Raviolai su grybais

Ravioli yra itališkas patiekalas, panašus į mūsų koldūnus ir virtinukus. Raviolius galima gaminti su įvairiausiais įdarais, dažniausiai su sūriu ir grybais. Siūlau išbandyti raviolius su grybais. Pagal šį receptą ravioliai yra labai skanūs, su plona, minkšta tešla ir sultingu grybų įdaru. Juos galite patiekti su kečupu, sūrio padažu ar bet kokiu kitu jums patinkančiu padažu.

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti raviolių su grybais, turėsite:

 • Tešlai:
 • papildomų miltų – 150 gr;
 • vienas kiaušinis (vidutinio dydžio) – 1 kiaušinis;
 • druskos – žiupsnelis;
 • šalto vandens – 20-25 ml.
 • Grybų įdarui:
 • Šviežių pievagrybių (arba austrių) – 150 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • grietinė – 1 valgomasis šaukštas;
 • sviesto – 25 g;
 • druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų, prieskonių – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Pirmiausia padarome raviolių tešlą. Į dubenį supilame miltus, įberiame žiupsnelį druskos ir įmušame žalią kiaušinį.
 2. Pirmiausia išminkykite raviolių tešlą dubenyje su miltais, žiupsneliu druskos ir žaliu kiaušiniu.
 3. Įpilkite 20-25 ml šalto vandens ir užminkykite gana standžią, standžią tešlą. Uždenkite maistine plėvele ir palikite 30 minučių pastovėti kambario temperatūroje.
 4. Supilkite 20-25 ml šalto vandens ir išminkykite gana standžią, gana kietą tešlą. Uždenkite maistine plėvele ir palikite 30 minučių kambario temperatūroje.
 5. Kol tešla „ilsisi”, paruoškite raviolių grybų įdarą. Nuluptą svogūną smulkiai supjaustykite, sudėkite į keptuvę su ištirpintu sviestu.
 6. Kol tešla ilsisi, paruoškite raviolių grybų įdarą. Smulkiai supjaustykite nuluptus svogūnus ir sudėkite juos į keptuvę su ištirpintu sviestu.
 7. Ant vidutinės ugnies pakepinkite svogūną, kol suminkštės (4-5 min.), tada sudėkite smulkiai supjaustytus grybus. Grybus pagardinkite druska ir pipirais
 8. Svogūnus pakepinkite ant vidutinės ugnies, kol suminkštės (4-5 min.), tada sudėkite smulkiai supjaustytus grybus. Grybus pasūdykite, papipirinkite ir pabarstykite prieskoniais.
 9. Kepkite grybus ant vidutinės ugnies, kol išgaruos skystis (5-7 min.), tada įpilkite 1 valgomąjį šaukštą grietinės ir išmaišykite.
 10. Pievagrybius troškinkite ant vidutinės ugnies, kol išgaruos skystis (5-7 min.), tada įpilkite 1 valgomąjį šaukštą grietinės ir išmaišykite.
 11. 3-4 minutes kaitinkite grybus ant silpnos ugnies, tada nuimkite nuo ugnies ir atvėsinkite raviolių įdarą.
 12. Grybus 3-4 min. kaitinkite ant silpnos ugnies, tada nuimkite nuo ugnies ir atvėsinkite raviolių įdarą.
 13. Ant miltais pabarstyto paviršiaus labai plonai iškočiokite tešlą (kuo ploniau, tuo geriau). Vizualiai (arba pažymėdami peilio ašmenimis) padalykite tešlą į 5 cm x 5 cm dydžio kvadratėlius vienoje tešlos pusėje (kaip parodyta paveikslėlyje). Į kiekvieno kvadrato vidurį įdėkite 1-2 šaukštelius grybų įdaro.
 14. Ant miltais pabarstyto paviršiaus labai plonai iškočiokite tešlą (kuo ploniau, tuo geriau). Vizualiai (arba pažymėdami peilio ašmenimis) padalykite tešlą į 5 cm x 5 cm dydžio kvadratėlius vienoje tešlos pusėje (kaip parodyta paveikslėlyje). Į kiekvieno kvadrato vidurį įdėkite 1-2 šaukštelius grybų įdaro.
 15. Tuščia tešlos puse uždenkite įdarą ir figūriniu (arba įprastu) peiliu supjaustykite raviolus kvadratėliais. Jei raviolų kraštai gerai nesulipo, švelniai paspauskite juos pirštais.
 16. Uždenkite įdarą tuščiąja tešlos puse ir figūriniu (arba įprastu) peiliu supjaustykite raviolus kvadratiniais ravioliais. Jei raviolų kraštai gerai nesulipo, švelniai paspauskite juos pirštais.
 17. Sudėkite grybų raviolius į verdantį pasūdytą vandenį ir virkite 5-7 minutes nuo virimo temperatūros.
 18. Į verdantį pasūdytą vandenį sudėkite grybų raviolius ir virkite 5-7 minutes nuo užvirimo.
 19. Labai skanius grybų raviolius patiekite karštus su kečupu arba bet kokiu padažu ir pabarstytus šviežiai maltais juodaisiais pipirais.
 20. Labai skanius raviolius su grybais patiekite karštus su kečupu arba bet kokiu padažu ir pabarstytus šviežiai maltais juodaisiais pipirais.
 21. Gero apetito!