Sausai sūdyta rausvoji lašiša namuose

Šiandien papasakosiu, kaip paruošti sūrią rausvąją lašišą sausu būdu namuose, t. y. be sūrymo. Žuvis skani, švelni ir sūri. Iš tokios marinuotos žuvies galite pasigaminti sumuštinių, suktinukų ar kitų šaltų užkandžių. Norint lašišą supjaustyti plonais griežinėliais, geriau ją pjaustyti šiek tiek šaldytą. Žuvį iš šaldiklio ištraukiu 1 valandai ir tada supjaustau griežinėliais. Paruoškite sūdytą rausvąją lašišą pagal šį paprastą receptą ir tikrai liksite patenkinti rezultatu!

Sudedamosios dalys

Sūdytai rausvajai lašišai paruošti sausuoju būdu namuose reikia:

  • rausvosios lašišos – 1 gabalas (sveria apie 1,2 kg);
  • smulkios druskos – 1 valgomasis šaukštas;
  • augalinis aliejus – 1-2 šaukštai.

Maisto gaminimo procesas

  1. Naudoju šaldytą išdarinėtą rausvąją lašišą. Žuvį palieku kambario temperatūroje 1 valandai, per tą laiką ji visiškai neatšils. Nupjaukite lašišos galvą ir uodegą. Pašalinkite odą. Jei žuvis nėra visiškai atitirpusi, tolygiai nuimkite odą (į kojinę). Galvą ir uodegą galima naudoti sriubai.
  2. Aštriu peiliu supjaustykite rausvosios lašišos filė plonais griežinėliais (pirmiausia pjaukite plonais griežinėliais iš vienos žuvies pusės, o kai pasieksite nugarkaulį, apverskite žuvį ir pjaukite plonais griežinėliais iš kitos lašišos filė pusės).
  3. Į plastikinio indo dugną supilkite augalinį aliejų. Sudėkite rausvosios lašišos gabalėlius ir lengvai pagardinkite druska.
  4. Sluoksniais išdėliokite raudonosios žuvies filė, kiekvieną sluoksnį pabarstydami druska.
  5. Uždenkite indą dangčiu ir palikite šaldytuve 10 valandų (aš palieku per naktį). O rytais mėgaujuosi skaniais sūriais sumuštiniais su rausva lašiša. Kadangi žuvis supjaustyta gana plonais griežinėliais, juos patogu tepti ant duonos. Išbandykite šį paprastą rausvosios lašišos sūdymo sausuoju būdu namuose receptą, esu tikras, kad rezultatas jus nudžiugins!
  6. Gero apetito!