Saliamis žalias ar virtas? Ar galite valgyti žalią? Štai kas iš tikrųjų yra ši delikatesinė mėsa

Saliamis yra gana svarbus maisto produktas daugeliui žmonių, ypač Europoje ir JAV, ir čia galima rinktis iš daugybės skirtingų rūšių.

Tačiau nepaisant meilės saliamiui, kartais negalime susimąstyti, ar šią mėsą saugu valgyti – ar ji žalia? Kai kuriems žmonėms galimybė, kad saliamis yra žalias, visiškai atbaido šią skanią mėsą.

Na, mes esame čia, kad viską paaiškintume ir padėtume tiems, kurie norėtų daugiau sužinoti apie maisto produktus, įskaitant saliamius. Taigi pažiūrėkime, ar jis žalias, ar ne, ir kas iš tikrųjų yra.

žalias saliamis

Turinys

Rodyti

Ar saliamis žalias?

Saliamis nėra žalias, tai yra sūdytos mėsos rūšis. Jis gali atrodyti žalias dėl marmurinės išvaizdos, o dauguma jų yra sodrios, tamsiai raudonos arba kaštoninės spalvos, primenančios žalią raudoną mėsą.

Saliamis iš pradžių gaminamas kaip žalia mėsa, gamybos proceso pradžioje, bet taip nelieka. Mes pradėsime tai paaiškinti po minutės.

Ar saliamis virtas?

Saliamis yra ne virta mėsa, o vytinta mėsa. Tačiau yra keletas žalių arba iš anksto paruoštų saliamio rūšių, tačiau jie yra labiau reta išimtis nei taisyklė, kaip rasti saliamį.

Įdomu tai, kad saliamis nėra virtas, bet tuo pačiu ir nėra žalia mėsa, todėl suprantu sumaištį. Šiame straipsnyje išsamiau papasakosime apie tai, kaip jūs turėtumėte vartoti saliamius ir kaip jie gamina tuos, kurie yra virti saliamiai.

Nepainiokite su žaliomis dešrelėmis

Kita priežastis, dėl kurios galite manyti, kad saliamis yra žalias, yra ta, kad jis primena dešreles, o dauguma jų yra žalios ir turi būti virti.

Tam tikra prasme saliamis yra kaip dešra. Tiek saliamis, tiek dešra turi sumaltą arba smulkiai supjaustytą mėsą, riebalus ir prieskonius, sumaišytus ir įkimšus į apvalkalą, dažniausiai kiaulės žarną.

Tačiau žalios dešrelės visada yra daug nuobodesnės ir blyškesnės nei bet kokios rūšies saliamis.

Tiesą sakant, galbūt būtų geriau pažvelgti į tai, kaip gaminamas saliamis, kad galėtume iš tikrųjų suprasti, kas tai yra ir kodėl galutinis produktas nėra žalias.

žalias saliamis (1)

Taip pat skaitykite: Štai kaip užšaldyti saliamį

Ar galite valgyti žalią saliamį?

Taip, saliamis yra saugus valgyti tiesiai iš turgaus, bet, kaip minėjome anksčiau, saliamis, kurį galite nusipirkti, iš tikrųjų nėra žalia mėsa. Nesvarbu, ar tai tradicinis, vytintas mėsos saliamis, ar virtas saliamis, galite jį tiesiog supjaustyti ir valgyti čia pat.

Nėra tiesioginės priežasties virti saliamį, bet visada galite tai padaryti, jei manote, kad tai būtina. Turėkite omenyje, kad vytinta mėsa nelabai gerai kepa, nes joje labai mažai drėgmės.

Kita vertus, virtą saliamį tinka kepti trupučiu aliejaus ir jis elgsis labai kaip šoninė.

Dėl saliamio gamybos būdo – sūdyto arba virto – ši mėsa išliks ilgai. Laikant jį šaldytuve, jo tinkamumo laikas pailgės mėnesiais, jei mėsa nebus užteršta.

Jei perkate saliamį iš delikateso ir jis jums pjaustomas vietoje, turėtumėte jį per 2 savaites, kitaip nuolatinis oro poveikis pakeis skonį.

