Sūdyta rausvoji lašiša aliejuje

Iš šviežios rausvosios lašišos galima paruošti daug skanių žuvies patiekalų ir užkandžių. Siūlau rausvąją lašišą sūdyti su augaliniu aliejumi, druska ir cukrumi. Žuvies gabalėliai yra lengvai sūdyti, aštrūs ir labai skanūs. Namuose marinuota lašiša papuošia ir kasdienį, ir šventinį meniu. Sūdytą lašišą taip pat galima patiekti kaip užkandį. Pavyzdžiui, tai skanus priedas prie bulvių. Ant duonos riekės uždėkite keletą skanių lašišos gabalėlių ir turėsite puikų sumuštinį!

Sudedamosios dalys

Sūdytai rausvajai lašišai svieste paruošti reikia

 • Šviežiai šaldyta rausvoji lašiša – 1 vnt;
 • druskos – 1 valgomasis šaukštas;
 • cukraus – 1 šaukštelis;
 • augalinis aliejus – 2-3 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

 1. Atšildykite rausvąją lašišą, bet ne iki galo, kad žuvį būtų lengviau nulupti ir išdarinėti. Nupjaukite pelekus, galvą ir uodegą. Nulupkite nuo žuvies odą, pašalinkite vidurius, jei jų yra. Supjaustykite rausvąją lašišą filė, pašalindami nugarkaulį su mažesniais kaulais. Turiu vieną vidutinio dydžio rožinę lašišą su 300 g žuvies filė.
 2. Rausvosios lašišos filė supjaustykite maždaug 1,5-2 cm pločio gabalėliais.
 3. Dubenyje sumaišykite druską ir cukrų.
 4. Į kitą dubenį supilkite augalinį aliejų. Paruoškite indą sūdymui (aš naudojau nedidelį plastikinį indą). Paimkite vieną rausvosios lašišos gabalėlį. Visiškai panardinkite jį į aliejų.
 5. Į indą įdėkite gabalėlį rausvosios lašišos. Į aliejų įmerkite dar kelis rausvosios lašišos gabalėlius ir sudėkite juos vienu sluoksniu ant indo dugno. Pirmąjį rausvosios lašišos sluoksnį pabarstykite dalimi druskos ir cukraus mišinio.
 6. Tada į indą sudėkite antrą sluoksnį iš anksto sūdytų rausvosios lašišos griežinėlių. Vėl pabarstykite dalimi druskos ir cukraus mišinio. Toliau sluoksniais klokite aliejumi pateptą lašišą, kiekvieną sluoksnį apibarstydami druska ir cukrumi. Paskutinis sluoksnis turėtų būti likusio cukraus ir druskos mišinio.
 7. Uždenkite indą maistine plėvele ir palikite 12 valandų šaldytuve. Praėjus šiam laikui galite pradėti ragauti lengvai sūdytą lašišą. Paprastai tokią žuvį suvalgome per savaitę. Pagal šį receptą aliejuje virta sūdyta lašiša visada skani ir patraukli, ji puikiai tinka įvairiems patiekalams gardinti.Mėgaukitės visų užkandžiais!