Ricotta VS Mascarpone – 3 skirtumai ir kaip jie svarbūs

Ricotta ir mascarpone yra kertiniai italų virtuvės akmenys, ypač kai kalbama apie desertą. Taigi, ką daryti, kai turite receptą, kuris reikalauja vieno, bet turite tik kitą? Žinoma, pažiūrėkite į jų skirtumus!

Ricotta vs mascarpone yra rimta diskusija, o tai, ką naudojate, turi didelės įtakos jūsų patiekalui. Kad ir kaip itališkai tai skambėtų, jie nėra lengvai pakeičiami vienas kitu, nes atlieka skirtingus dalykus. Pažiūrėkime.

rikotos maskarponė

Turinys

Rodyti

Ricotta vs mascarpone

Kai rikota yra grūdėta ir mažai riebalų, mascarpone yra lygi ir labai daug pieno riebalų. Ricotta taip pat yra vandeninga, puresnė, o maskarponė yra tanki ir kreminė.

Abi suteikia gaivų skonį, tačiau mascarpone yra šiek tiek saldus, labai kvapnus. Ricotta yra lengvesnis sūris, kuris puikiai įgauna gaivų, vasarišką skonį.

Norėdami visa tai geriau suprasti, pažiūrėkime, kas yra rikota ir kas yra maskarponė.

Kas yra rikota?

Ricotta yra itališko sūrio rūšis, kuri tradiciškai gaminama iš išrūgų likučių. Jame yra labai mažai pieno riebalų, o sūrio varškė yra maža, todėl jaučiamas grūdėtumas. Nėra tikro būdo, kaip tai padaryti sklandžiai.

Tradicinė vs amerikietiška rikota

Yra dvi rikotos rūšys – tradicinė ir amerikietiška. Jei skaitote tai iš Amerikos, greičiausiai naudojate rikotą, pagamintą iš nenugriebto pieno, o ne iš išrūgų. Taip gaunamas didesnis pieno riebalų kiekis (ne tiek, kiek maskarponėje), tačiau jis nuolat maišomas, kad būtų tokios grūdėtos tekstūros, nes varškė nesulimpa.

Amerikoje tradicinė išrūgų rikota vadinama rikotonu, joje taip pat gali būti naudojamas liesas pienas. Dauguma kitų šalių naudoja tradicinę rikotą.

Taip pat skaitykite: Ar sūrio pyragas turi sūrį?

Kas yra mascarpone?

Mascarpone yra minkštas, tepamas sūris, pagamintas tik iš grietinėlės. Tai suteikia daug pieno riebalų, paverčiant jį tankiu, tirštu, kreminiu sūriu, pavyzdžiui, grietinėlės sūriu. Skirtumas tas, kad maskarponė nėra sūdyta, o pieno riebalų tiek, kad galite suplakti gamindami sviestą.

Šis sūris yra labai jautrus karščiui, todėl daugeliui desertų jis yra tikrai sodrus ir kreminis. Dabar palyginkime rikotą ir maskarponę pagal jų pagrindinius elementus, kad pamatytumėte, kuris jūsų atveju būtų geresnis.

maskarponės

1. Ricotta yra grūdėtos tekstūros, maskarponė yra lygi

Jei svarbi tekstūra, atminkite, kad dėl rikotos gamybos būdo ji yra grūdėta. Amerikietiška rikota yra lygesnė, bet vis tiek grūdėta, todėl turėkite tai omenyje. Mascarpone yra glotnus, kreminis sūris ir geriau tinka kaip kremo pagrindas.

Kurį naudosite, priklauso nuo to, ką gaminate. Kaip įdaras puikiai tinka ir rikota, ir maskarponė. Nepamirškite, kad kepant maskarponė gali išsiskirti, nes joje daug pieno riebalų.

2. Mascarpone turi daug pieno riebalų

Jei pieno riebalų kiekis yra svarbus, žinokite, kad maskarponė suteiks jums saldaus pieno skonį. Tai ypač aktualu, jei kepate su maskarpone. Jo pieno riebalų kiekis yra ne mažesnis kaip 50%.

Kita vertus, rikotoje yra mažiau riebalų, nuo 6 iki 11% pieno riebalų. Tai reiškia, kad jis bus daug švelnesnio skonio ir gali geriau derėti su kai kuriais skoniais, pavyzdžiui, vaisių skoniais.

3. Ricotta turi daug daugiau drėgmės

Ricotta yra puresnis, vandeningesnis sūris. Tai reiškia, kad jis pasiskirstys lengviau nei maskarponė, bet taip pat gali sugadinti jūsų desertą, jei jis turi likti sausas. Arba galite tai panaudoti savo naudai. Pavyzdžiui, gamindami desertą, kuriame sluoksniai turi suminkštėti, galite naudoti rikotą, nes ji prasisunks į pyrago sluoksnius.

Ir atvirkščiai, jei norite pasipuošti tortu, geriau tinka maskarponė, nes ji išliks. Jame yra mažiau drėgmės ir daug riebalų, todėl jis yra labai tirštas kremas, kuris, jei reikia, sulips.

Ar galima vietoj maskarponės naudoti rikotą?

Ne, nenaudokite rikotos vietoj maskarponės arba mascarpone vietoj rikotos. Ricotta ir mascarpone labai skiriasi viena nuo kitos, o deserte jie elgsis skirtingai.

Ricotta yra grūdėta ir lengvo, gaivaus skonio. Jei ieškote dekadentiško skonio, rikota nėra tinkamas pasirinkimas, verčiau rinkitės maskarponę. Taip pat pajusite šių dviejų tekstūrų skirtumą.

Taip pat skaitykite: Mascarpone VS kreminis sūris

Kas tinka sūrio pyragui?

Tiek rikota, tiek maskarponė tinka sūrio pyragui! Tai tikrai priklauso nuo to, kokį sūrio pyragą gaminate, pavyzdžiui, keptą ar nekeptą.

Jei gaminate keptą sūrio pyragą, rikotą tikrai reikia, tačiau nepamirškite pridėti daugiau riebalų, pavyzdžiui, grietinėlės arba kiaušinių trynių. Jei nekepsite sūrio pyrago, geriau tiks maskarponė ir bus labai tirštas, kreminis sūrio pyragas. Mascarpone stingsta sunkiau nei kreminis sūris, todėl turėkite tai omenyje.

Nei rikota, nei maskarponė neturi sūrio skonio ir yra gana neutralūs, todėl juos galima lengvai pagardinti bet kuo.

Trumpai tariant, rikota ir maskarponė veikia skirtingai, tačiau tai nereiškia, kad viena yra geresnė už kitą. Tai tiesiog reiškia, kad turite žinoti, ką norite virti ar kepti, kad žinotumėte, ką naudoti.

Tais atvejais, kai reikia sklandaus, kreminio pojūčio, rinkitės maskarponę. Tais atvejais, kai jums reikia lengvesnio, gaivesnio skonio, rinkitės rikotą.