Senelės koldūnai

Tikriausiai nėra žmonių, kurie nemėgtų pelėnų. Šis rusiškas patiekalas tikrai sotus ir labai skanus! O koldūnai yra labiau žiemos maistas, kuris sušildys po šalčio. Juos galima patiekti su grietine, garstyčiomis ir actu arba tiesiog su sviestu! O jei patiekite juos su sultiniu, gausite pirmą ir antrą patiekalą vienu metu! O svarbiausia – kai neturite laiko ir šaldiklyje yra koldūnų – tai nuostabūs ir skanūs pietūs ar vakarienė per 10 minučių! Šeima ir artimieji tai tikrai įvertins! 

Jaunoms pradedančioms šeimininkėms išsamiai aprašiau visus močiutės koldūnų gaminimo žingsnius. Būkite kūrybingi ir jums pavyks! Kažkada šiuos gardžius koldūnus gaminti mane išmokė močiutė – ačiū jai!

Koldūnus galima gaminti kartu su visa šeima ir draugais, pasakojant įdomias ir juokingas istorijas… Mūsų šeimoje taip buvo visada – visos kartos susirinkdavo prie vieno stalo, pirmiausia gamindavo koldūnus, tada juos kepdavo ir valgydavo, klausydamiesi jaudinančių senelio ar močiutės pasakojimų!

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti močiutės mėsos koldūnus, turėsite:

 • maltos mėsos – 500 g jautienos ir 500 g kiaulienos;
 • svogūnai – 2 vnt;
 • vėsaus virinto vandens – 0,5 puodelio;
 • druskos, pipirų – pagal skonį (man teko 1 šaukštelis druskos ir 0,5 šaukštelio pipirų).
 • Tešlai: 
 • aukščiausios rūšies kvietiniai miltai – 500 g;
 • vėsaus virinto vandens – 200 ml;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • miltų koldūnams pabarstyti – 200-300 g;
 • lauro lapas – 1 vnt. (koldūnams virti);
 • grietinės.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite produktus tešlai.
 2. Paruoškite produktus tešlai. Į dubenį įmuškite kiaušinį, įberkite druskos.
 3. Į dubenį įmuškite kiaušinį ir pagardinkite druska. 
 4. Tada pamatuokite 200 ml vėsaus verdančio vandens ir supilkite į dubenį su kiaušiniu.
 5. Tada pamatuokite 200 ml vėsaus verdančio vandens ir supilkite į dubenį su kiaušiniu.
 6. Tada pamatuokite 200 ml vėsaus virinto vandens ir supilkite į dubenį su kiaušiniu. Gerai išmaišykite iki vientisos masės.
 7. Palaipsniui nedidelėmis dalimis suberkite miltus ir atsargiai išmaišykite.
 8. Palaipsniui nedidelėmis porcijomis suberkite miltus ir atsargiai išmaišykite.
 9. Palaipsniui nedidelėmis porcijomis suberkite miltus ir atsargiai išmaišykite.
 10. Kai tešla bus pakankamai tiršta, išklokite ją ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir toliau minkykite rankomis. Jei reikia, įberkite daugiau miltų, kol tešla nebelips prie rankų.
 11. Kai tešla bus pakankamai tiršta, perkelkite ją ant miltais pabarstyto paviršiaus ir toliau minkykite rankomis. Jei reikia, įberkite daugiau miltų, kol tešla nebelips prie rankų.
 12. Kai tešla bus pakankamai tiršta, perkelkite ją ant miltais pabarstyto paviršiaus ir toliau minkykite rankomis. Jei reikia, įberkite dar miltų, kol tešla nebelips prie rankų.Kai tešla bus vientisa ir vidutiniškai standi, palikite ją pailsėti po rankšluosčiu.
 13. Kai tešla bus lygi ir šiek tiek standi, palikite ją pailsėti ant rankšluosčio.
 14. Kai tešla bus vientisa ir vidutinio standumo, palikite ją pailsėti po rankšluosčiu.Kol tešla ilsisi, ruoškite įdarą. Jau sumaliau jautieną ir kiaulieną su svogūnais. Maltą mėsą pasūdykite, pagardinkite pipirais ir užpilkite šaltu virintu vandeniu.
 15. Kol tešla ilsisi, paruoškime įdarą. Jau sumaliau jautieną ir kiaulieną su svogūnais. Maltą mėsą pasūdykite, pagardinkite pipirais ir užpilkite šaltu virintu vandeniu.
 16. Kol tešla ilsisi, paruoškime įdarą. Jau sumaliau jautieną ir kiaulieną su svogūnais. Maltą mėsą pasūdykite, pagardinkite pipirais ir užpilkite šaltu virintu vandeniu.
 17. Faršą gerai išminkykite, kol jis taps purus.
 18. Dabar metas išimti tešlą ir pradėti gaminti močiutės koldūnus. Tam perpjaukite tešlos gabalėlį skersai ir susukite jį į dešrelę.
 19. Dabar pats metas išimti tešlą ir pradėti gaminti močiutės koldūnus. Tešlos gabalą perpjaukite skersai ir susukite į dešrelę.
 20. Dabar pats metas išimti tešlą ir pradėti gaminti močiutės koldūnus. Supjaustykite tešlą 1,5 cm storio gabalėliais, lengvai išminkykite juos miltuose ir iškočiokite apvalius koldūnų gabalėlius. Įdarą geriau sudėti į nedidelį dubenėlį, kad, kaip sakydavo mano močiutė, kol gaminame koldūnus, jis nesugestų. Juk tai kūrybiškas ir neskubus procesas! Pagal poreikį į dubenį pridėsime maltos mėsos, o pagrindinę masę įdėsime į šaldytuvą!
 21. Supjaustykite tešlą 1,5 cm storio riekelėmis, lengvai paminkykite jas miltuose ir iškočiokite apvalius gabalėlius koldūnams. Įdarą geriau sudėti į nedidelį dubenėlį, kad, kaip sakydavo mano močiutė, kol gaminame koldūnus, jis nesugestų. Juk tai kūrybiškas ir neskubus procesas! Pagal poreikį į dubenį pridėsime maltos mėsos, o pagrindinę masę laikysime šaldytuve!
 22. Ant iškočioto apskritimo dėkite šaukštą maltos mėsos ir uždėkite