumpėjimo, kuris gali atsitikti gulint lovoje ir nukreipiant pirštus žemyn. Nors jie supranta, kaip naktį atsiranda veršelis, naktinių mėšlungių priežastis vis dar nežinoma.

2. Tetanija:

  Tetanija yra tam tikras mėšlungis, kuris aktyvina visas kūno nervines galūnes. Tada tai paveikia kūno raumenis ir mėšlungis atsiranda visame kūne. Tetanijos mėšlungis taip pat veikia kitas skirtingų raumenų ir kūno vietų nervų funkcijas.

  Pavyzdžiui, kai organizme yra mažas kalcio kiekis kraujyje (panašus į tikrą mėšlungį), gali būti rankos mėšlungis, tačiau asmuo taip pat gali jausti dilgčiojimą ir tirpimą aplink burną ar kitas sritis.

3. Kontraktūros:

  Kontraktūros atsiranda, kai raumenys negali atsipalaiduoti. Juos sukelia ATP (adenozino trifosfato) išeikvojimas. ATP yra ląstelės energijos šaltinis, kurį raumenys naudoja darbui. Dėl šio ATP išeikvojimo ląstelėje jis neleidžia atsipalaiduoti raumenų skaiduloms. Ši raumenų spazmo forma atsiranda be nervų veiklos. Šio tipo mėšlungis gali būti įgytas arba paveldimas.

SUSIJUSIS STRAIPSNIS
ATP ATP: energijos valiuta!
Jei kada nors susimąstėte, kaip mes galime pasitelkti energiją atlikti daugybę veiklų įvairiomis sąlygomis, atsakymas iš esmės yra ATP. Be ATP, kūnas paprasčiausiai neveiktų. Sužinokite, kodėl …
[ Click here to learn more. ]

4. Dystonic mėšlungis:

  Dystoniniai mėšlungiai yra vieta, kur sutraukiamas raumuo, kuris nereikalingas judesiui. Pavyzdžiui, mėšlungis atsirastų esant raumeniui, kuris dirba priešinga numatyto judėjimo kryptimi. Šio tipo mėšlungis dažniausiai sukelia mažesnes raumenų grupes, tokias kaip žandikaulis, vokai, gerklės ir kt.


Kas gali sukelti mėšlungį?

Yra daugybė vaistų, kurie gali sukelti mėšlungį. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti viskas, kuriame yra diuretiko. Asmenys, turintys vitaminų trūkumą, pvz., Tiaminas (B1), pantoteno rūgštis (B5) ir piridoksinas (B6), gali sukelti mėšlungį.

  Čia galite peržiūrėti vitamino B produktus, surūšiuotus pagal perkamiausius.


Simptomai ir diagnozė
Kokie yra bendrų raumenų mėšlungio simptomai ir kaip jie diagnozuojami?

Mėšlungis yra skausmingas ir sustabdys asmenį savo vėžėse, kol mėšlungis bus pasirūpintas ir palengvintas. Mėšlungio metu raumuo bus švelnus, išsipūtęs ir tvirtas. Raumenys, kurie yra mėšlungis, negalės būti naudojami, kol mėšlungis išnyks. Kai kuriais atvejais sunkus mėšlungis gali sukelti uždegimą ir skausmą kelias dienas po mėšlungio atsiradimo.

Mėšlungis

Spustelėkite vaizdą, kad padidintumėte.

Spazmas sustabdys tave.

Nėra mėšlungio testų, tačiau dauguma žmonių žino, kada jiems yra mėšlungis.


Gydymas
Kas yra raumenų mėšlungis?

Kai atsiranda raumenų mėšlungis, jei raumenį galima ištempti, mazgas bus atleistas ir mėšlungis išnyks. Daugeliu atvejų, kai mėšlungis yra apatinėse galūnėse, vaikščiodamas aplink jį, turėtų atsilaisvinti raumens mazgas ir mėšlungis išnyks.

Esant rankos ir dilbio mėšlungiui, žmogus gali išlaisvinti mėšlungį, paspausdamas ranką ant lygaus paviršiaus, kuris ištiesia rankos ir dilbio raumenis.

Kita mėšlungio pašalinimo technika būtų šilto šildymo padėklo uždėjimas. Jei asmuo yra mėšlungis dėl dehidracijos / skysčių praradimo, ledo paketai gali padėti sumažinti mėšlungį. Jei priežastis yra dehidracija, asmuo taip pat turėtų įsisavinti kai kuriuos skysčius ir elektrolitus. Kita technika, kurią asmuo gali naudoti, norėdamas palengvinti bendrą raumenų mėšlungį, būtų masažuoti paveiktą raumenį, kuris padės raumeniui atsipalaiduoti ir palengvinti įtampą.

SUSIJUSIS STRAIPSNIS
Švedų masažo terapijos nauda sportininkams. Švedų masažo terapijos nauda sportininkams.
Yra daugybė masažo rūšių, tačiau bene populiariausias ir dažniausiai žinomas yra švediškas masažas.
[ Click here to learn more. ]

Vaistai, skirti nuo mėšlungio, nėra. Kadangi mėšlungis skiriasi priklausomai nuo situacijos, nėra nieko, kas būtų galima išgydyti mėšlungį, kai tai atsitiks. Be to, mėšlungis atsiranda ir praeina gana greitai, todėl mėšlungis išnyks tuo metu, kai bet kuris vaistas tikrai įsijungs.


Kaip galima išvengti raumenų mėšlungio?

Veikla:

  Jei mankštindamiesi esate linkę į mėšlungį, geriausia pasitempti prieš ir po užsiėmimo. Taip pat protinga tinkamai sušilti ir atvėsinti. Be to, prieš užsiėmimą, jo metu ir po jo įsitikinkite, kad esate tinkamai hidratuotas.

Mėšlungis

Spustelėkite vaizdą, kad padidintumėte.

Įsitikinkite, kad esate tinkamai hidratuotas.

Dystonic mėšlungis:

  Šio tipo mėšlungio galima išvengti atkreipiant dėmesį į ergonominius veiksnius, kurie gali sukelti mėšlungį. Kitas veiksnys, padedantis išvengti distoninių mėšlungių, būtų vengti pernelyg didelės įtampos atliekant veiklą, kuri paprastai sukelia mėšlungį.

Poilsio mėšlungis:

  Poilsio mėšlungio galima išvengti užtikrinant reguliarų tempimą (ypač prieš miegą, jei kamuoja naktiniai spazmai). Taip pat svarbu įsitikinti, kad turite pakankamą kalcio ir magnio kiekį, kuris gali padėti išvengti naktinių mėšlungių. Pakaks papildomos kalcio dozės prieš miegą ir padės išvengti mėšlungio.