Raugintų kopūstų įdaras koldūnams

Šiandien noriu papasakoti, kaip pasigaminti gardų raugintų kopūstų įdarą koldūnams. Šį receptą naudojo mano močiutė, mama ir, žinoma, aš. Koldūnai su tokiu įdaru yra labai skanūs ir patiks visai šeimai. Įdarą lengva paruošti, galima naudoti ir pirktinius, ir naminius raugintus kopūstus. Prieš gaminant koldūnus, faršą reikia atvėsinti. Išbandykite šiuos koldūnus, jie nenuvils!

Sudedamosios dalys

Norėdami pasigaminti raugintų kopūstų įdarą koldūnams, turėsite:

 • rauginti kopūstai – 500 g;
 • svogūnų – 1 vnt. (įdarui) + 1 vnt. (patiekimui);
 • druskos – pagal skonį
 • cukraus – 0,5-1 šaukštelis (arba pagal skonį);
 • augalinis aliejus – 3-4 šaukštai.
 • Tešlai:
 • kambario temperatūros vandens – 200 ml;
 • kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • miltai – 400 g.

Metodas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus. 
 2. Paruoškite koldūnams skirtam raugintų kopūstų įdarui reikalingus ingredientus. Nuluptus svogūnus supjaustykite mažais kubeliais ir sudėkite į keptuvę su augaliniu aliejumi.
 3. Nuluptą svogūną supjaustykite mažais kubeliais ir sudėkite į keptuvę su augaliniu aliejumi.
 4. Svogūnus kepkite ant vidutinės ugnies, kol suminkštės (3-4 min.), kartais pamaišydami. 
 5. Ant vidutinės ugnies pakepinkite svogūnus, kol suminkštės (3-4 minutes), kartais pamaišydami. 
 6. Kai svogūnai suminkštės, į juos sudėkite iš sūrymo nusausintus raugintus kopūstus. Naudojau naminius raugintus kopūstus. 
 7. Kai svogūnai suminkštės, į juos sudėkite iš sūrymo nuvarvintus raugintus kopūstus. Naudojau naminius raugintus kopūstus. Virkite kopūstus 20-25 minutes ant silpnos ugnies, nuolat maišydami, kad nesudegtų. Druską ir cukrų reikia dėti labai atsargiai, nes kopūstai jau turi savo skonį. Todėl, jei kopūstai labai sūrūs, druskos galima nedėti. Į tokį koldūnų faršą visada dedu cukraus, jis padeda kopūstams karamelizuoti ir suteikia gražią auksinę spalvą. Iškeptus raugintus kopūstus nukelkite nuo ugnies, sudėkite į dubenį ir leiskite jiems visiškai atvėsti.
 8. Kepkite kopūstus 20-25 minutes ant silpnos ugnies, nuolat maišydami, kad nesudegtų. Druską ir cukrų reikia dėti labai atsargiai, nes kopūstai jau turi savo skonį. Todėl, jei kopūstai labai sūrūs, druskos galima nedėti. Į tokį koldūnų faršą visada dedu cukraus, jis padeda kopūstams karamelizuotis ir suteikia gražią auksinę spalvą. Nukelkite iškeptus raugintus kopūstus nuo ugnies, sudėkite į dubenį ir leiskite jiems visiškai atvėsti. 
 9. Paruoštas labai skanus, sultingas raugintų kopūstų įdaras koldūnams.
 10. Paruoštas labai skanus, sultingas raugintų kopūstų įdaras koldūnams.
 11. Norėdami pagaminti raugintų kopūstų koldūnus, išminkykite tešlą. Išmaišykite kambario temperatūros vandenyje, įmuškite kiaušinį, įberkite druskos, gerai išmaišykite, tada suberkite persijotus miltus, palaipsniui minkydami tešlą. Gerai išminkykite tešlą; ji turi būti standi. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 20-30 minučių pailsėti.
 12. Norėdami pagaminti koldūnus su raugintais kopūstais, išminkykite tešlą. Įmuškite kiaušinį, įberkite druskos ir gerai išmaišykite, tada dalimis suberkite persijotus miltus, palaipsniui minkydami tešlą. Gerai išminkykite tešlą; ji turi būti standi. Uždenkite tešlą rankšluosčiu ir palikite 20-30 minučių pailsėti. 
 13. Tada padalykite likusią tešlą į kelias dalis. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite į dešrelę ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite į paplotėlį, į vidurį dėkite nedidelį kiekį raugintų kopūstų įdaro ir suformuokite koldūną, gerai surišdami kraštus. Suformuokite visus koldūnus.
 14. Tada padalykite likusią tešlą į kelias dalis. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus kiekvieną tešlos gabalėlį iškočiokite į dešrelę ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite į paplotėlį, į vidurį dėkite nedidelį kiekį raugintų kopūstų įdaro ir suformuokite koldūną, gerai surišdami kraštus. Suformuokite visus koldūnus.
 15. Sudėkite koldūnus į verdantį pasūdytą vandenį, atsargiai pamaišykite, kad nepriliptų prie keptuvės dugno, ir virkite apie 5-7 minutes nuo tada, kai jie iškyla. Kol koldūnai verda, galite patiekti keptų svogūnų. Nuluptus svogūnus supjaustykite kubeliais ir maišydami kepkite augaliniame aliejuje, kol jie įgaus auksinę spalvą (apie 5 min.). Išvirusius koldūnus išmeskite į sietelį, kad nutekėtų vandens perteklius, tada sumaišykite su keptais svogūnais ir patiekite karštus. Tokie koldūnai su raugintų kopūstų įdaru yra skanūs – išbandykite!
 16. Sudėkite koldūnus į verdantį pasūdytą vandenį, gerai išmaišykite, kad nepriliptų prie puodo dugno, ir virkite apie 5-7 minutes nuo tada, kai jie iškyla. Kol koldūnai verda, galite patiekti keptų svogūnų. Nuluptus svogūnus supjaustykite kubeliais ir maišydami kepkite augaliniame aliejuje, kol jie įgaus auksinę spalvą (apie 5 min.). Išvirusius koldūnus sumeskite į sietelį, kad nusivarvėtų drėgmės perteklius.