Skumbrės suktinukas su želatina

Šiame recepte pateiktas skumbrės suktinukas yra labai skanus, sultingas ir sotus. Šis ryškus, spalvingas žuvies patiekalas puikiai tinka tiek kasdieniam, tiek šventiniam meniu. Dėl pridėtos želatinos skumbrės vyniotinis puikiai išlaiko formą ir pjaustant nesubyra. Skanus, skanus!

Sudedamosios dalys

Skumbrės suktinukams su želatina pagaminti reikia:

 • šviežiai šaldytos skumbrės – 1 vnt. (770 g);
 • Virtos morkos (mažos) – 2 vnt. (arba 1 didelė);
 • krabų lazdelės – 2-3 vnt. (turiu krabų mėsos) (neprivaloma);
 • želatinos – 1 šaukštelis;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • virvė – 0,5 m
 • maistinę plėvelę (storą), puodą su dangčiu.

Maisto gaminimo procesas

 1. Pirmiausia atšildykite skumbrę kambario temperatūroje. Nupjaukite galvą ir uodegą nuo skerdenos. Tada reikia pašalinti stuburą, aštriu peiliu išilgai žuvies nugarinės dalies vienoje stuburo pusėje padarant pjūvį ir atskiriant filė.
 2. Tada dar kartą perpjaukite skumbrę išilgai nugaros, bet kitoje stuburo pusėje, ir ištraukite stuburą iš žuvies. Stenkitės sekti stuburą ir ištraukti šonkaulių kaulus. Pašalinkite visus vidurius, juodą plėvelę, nuplaukite žuvį. Skumbrės pilvo pusėje neturėtų būti pjūvio, kad gautume tarsi knygą.
 3. Tada rankomis (arba pincetu) pašalinkite visus likusius kaulus (pilvo pusėje esančius kaulus galima išpjauti peiliu).
 4. Paruoštą skumbrės filė pagal skonį pasūdykite ir pagardinkite pipirais, jei norite, žuvį galite apšlakstyti citrinos sultimis, bet aš to nedariau. Palikite skumbrę 15-20 minučių, kad pamirktų ir išdžiūtų. Pjaustymo lentą išklokite maistine plėvele. Padėkite žuvį oda žemyn ant folijos. Pusę arbatinio šaukštelio želatinos tolygiai pabarstykite ant filė.
 5. Tada stambia tarka sutarkuokite virtas nuluptas morkas ir sudėkite jas ant žuvies. Morkas lengvai pasūdykite ir tolygiai apibarstykite likusia želatina.
 6. Krabų lazdeles (arba krabų mėsą) dėkite prie vienos filė pusės krašto. Šį patiekalą galite gaminti ir be krabų lazdelių; suktinukas bus toks pat skanus.
 7. Naudodami maistinę plėvelę (ant kurios gulėjo skumbrė), užlenkite skumbrės filė iš abiejų pusių taip, kad įdaras būtų viduje (t. y. užlenkite filė taip, tarsi užverstumėte knygą). Sandariai suvyniokite skumbrę į maistinę plėvelę taip, kad įdaras būtų žuvies viduje, ir suvyniokite plėvelės galus iš abiejų pusių.
 8. Folijoje neturi būti jokių tarpų, nes žuvis bus nuleidžiama į verdantį vandenį, o vanduo neturi patekti po folija. Į foliją suvyniotą vyniotinį tvirtai suriškite virvele išilgai ir skersai (kaip parodyta nuotraukoje).
 9. Puode užvirinkite vandenį ir į verdantį vandenį įdėkite vyniotinį. Skumbrės suktinuką virkite ant vidutinės ugnies uždengę dangčiu 25-30 minučių nuo virimo temperatūros. Jei žuvį virsite ilgiau, ji gali prarasti sultingumą.
 10. Tada ištraukite ritinį ir leiskite jam atvėsti apie 30 minučių. Tada įdėkite mūsų ritinį į šaldytuvą, o ant viršaus uždėkite naštą. Virvelę galima nuimti iš anksto. Leiskite kepaliukui atvėsti.