Slyvų koldūnai

Šviežių slyvų sezono metu siūlau iš jų gaminti skanius ir labai sultingus koldūnus. Tešla yra paprasčiausia, gaminama iš vandens. Cukraus kiekį įdare reguliuokite pagal savo skonį, atsižvelgdami į pačių slyvų saldumą (aš turėjau saldžias slyvas). Koldūnų skaičius priklausys nuo to, kaip plonai iškočiosite tešlą, ir nuo slyvų dydžio. Gavau 12 koldūnų. Norėčiau pabandyti!

Sudedamosios dalys

Koldūnams su slyvomis pagaminti reikės:

 • Tešlai:
 • kvietinių miltų – 250 g (gali prireikti šiek tiek daugiau miltų);
 • karšto vandens – 160 ml; 
 • druskos – 1 šaukštelis;
 • augalinis aliejus – 3 šaukštai.
 • Įdarui:
 • slyvos – 10-12 vnt;
 • cukraus – 1/2 šaukštelio kiekvienam koldūnui;
 • cinamono – pagal pageidavimą.

Maisto gaminimo procesas

 1. Kvietinius miltus persijokite į dubenį, kuriame minkysite koldūnų tešlą, įberkite druskos, gerai išmaišykite.
 2. Kvietinius miltus persijokite į dubenį, kuriame minkysite koldūnų tešlą, įberkite druskos, gerai išmaišykite ir į dubenį su miltais supilkite karštą vandenį ir augalinį aliejų.
 3. Karštą vandenį ir augalinį aliejų supilkite į dubenį su miltais ir kruopščiai išmaišykite, kad gautųsi tvirta ir elastinga, bet nelipni prie rankų tešla. Suformuokite tešlos rutulį, uždenkite maistine plėvele ir palikite maždaug 30 minučių kambario temperatūroje.
 4. Kruopščiai išminkykite tešlą ir užminkykite tvirtą, elastingą tešlą, kuri nelimpa prie rankų. Iš tešlos suformuokite rutulį, uždenkite maistine plėvele ir palikite maždaug 30 minučių kambario temperatūroje. Tuo tarpu nuplaukite slyvas ir išimkite kauliukus.
 5. Tuo tarpu nuplaukite slyvas, išimkite kauliukus ir supjaustykite norimais griežinėliais.
 6. Darbo paviršių pabarstykite miltais ir iškočiokite tešlą plonu sluoksniu. Iškirpkite 8-10 cm skersmens apskritimus. Naudodami tinkamo dydžio puodelį išpjaukite apskritimus.
 7. Darbo paviršių pabarstykite miltais ir iškočiokite tešlą plonu sluoksniu. Iškirpkite 8-10 cm skersmens apskritimus. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite 3-4 slyvų skilteles, pabarstykite 1/2 arbatinio šaukštelio cukraus ir, jei reikia, apibarstykite cinamonu.
 8. Į kiekvieno apskritimo vidurį dėkite 3-4 slyvų skilteles, įberkite 1/2 šaukštelio cukraus ir, jei mėgstate, pabarstykite cinamonu. Apskritimo kraštus tvirtai užspauskite, kad gautųsi koldūnai. Taip pagaminkite visus slyvų koldūnus.
 9. Apskritimo kraštus tvirtai suspauskite, kad gautųsi koldūnas. Puode užvirinkite vandenį, įberkite šiek tiek druskos. Į verdantį vandenį sudėkite koldūnus. Virkite ant vidutinės ugnies 4-5 minutes nuo virimo temperatūros. Išimkite koldūnus dantytu šaukštu.
 10. Puode užvirinkite vandenį ir įberkite šiek tiek druskos. Koldūnus sudėkite į verdantį vandenį. Virkite ant vidutinės ugnies 4-5 minutes nuo virimo temperatūros. Kai koldūnai bus paruošti, ištraukite juos iš puodo dantytu šaukštu.Neįtikėtinai skanius, sultingus koldūnus su slyvomis patiekite karštus, apteptus augaliniu aliejumi ir pagardintus grietine.
 11. Neįtikėtinai skanius, sultingus slyvų koldūnus patiekite karštus, viršų patepkite augaliniu aliejumi ir užpilkite grietine.Gero apetito!