Kaip pasigaminti klasikinius varškės koldūnus

Vareniki su varške laikomi vienu mėgstamiausių ir populiariausių slavų virtuvės patiekalų. Jie tinka bet kuriuo paros metu – ryte jie yra sotūs pusryčiai, per pietus – puikus antrasis patiekalas, o vakare – linksma ir atpalaiduojanti vakarienė. Varenyky su varške tinka tiesiog su sviestu, bet nereikia ir per daug grietinės. Prie šių varenikų puikiai tiktų bet kokia uogų uogienė. Išbandykite, pasirinkite ir mėgaukitės šiuo gardžiu patiekalu. Turėčiau tik pridurti, kad tradicinius varškės koldūnus pagaminti daug greičiau ir paprasčiau, nei galite įsivaizduoti – patikėkite manimi!

Sudedamosios dalys

Varškės koldūnams pagaminti reikės:

Tešlai:

 • šilto vandens – 1 puodelis;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • miltų – 3,5 puodelio;
 • druskos – 1/4 šaukštelio.
 • Įdarui:
 • varškės – 350 gr;
 • cukraus, druskos – pagal skonį.
 • Virimui:
 • vandens – 3 litrai;
 • druskos – 1/2 šaukštelio.
 • Papildymai:
 • sviesto, grietinės, uogų uogienės (pagal pageidavimą).

Virimo procedūra

 1. Į dubenį supilkite šiltą vandenį, įmuškite kiaušinį, įberkite druskos.
 2. Į dubenį supilkite šiltą vandenį, įmuškite kiaušinį ir įberkite druskos.
 3. Plakite šakute arba šluotele iki putų.
 4. Plakite šakute arba šluotele, kol susidarys putos.
 5. Miltus persijokite ir suberkite į dubenį su vandeniu ir kiaušiniu.
 6. Miltus persijokite ir suberkite į dubenį su vandeniu ir kiaušiniu. 
 7. Koldūnų tešlą išminkykite rankomis. Jei reikia, įberkite daugiau miltų. Įsitikinkite, kad koldūnų tešla išlieka minkšta ir nelimpa prie rankų. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir atidėkite į šalį, kol ruošite varškės įdarą.
 8. Koldūnų tešlą išminkykite rankomis. Jei reikia, įberkite miltų. Įsitikinkite, kad koldūnų tešla išlieka minkšta ir nelimpa prie rankų. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir atidėkite į šalį, kol bus paruoštas varškės įdaras.
 9. Koldūnų įdarui varškės sūrį sudėkite į dubenį ir pagardinkite druska bei cukrumi. Gerai išmaišykite ir įdaras paruoštas.
 10. Koldūnų įdarui varškę sudėkite į dubenį ir pagardinkite druska bei cukrumi. Išmaišykite ir varškės įdaras paruoštas.
 11. Išimkite tešlą ir padalykite ją į tris lygias dalis.
 12. Išimkite tešlą ir padalykite ją į tris lygias dalis.
 13. Kiekvieną gabalėlį (po vieną) iškočiokite į dešros formą ir supjaustykite porcijomis. Pirmiausia iš vienos tešlos dalies iškočiokite dešrą, iš jos padarykite koldūnus, paslėpkite juos po rankšluosčiu ir padarykite kitą dalį, tada tokiu pat būdu padarykite trečiąją tešlos dalį.
 14. Kiekvieną dalį (paeiliui) iškočiokite į dešreles ir supjaustykite porcijomis. Pirmiausia iš vieno tešlos gabalo padarykite dešrą, tada iš jos padarykite koldūnus, paslėpkite juos po rankšluosčiu ir padarykite kitą tešlos gabalą, tada tokiu pat būdu padarykite trečią tešlos gabalą.
 15. Gautą tešlos dalį iškočiokite (atkirpkite nedidelį gabalėlį tešlos) į apskritimą. Į apskritimo vidurį dėkite varškės įdarą.
 16. Iš tešlos iškočiokite tešlą (išpjaukite nedidelį gabalėlį tešlos) į apskritimą. Į apskritimo vidurį dėkite varškės įdarą.
 17. Atsargiai formuokite koldūnus, stengdamiesi, kad kraštai būtų kuo plonesni, kad koldūnai būtų švelnūs, be stambių storų siūlių.  Lengviausia kraštus apdirbti šakute.
 18. Atsargiai formuokite varškės koldūnus, kraštus darykite kuo plonesnius, kad koldūnai būtų minkšti, be stambių ir storų siūlių.  Koldūnų kraštus lengviausia apdirbti šakute.
 19. Paruoštus žalius varškės koldūnus dėkite ant lentelės, pabarstytos trupučiu miltų, kad jie prie jos nepriliptų.
 20. Išvirtus žalius varškės koldūnus sudėkite ant lentelės, pabarstytos trupučiu miltų, kad jie prie jos nepriliptų.
 21. Koldūnams virti paimkite pakankamai didelį puodą, kad koldūnai jame laisvai tilptų ir netrukdytų vieni kitiems. Į puodą supilkite vandenį, užvirinkite, įberkite šiek tiek druskos ir, kai vanduo užvirs, po vieną sudėkite koldūnus. Vėl užvirinkite, palaukite, kol visi varškės koldūnai išplauks, tada sumažinkite ugnį ir virkite dar 7 minutes. Galite uždengti puodą dangčiu, kad koldūnai būtų puresni.
 22. Norėdami išvirti koldūnus, paimkite pakankamai talpų puodą, kad varškės koldūnai jame laisvai tilptų ir vienas kitam netrukdytų. Į puodą supilkite vandenį, užvirinkite, įberkite šiek tiek druskos ir, kai vanduo užvirs, po vieną sudėkite koldūnus. Vėl užvirinkite, palaukite, kol visi varškės koldūnai užvirs, sumažinkite ugnį ir, jiems užvirus, virkite 7 minutes. Galite uždengti keptuvę dangčiu, kad koldūnai būtų puresni.
 23. Paruoštus varškės koldūnus išimkite iš keptuvės, sudėkite į dubenį ir gausiai apšlakstykite sviestu. Patiekite karštą.
 24. Paruoštus varškės koldūnus išimkite iš keptuvės, sudėkite į dubenį ir gausiai apšlakstykite sviestu. Patiekite karštą.
 25. Gero apetito!