Silkės suktinukas su varške

Jei norite patiekti įspūdingą ir skanų užkandį, tačiau nesugaišti daug pastangų jam paruošti, primygtinai rekomenduoju susipažinti su šiuo receptu. Silkės suktinukas su varške formuojamas gana paprastai. Jis pagamintas iš gana prieinamų produktų. Ir jis gaunasi skanus, tiesiog tirpstantis burnoje ir labai gražus. Šiam patiekalui geriausia naudoti ne per sūrią silkę, tinka ir šiek tiek sūdyta silkė. Varškę galima naudoti be jokių priedų (kaip aš) arba su priedais – pasirinkite patys. Į vyniotinio vidurį įdėjau virtų morkų batonėlių, jie suteikė užkandžiui įdomesnį pjūvį, o morkos beveik neturi įtakos patiekalo skoniui.

Sudedamosios dalys

Norėdami pagaminti silkės suktinuką su varške, jums reikės:

 • sūdytos silkės – 1 vnt. (arba 2 filė);
 • varškės sūris – 50 g;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • Virtos morkos – 1 vnt.

Maisto gaminimo procesas

 1. Išvirkite morkas jų nelupdami (verdančiame vandenyje užtrunka apie 25-30 minučių, paruoštos morkos turi būti lengvai praduriamos peiliu), visiškai atvėsinkite ir nulupkite. Silkę iš anksto supjaustykite filė, pašalinkite odą ir kaulus. Šiam patiekalui geriausia rinktis ne per sūrią silkę. Uždenkite lentą maistine plėvele. Dvi filė dedame prie vieno folijos krašto (filė uodegėlės nukreiptos viena nuo kitos). Silkės filė sudėkite labai arti viena kitos.
 2. Kietai virtą kiaušinį (pradėjus virti vandeniui virkite 9-10 minučių) atvėsinkite, nulupkite ir sutarkuokite stambia tarka.
 3. Į kiaušinį įmaišykite apie 1,5 šaukšto varškės su kaupu, išmaišykite iki vientisos masės.
 4. Tolygiai paskirstykite sūrio ir kiaušinių mišinį ant silkės filė.
 5. Kad supjaustytas vyniotinis ant šventinio stalo atrodytų įspūdingiau, į jo vidurį įdėjau virtos morkos griežinėlį.
 6. Pradėdami nuo plačiosios pusės, susukite silkės filė su įdaru į glaudų ritinėlį, naudodami maistinę plėvelę. Silkės ritinėlį sandariai suvyniokite į maistinę plėvelę. Suvyniokite folijos galus kaip saldainio batonėlio galus. Įdėkite užkandžių suktinuką į šaldiklį 1 valandai.
 7. Po valandos silkės su varške ruletę išimkite iš šaldiklio, nuimkite foliją, aštriu peiliu supjaustykite gabalėliais, sudėkite į lėkštę, papuoškite (aš papuošiau krapų šakelėmis ir alyvuogėmis) ir patiekite. Jei užkandį pagaminsite iš anksto (likus kelioms valandoms iki patiekimo), galite jį palikti šaldiklyje suvyniotą į plastikinę plėvelę, o prieš pat patiekimą supjaustyti gabalėliais (kad atšilęs įdaras atitirptų). Skanus, tiesiog tirpstantis burnoje, apetitą žadinantis silkės suktinukas su varške bus puikus šventinio stalo užkandis.
 8. Gero apetito!