Pieno milteliai VS išgarintas pienas – kas jie yra ir kaip juos naudoti

Pieno milteliai ir išgarintas pienas yra patogūs būdai įtraukti daugiau pieno į savo kasdienį gyvenimą. Kartais tai yra vienas, kartais kitas, o vienas arba abu yra daugelyje jau pagamintų maisto produktų, kuriuos galite pasiimti parduotuvėje.

Taigi koks yra pagrindinis skirtumas tarp išgarinto pieno ir pieno miltelių? Kodėl yra dvi versijos? Ar vienas geresnis už kitą? Ar galite pakeisti vieną kitą? Visa tai ir dar daugiau, netrukus.

išgarintas pieno milteliai

Turinys

Rodyti

Pieno milteliai vs išgarintas pienas

Išgarintas pienas yra skysto pavidalo, o pieno milteliai yra sauso, miltelių pavidalo ir gali būti atskiesti vandeniu. Kai pieno milteliai yra šiek tiek saldūs dėl laktozės, išgarintas pienas turi saldesnį, karamelės skonį, nes jo laktozė buvo kaitinama ir lėtai karamelizuojasi.

Parduotuvėse paplitęs ir išgarintas pienas, ir pieno milteliai, kurių galite rasti įvairių prekių ženklų. Jie labai gerai išsilaiko, jei laikomi tinkamomis sąlygomis, todėl puikiai tinka vežtis į ilgas keliones arba į vietas, kur negalite lengvai gauti šviežio pieno.

Kas yra pieno milteliai?

Pieno milteliai yra šviežias pienas, kuris buvo pasterizuotas ir purškiamas į šildomą kamerą. Pieno lašeliams patekus į karštą orą, vanduo akimirksniu išgaruoja ir pieno kietosios dalelės nukrenta į kameros dugną. Tada jie supakuojami ir parduodami kaip pieno milteliai. Tai toks pat produktas kaip ir sausas pienas.

Kadangi pieno kietosiose dalelėse nėra vandens ar drėgmės, jų skonis gali būti labiau koncentruotas, jei pieno neatskirai. Tai reiškia, kad pieno milteliai nėra saldinti (nebent taip specialiai paženklinta), tačiau dėl didesnio pieno sausųjų medžiagų kiekio porcijoje jis atrodo saldesnis.

Kas yra išgarintas pienas?

Nesaldintas kondensuotas pienas yra kitas išgarinto pieno pavadinimas. Tai šviežias, pasterizuotas pienas, kuris švelniai verdamas, kol pasiekia 50 % drėgnumo. Tai užtrunka kelias valandas, nes didelis karštis sutrauks pieną ir susidarys odelė, todėl reikalinga švelni, žema, tolygi šiluma.

Šiame išgarintame piene vis dar yra laktozės, tačiau jis taip kaitinamas, kad pradėjo karamelizuotis. Tai reiškia, kad skonis bus kitoks, labiau „virti“ nei pieno miltelių.

išgarintas pienas

Taip pat skaitykite: žalias VS pasterizuotas pienas

Tiek pieno milteliai, tiek išgarintas pienas puikiai laikosi

Kadangi išgarintas pienas ir pieno milteliai atitinkamos bakterijos sunaikinamos karščiu, o pieno milteliai neturi drėgmės, jie labai gerai laikosi.

Tiesą sakant, galite rasti išgarinto pieno skardines, kurios, kaip teigiama, yra stabilios per ateinančius 25 metus, kilus karui ar įvykiui, kai jums reikia ilgam prisiglausti. Niekas taip ilgai nepaliko nei pieno miltelių, nei išgarinto pieno, arba bent jau niekas to neužfiksavo ir negrįžo su rezultatais.

Taigi dauguma prekių ženklų tiesiog teigia, kad „geriausias iki“ data yra nuo 18 iki 24 mėnesių nuo pagaminimo datos. Tiesą sakant, galite leisti jiems stovėti ilgiau, jei jie neatidaryti.

Kad išgarintas ir pieno milteliai būtų gerai laikomi, juos reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Galite laikyti juos šaldytuve, šaltame sandėliuke ar net spintelėse, jei tik kambaryje nebus per karšta.

Iš abiejų galite gauti „šviežio pieno“.

Šviežią pieną galite gauti tiek išgarinto pieno, tiek pieno miltelių pavidalu, tačiau jo skonis nebus toks pat. Norėdami pagaminti skystą pieną pieno miltelių pavidalu, turite naudoti miltelių ir vandens santykį 1:3. Naudokite drungną vandenį, labai gerai išmaišykite ir palikite atvėsti keletą valandų.

Norėdami gauti tą patį iš išgarinto pieno, turite naudoti išgarinto pieno ir vandens santykį 1:1.