Kaip gaminamas saliamis (trumpoji versija)

Saliamis yra delikatesų mėsa, daugiausia gaminama iš kiaulienos, tačiau galite rasti ir žvėrienos, jautienos ar kalakutienos saliamio.

Tradicinis saliamis iš tikrųjų prasideda žalias. Mėsa sumalama arba susmulkinama ir sumaišoma su ingredientais.

Kitas žingsnis – kimšti mėsą į valgomąjį organinį apvalkalą arba nevalgomą apvalkalą (dažniausiai celiuliozės), kurį reikia išimti prieš valgant.

Pradedama fermentacija, mėsa paliekama šiltose, drėgnose patalpose, kad įvyktų fermentacija.

Fermentacijos procesas išgydo mėsą, sukurdamas bakterijų kultūras. Kai kurios saliamio rūšys nėra fermentuojamos ir yra tiesiog džiovinamos, vytintos mėsos, tačiau daugumą jų reikia fermentuoti.

Yra daug saliamio rūšių ir kiekviena rūšis turi konkretų receptą ir turi atitikti tam tikrą procesą.

Po to, kai mėsa išgydoma ir leidžiama vystytis bakterijoms, saliamis pakabinamas vėsesnėje, sausesnėje patalpoje, kad mėsa išdžiūtų.

Bendras saliamio drėgmės kiekis yra gana mažas, o tai padeda jį saugiai valgyti ilgą laiką.

Visas saliamio suktinukų gaminimo procesas gali užtrukti kelias savaites ar mėnesius, o kai kurių rūšių saliamis gali užtrukti ilgiau, nes gali prireikti šiek tiek rūkyti, kad būtų dar labiau skonis arba jis būtų saugus.

žalias saliamis (2)

Saliamis iš tikrųjų yra sūdyta mėsa

Saliamio mėsa iš pradžių būna žalia, bet ne žaliava. Sūdymo metu mėsa džiovinama, fermentuojama ten, kur reikia, taip pat stipriai sūdoma ir pagardinama prieskoniais.

Jis labai panašus į prosciutto, kai mėsa yra vytinama ir džiovinama, ir nepaisant to, kad pradžioje ji yra žalia, ji gali būti valgoma.

Svarbu pažymėti, kad kiekvienas pasaulio regionas savo saliamį gamina skirtingai. Pavyzdžiui, Pietų ir Rytų Europoje vasaros yra ilgos, sausos ir karštos, todėl palanki aplinka džiovinti saliamius.

Šiaurės Europoje saliamis yra labiau rūkytas, pagardintas prieskoniais, o ne džiovinamas, nes ištisus metus nėra pakankamai šilumos ir sausumo, kad tai būtų įmanoma.

Atminkite, kad šiais laikais saliamis gaminamas kontroliuojamoje aplinkoje, todėl regionas nebėra svarbus, kalbant apie galimybę gaminti saliamį.

Tačiau tradicijos ir vietinė paklausa reikalauja, kad tam tikruose regionuose ir toliau būtų gaminamos tam tikros saliamio rūšys, o kai kurios rūšys yra SGN produktai (saugoma geografinė nuoroda).

Ar galite rasti iš anksto išvirto saliamio?

Yra keletas saliamio rūšių, kurie yra virti, nors jų retai randama. Šios saliamio rūšys yra blyškesnės spalvos, labiau rausvos nei tamsiai raudonos, minkštesnės, elastingesnės.

Jie taip pat niekada nedžiovinami, todėl paprastai atrodo didesni ir dėl didelės drėgmės gali greičiau atsirasti pelėsis.

Nepaisant to, kad mėsa yra iškepusi, ji vis dar yra sūdyta ir pagardinta prieskoniais, kaip ir įprastas saliamis, ir tai padeda ilgiau išsilaikyti.

žalias saliamis (3)

Taip pat skaitykite: Salami VS Pepperoni – 6 skirtumai, kuriuos reikia atskirti

Išvada

Saliamis, pavyzdžiui, prosciutto, iš tikrųjų nėra žalia mėsa. Galite valgyti tiesiai iš turgaus, nes prieš parduodant jis visada bus vytintas, neapdorotos žalios mėsos, iš kurios gaminamas saliamis, nerasite apvalkale. Taigi tokiu atveju galite valgyti žalią saliamį iš turgaus, jo virti nereikia.