Špinatų tešla koldūnams

Nusprendžiau pradžiuginti ir nustebinti savo vaikus špinatų koldūnais. Koldūnai pasirodė ryškūs ir gražūs, be to, buvo labai skanūs ir sotūs. Žaliųjų koldūnų tešla gaminama iš špinatų, todėl jie taip pat yra sveiki! Įdaras gali būti bet kokia malta mėsa, mano atveju – kiauliena. Tešla yra labai lanksti ir su ja lengva dirbti. Koldūnus galite gaminti bet kokios formos, mano atveju tai „ausys”.

Sudedamosios dalys

Špinatų tešlai koldūnams pagaminti reikia:

 • miltai – 300 g;
 • kiaušinis – 1 kiaušinis
 • špinatai – 50 g;
 • vandens – 100 ml;
 • druskos – 1 šaukštelis.
 • Įdarui:
 • bet kokios rūšies maltos mėsos (aš naudojau kiaulienos faršą) – 500 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • Druskos ir prieskonių – pagal skonį.

gaminimo procesas

 1. Nuskuskite špinatus (turiu šviežių špinatų) ir nuplaukite juos po vandeniu. Taip pat galite naudoti šaldytus špinatus.
 2. Špinatus (turiu šviežių špinatų) perrinkite ir nuplaukite po vandeniu. Galima naudoti ir šaldytus špinatus.
 3. Miltus persijokite į dubenį ir pagardinkite druska.
 4. Miltus persijokite į dubenį, įberkite druskos.
 5. Tada įmuškite kiaušinį.
 6. Įmuškite kiaušinį.
 7. Susmulkinkite špinatus blenderiu iki tyrės. Į tešlą įmaišykite špinatus ir vandenį.
 8. Susmulkinkite špinatus blenderiu iki tyrės. Į tešlą įmaišykite špinatus ir vandenį.
 9. Užminkykite tešlą. Su špinatais išminkyta koldūnų tešla bus elastinga ir glotni.
 10. Užminkykite tešlą. Užminkykite tešlą su špinatais, kad būtų elastinga ir lygi.
 11. Įdėkite tešlą į maišelį ir palikite 1 valandą kambario temperatūroje.
 12. Įdėkite tešlą į maišelį ir palikite 1 valandą kambario temperatūroje.
 13. Kol tešla ilsisi, paruoškite koldūnų įdarą. Mėsą ir svogūną sumalkite mėsmale, į faršą įberkite druskos, prieskonių ir gerai išminkykite.
 14. Kol tešla ilsisi, paruoškite koldūnų įdarą. Mėsą ir svogūną sumalkite mėsmale, į faršą įberkite druskos, prieskonių ir gerai išminkykite.
 15. Paruoštą žalią tešlą paskleiskite ant dulkėto paviršiaus ir plonai iškočiokite kočėlu. Aš gaminau ausies formos koldūnus, todėl tešlą supjausčiau kvadratėliais. Koldūnus galite formuoti bet kokios formos.
 16. Paruoštą žalią tešlą dėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus ir plonai iškočiokite kočėlu. Aš gaminau ausies formos koldūnus, todėl tešlą supjausčiau kvadratėliais. Koldūnus galima formuoti bet kokios formos.
 17. Į kiekvieno kvadrato vidurį dėkite maltos mėsos.
 18. Į kiekvieno kvadrato vidurį dėkite maltos mėsos.
 19. Iš kiekvieno tešlos kvadratėlio su įdaru suformuokite trikampį (kaip parodyta paveikslėlyje) ir gerai užspauskite kraštus.
 20. Iš kiekvieno tešlos kvadrato su įdaru suformuokite trikampį (kaip pavaizduota paveikslėlyje) ir gerai užspauskite kraštus.
 21. Suspauskite tešlos kraštus, kaip parodyta paveikslėlyje.
 22. Suspauskite tešlos kraštus, kaip parodyta paveikslėlyje.
 23. Šiek tiek pasūdykite vandenį koldūnams ir užvirinkite. Sudėkite koldūnus į verdantį vandenį ir virkite 10 minučių nuo virimo temperatūros. 
 24. Šiek tiek pasūdykite vandenį koldūnams ir užvirinkite. Įmeskite koldūnus į verdantį vandenį ir virkite 10 minučių nuo virimo temperatūros. 
 25. Paruoštus žalius koldūnus sudėkite į lėkštę ir patiekite su grietine. Koldūnus pabarstau tarkuotu sūriu. Labai skanūs ir ryškūs koldūnai gaminami iš tešlos, sumaišytos su špinatais, privalote paragauti!
 26. Paruoštus žalius koldūnus sudėkite į lėkštę ir patiekite su grietine. Koldūnus pabarstau tarkuotu sūriu. Labai skanūs ir spalvingi koldūnai gaminami iš tešlos, sumaišytos su špinatais.