Skumbrė mikrobangų krosnelėje

Skumbrė – viena mėgstamiausių mano žuvų. Kad vienas iš mano mėgstamiausių receptų nenuobodžiautų, dažnai keičiu ir gaminimo būdą, ir sudedamąsias dalis. Štai paprastas skumbrės kepimo mikrobangų krosnelėje receptas. Šis gaminimo būdas tinka, kai netikėtai atvyksta svečiai arba kai reikia greitai, sočiai ir skaniai pavalgyti šeimai. Aš naudojau laimą, bet galite jį pakeisti citrina – rezultatas dėl to nebus blogesnis. Kaip prieskonius naudojau džiovintas aromatines žoleles – raudonėlį, čiobrelį, rozmariną ir baziliką, taip pat galite jas keisti pagal savo skonį.

Sudedamosios dalys

Skumbrės ruošimas mikrobangų krosnelėje:

 • skumbrė – 1 vnt;
 • druskos – 1/3 šaukštelio;
 • žolelių mišinys – 1 šaukštelis;
 • laimo (arba citrinos) – 1 vnt;
 • alyvuogių (arba augalinio) aliejaus – 1 valgomasis šaukštas.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite ingredientus, reikalingus skumbrėms kepti mikrobangų krosnelėje.
 2. Paruoškite skumbrę: nupjaukite galvą ir uodegą, pašalinkite vidų ir juodą membraną, gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu, drėgmės perteklių nušluostykite šluoste.
 3. Supjaustykite porcijomis.
 4. Skumbrę pasūdykite, suberkite žolelių mišinį ir atsargiai išmaišykite, kad visi gabaliukai gerai apsiveltų prieskoniais.
 5. Į mikrobangų krosnelėms skirtą indą įpilkite aliejaus, kad žuvies oda nepriliptų. Užteks vieno valgomojo šaukšto, tada žuvis atiduos riebalus. Laimą (arba nedidelę citriną) supjaustykite į 8 dalis ir sudėkite tarp skumbrės gabalėlių. Įdėkite jį į mikrobangų krosnelę.
 6. Kepimo mikrobangų krosnelėje laikas yra 7 minutės, kai naudojama didelė galia (aš naudoju 850 W). Tiek laiko užteks, kad žuvis iškeptų. Jis nebus sausas, nes pats savaime yra riebus. Mikrobangų krosnelėje paruoštą skumbrę sudėkite į lėkštę ir patiekite. Jis skanus ir šaltas. Sultinga, aštri, šiek tiek rūgštoka žuvis yra dieviškai skani.
 7. Gero apetito!