Sūdyta skumbrė svogūnų lukštuose ir kreme

Jei mėgstate sūdytą skumbrę, siūlau ją sūdyti namuose pagal šį receptą. Sūdyta skumbrė svogūnų lukštų ir arbatos nuoviro sūryme yra skani, švelni ir su gražia auksine odele. Man patinka šis receptas, nes jį lengva pagaminti, o paruoštą skanią žuvį galima pasiūlyti šventiniam ar kasdieniam stalui. Beje, pagal šį receptą galite sūdyti ne tik skumbrę, bet ir silkę.

Sudedamosios dalys

Skumbrėms, sūdytoms svogūnų lukštuose ir kreme, paruošti reikės:

 • šviežios skumbrės – 1 vnt. (500 g);
 • vandens – 400 ml;
 • svogūnų lukštų – 2 saujos;
 • juodosios arbatos – 1 paketėlis (arba 1 šaukštelis);
 • cukraus – 0,5 valgomojo šaukšto;
 • druskos – 1 valgomasis šaukštas.

Maisto gaminimo procesas

 1. Skumbrėms sūdyti paruoškime reikiamus ingredientus. Jei skumbrė yra užšaldyta, būtinai ją visiškai atšildykite kambario temperatūroje. Svogūnų lukštus surinkau tiesiog prieš 4 dienas, o nuluptus svogūnus palikau kitiems patiekalams. Arbata turi būti paprasta juoda, be jokių priedų ar kvapiųjų medžiagų.
 2. Tuoj pat paruoškite sūrymą, tam į puodą supilkite cukrų, druską, suberkite svogūnų lukštus ir juodąją arbatą. Jei turite arbatos maišelį, turite nupjauti etiketę ir virvelę. Sudedamąsias dalis užpilkite 400 ml vandens. Šaukštu paspauskite svogūnų lukštus, kad jie apsemtų vandenį.
 3. Puode užvirinkite sūrymą ir ant silpnos ugnies virkite 2 minutes, tada nukelkite nuo ugnies ir visiškai atvėsinkite.
 4. Nupjaukite skumbrės pelekus, uodegą (ją galite pasilikti) ir galvą. Išdarinėkite žuvį, pašalindami vidurius ir juodą plėvelę nuo pilvo. Skumbrę gerai nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu.
 5. Išvalytas skumbres sudėkite į tinkamą indą.
 6. Supilkite atvėsusį filtruotą sūrymą.
 7. Uždenkite indą dangčiu ir padėkite į šaldytuvą 3 dienoms. Tuo metu ryte ir vakare skumbrę apverskite sūryme.
 8. Štai kokia apetitiška ir skani yra sūdyta skumbrė.
 9. Dėl arbatos nuoviro ir svogūnų lukštų sūdyta skumbrė atrodo kaip karštai rūkyta žuvis, tačiau jos skonis visiškai kitoks. Šią subtilią žuvį patiekiau su bulvėmis.
 10. Gero apetito!