Ar galite valgyti žalią pastarnoką? Taip, tai iš tikrųjų gerai!

Ar kada nors ruošėte sriubą ar kokį kitą maistą, kuriame yra pastarnoko, ir jį lupdami paklausėte savęs, ar gerai valgyti žalią?

Šis klausimas kilo mano galvoje, bet nebandžiau, nes nemėgstu žalio pastarnoko kvapo.

Taigi nusprendžiau šiek tiek panagrinėti temą, pirmiausia pažiūrėti, ar ji kažkaip nuodinga, nes kai kurios daržovės gali būti nuodingos, kai valgomos žalios, o antra – patikrinti, ką žmonės mano apie žalio pastarnoko skonį ir tekstūrą.

Ir šiame straipsnyje aš pasidalinsiu su jumis tuo, ką radau.

žalias pastarnokas

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti žalią pastarnoką?

Taip, žalius pastarnokus saugu valgyti. Jis gali būti naudojamas gaminant salotas, be to, jis yra labai maistingas.

Tai tikrai geras pasirinkimas, jei laikotės dietos. Jo skonis yra šiek tiek saldus riešutinis su saldymedžio skoniu.

Dabar žinau, kodėl jo nebandžiau, nes saldymedžio skonis ir kvapas mane labai atstumia.

Bet turiu pripažinti, kad jis labai praverčia verdamas ir naudojamas sriuboms ar kitiems receptams.

Taip pat skaitykite: Geriausi salierų pakaitalai

Ar galima valgyti pastarnoko lapus?

Taip, pastarnoko lapai yra valgomi ir gali būti naudojami salotose, pavyzdžiui, salierų lapai.

Pastebėjau, kad kai kurie žmonės jiems yra alergiški, todėl jei esate alergiško tipo žmogus, geriau jų vengti, nes pastarnokų lapus salotose galima pakeisti daugeliu dalykų.

Prieš naudodami labai gerai nuplaukite lapus, nes daugelis ūkininkų naudos pesticidus ar kitus panašius dalykus, kad apsaugotų savo derlių.

pastarnoko lapeliai

Ar pastarnokus reikia nulupti?

Jauno smulkiojo pastarnoko nebūtina nulupti; tiesiog įsitikinkite, kad juos kruopščiai išvalėte. Tačiau didesnius, senesnius rekomenduojama nulupti, nes žievelė yra storesnė, odinės tekstūros ir ant jos daug daugiau nešvarumų ar netvarkingų dalykų.

Žinau, kad daržovių lupimas gali būti vienas iš labiausiai erzinančių dalykų gaminant maistą, bet geras skustuvas ar aštrus peilis turėtų labai padėti.

Ką galima pagaminti iš pastarnoko?

– Salotos. Kaip sakiau anksčiau, žalius pastarnokus galite naudoti salotoms. Geriausias būdas yra pjaustyti plonus pastarnoko griežinėlius skustuvu, nes jis gana stipraus skonio; nenorite, kad tai būtų dideliais gabalais.

– Sriuba. Pastarnokus galite virti į daugybę rūšių sriubų. Galite supjaustyti plonais griežinėliais ir virti sriuboje arba nulupti didelį pastarnoką, išvirti sriuboje ir ištraukti, kai sriuba išvirs. Taip gausite gero skonio sriubą be pastarnoko tekstūros, jei jos nemėgstate.

-Kreminė pastarnokų sriuba. Tai puikus sveikas patiekalas ir labai tinka pietautojams, jei norite į savo maistą įtraukti daugiau daržovių.

Galite derinti su kitomis daržovėmis, jei nenorite viso pastarnoko skonio, kurio kartais gali būti per daug.

Derinant su žirneliais, brokoliais, bulvėmis ar žiediniais kopūstais, gali būti gera idėja skaniai sveikai kreminei sriubai. Bet galite derinti su kuo tik norite ir manyti, kad tiks sriubos kremui.

– Kepti pastarnoko traškučiai. Visiems patinka kepti bulvių traškučiai, o vietoj bulvių naudodami pastarnoką, galite gauti beveik tą patį skonį, labai panašios tekstūros, bet sveikesnio varianto.

– Skrudintas pastarnokas. Skrudintas pastarnokas gali būti puikus ir sveikas garnyras. Be to, galite derinti ir su kitais ankštiniais augalais; morkos, baklažanai ir paprikos yra keletas puikių idėjų.

– Desertas. Yra net galimybė pagaminti gerą desertą su pastarnokais. Kažkada girdėjau apie pastarnokų ir klevų sirupo pyragą, bet, tiesą pasakius, dar nebandžiau, bet gali būti įdomu.

Taip pat skaitykite: Morkų pyragas be morkų

Kaip nusipirkti šviežių pastarnokų

Jei planuojate valgyti žalią pastarnoką, pirmiausia turite nusipirkti gerą šviežią pastarnoką.

Reikėtų rinktis mažus, didesnis pastarnokas gali būti patogesnis, bet dažniausiai jis nebus toks skanus kaip mažas, jaunesnis pastarnokas. Jei planuojate valgyti žalią, rekomenduoju nulupti net jaunesnius, nes juose vis tiek gali būti pesticidų, net jei juos kruopščiai nuplaunate.

Jei kažkaip galite rasti tokių, kuriuose vis dar yra žalumynų, turėtumėte pasirinkti juos, nes jie greičiausiai bus švieži nei tie, kuriuose nėra žalumynų.

Išvada

Taigi sužinojome, kad galite drąsiai valgyti žalią pastarnoką. Tačiau yra daug būdų, kaip virti pastarnoką, kurie suteiks jums daug didesnį skonį.

Jei vis tiek norite valgyti žalią, siūlau valgyti kartu su kažkuo kitu, nes valgant vieną skonis gali būti kiek per stiprus.

Taip pat įsitikinkite, kad iš parduotuvės išsirinkote gerą šviežią, taip turėsite mažiau galimybių nusivilti.