Sausas visos skumbrės sūdymas namuose

Yra įvairių būdų, kaip namuose sūdyti visą skumbrę. Paprastai skumbrę marinuoju sūryme, tačiau yra ir kitas būdas – sausai sūdyti visą skumbrę. Šis sūdymo variantas, mano nuomone, lengvesnis ir paprastesnis, o saikingai pasūdyta žuvis labai skani. Kiekvienas patartų sūdyti skumbrę pagal šį paprastą receptą!

Sudedamosios dalys

Norint namuose sausai marinuoti visą skumbrę, reikės:

 • Šviežiai šaldyta skumbrė – 1 vnt. (450 g);
 • druskos – 1,5 valgomojo šaukšto;
 • lauro lapai – 2 vnt;
 • kalendros – 0,5 šaukštelio;
 • cukraus – 0,5 šaukštelio;
 • maltų juodųjų pipirų – 0,5 šaukštelio.

Maisto gaminimo procesas

 1. Iš anksto atšildykite skumbrę apatinėje šaldytuvo lentynoje (galite atšildyti ir kambario temperatūroje, tačiau šaldytuve atšildyta žuvis yra sultingesnė). Tada nuo atšildytos skumbrės pilvo pašalinkite vidurius ir juodą plėvelę. Išimkite žiaunas. Skumbrę gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Nusausinkite žuvį popieriniais rankšluosčiais.
 2. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite druską, cukrų, maltą kalendrą ir maltus juoduosius pipirus.
 3. Mišiniu gerai įtrinkite skumbrės vidų ir išorę.
 4. Į žuvies pilvą įdėkite porą lauro lapų.
 5. Ant stalo ištieskite didelį pergamentinio popieriaus lapą. Ant jo sudėkite skumbrę su prieskoniais.
 6. Sandariai suvyniokite skumbrę į pergamentą, padėkite ant lėkštės ir įdėkite į šaldytuvą. Žuvį marinuokite šaldytuve 24 valandas.
 7. Po 24 valandų galite pradėti ragauti žuvį. Išvyniokite pergamentinį popierių, supjaustykite visą žuvį gabalėliais, užpilkite šiek tiek augalinio aliejaus ir patiekite su smulkintais svogūnais. Esu įsitikinęs, kad daugeliui žmonių patiks skani, kvapni, sausai sūdyta skumbrė! O tokį žuvies patiekalą pasigaminti namuose labai paprasta!
 8. Gero apetito!