Išgarintas pienas turi lengvą karamelės skonį

Kadangi išgarintas pienas priklauso nuo mažo ir lėto virimo metodo, piene esantis cukrus lėtai karamelizuojasi. Tai reiškia, kad šviežią pieną atgaminus iš išgarinto pieno, jo skonis panašesnis į virtą pieną (kurį mes mėgstame). Kai kuriuose receptuose tai gali būti naudinga, o kai kuriuose – ne taip.

Ar galite pieno miltelius pakeisti išgarintu pienu?

Pieno miltelius galite pakeisti išgarintu pienu, tačiau turite būti atsargūs dėl drėgmės kiekio. Norėdami gauti kažką panašaus į išgarintą pieną, į pieno miltelius turite įpilti vandens santykiu 1:1 ir, jei reikia, įpilti šiek tiek daugiau vandens. Vėlgi, nepamirškite užpilti drungnu vandeniu, kad pieno kietosios dalelės ištirptų.

Jei bandysite pakeisti pieno miltelius, jums bus sunku išdžiovinti išgaravusį pieną. Verčiau peržiūrėkite receptą ir pažiūrėkite, kur, jei įmanoma, galite pašalinti drėgmę. Tai gali pašalinti iš mėsos šiek tiek aliejaus, šiek tiek vandens, sulčių ar bet kokio kito virimo ar kepimo skysčio.

Kodėl išgarintas pienas nėra dujos?

Išgarintas pienas nėra dujos, nes „išgaravusi“ dalis reiškia vandenį, kuris išgaruoja pienui verdant. Nepaisant pavadinimo, ne pieno kietosios medžiagos virsta dujomis, o vanduo, kuriame plūduriuoja milteliai.

Tai reiškia, kad 100 gramų išgarinto pieno yra daugiau pieno sausųjų medžiagų nei 100 gramų šviežio pieno. Dėl šios priežasties jis yra saldesnis be pridėtinio cukraus. Natūralūs cukrūs šviežiame piene lėtai virinami ir karamelizuojasi.

Išgarinto pieno arba pieno miltelių naudojimo būdai

Išgarintą pieną ir pieno miltelius galite naudoti keliais būdais, priklausomai nuo to, kaip jaučiatės arba ką ketinate gaminti. Jų naudojimas gali svyruoti nuo tokių kasdienių dalykų, kaip kavos kremas, iki karamelės gaminimo – tai priklauso nuo jūsų. Štai keletas idėjų, kurios padės jums pradėti.

Karamelę gausite lėtai kaitindami išgarintą pieną

Kadangi išgarintas pienas turi nemažą kiekį natūralaus cukraus, kuo daugiau jo verdate (ant mažos ugnies), tuo daugiau cukrus išsiskirs ir galiausiai virs karamele. Atminkite, kad tai daug geriau veikia su saldintu išgarintu pienu, nes jame yra daugiau cukraus.

Dabar, norėdami pasigaminti karamelės, kurią galite tepti ar naudoti receptuose, į degantį cukrų visada turite pridėti pieno produktų. Taigi iš jau saldaus pieno produkto pagaminti karamelę yra daug lengviau.

Jums reikia puodo vandens, tiek, kad uždengtų skardinę. Neatidarytą išgarinto pieno skardinę įdėkite į vandenį, uždėkite dangtį ir švelniai, labai švelniai troškinkite tiek, kiek galite palaukti. Paprastai tai trunka apie 4 valandas. Jei norite viską atidžiau stebėti, išgarinto pieno turinį galite supilti į storadugnį puodą ir troškinti ant silpnos ugnies tris valandas, nuolat maišydami.

Įpilkite išgarinto pieno ten, kur dėsite grietinėlę

Išgarintą pieną galite naudoti iš esmės taip pat, kaip naudojate grietinėlę, išskyrus tai, kad jis saldesnis už grietinėlę ir mažesnis riebalų kiekis. Tai reiškia, kad negalite išplakti jo į plaktą grietinėlę, bet galite naudoti jį daugelyje desertų. Ir net kavoje, ir gaukite tailandietiškos kavos, jei tik gaminsite labai stiprią kavą.

Norėdami gauti geresnį skonį, į kepimą įpilkite pieno miltelių

Į kepinius – saldų ar pikantišką – galite įpilti pieno miltelių, kad jie geriau pakiltų ir suteiktų gražų skonį. Pagalvokite apie vanilinį pyragą su pieno milteliais tešloje arba paprastą raguolį su pieno milteliais!

Pieno miltelius įmaišykite į kremus ir pudingą

Norėdami, kad jūsų kremai būtų kreminio, pieniško skonio, galite sumaišyti pieno miltelius. Į kremus visiškai nedėkite cukraus, nes pridėsite daug pieno miltelių. Jis pats savaime yra šiek tiek saldus, o gautas kremas gali tapti per saldus, jei pridėsite ir cukraus.