Kaip kepti plekšnes

Plekšnės yra tikras žuvies delikatesas. Plekšnių mėsa yra švelnaus saldaus skonio, minkšti kaulai leidžia lengvai pjaustyti, ją lengva valyti ir greitai paruošti. Yra nemažai plekšnių gaminimo receptų. Plekšnės tinka gaminti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai jos kepamos keptuvėje – taip jos ypač skanios.

Sudedamosios dalys

Keptai plekšnei paruošti reikės:

  • plekšnės – 1 vnt;
  • augalinis aliejus – 5 šaukštai;
  • druskos, pipirų – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

  1. Paruoškite plekšnes kepimui. Žirklėmis nukirpkite pelekus ir uodegą. Nukrapštykite odą, nuplaukite ir nusausinkite šluoste.
  2. Jei plekšnė nėra labai didelė, kepkite ją vientisą, kad būtų sultingesnė. Į lėkštę suberkite miltus ir apvoliokite plekšnes miltuose iš visų pusių.
  3. Keptuvėje įkaitinkite augalinį aliejų ir į karštą aliejų sudėkite miltuose apvoliotą plekšnę. Pagardinkite druska ir pipirais.
  4. Kai tik viena plekšnės pusė iškepa, maždaug po 15 minučių (viskas priklauso nuo žuvies dydžio), apverskite žuvį ant kitos pusės ir pagardinkite druska bei pipirais. Virkite, kol visiškai iškeps, dar apie 15 minučių.
  5. Paruoštą plekšnę sudėkite į lėkštę.
  6. Plekšnę supjaustykite porcijomis ir patiekite. Kaip garnyrą turiu keptų bulvių su keptais svogūnais. Turėtumėte išbandyti šį keptos plekšnės receptą.
  7. Gero apetito!