Paleo Dieta Mityba

Kas yra paleo dieta?

Paleo maisto produktų asortimentasPaleo dieta yra sveikiausias mitybos būdas, nes tai vienintelis mitybos būdas, kuris veikia kartu su jūsų genetika ir padeda išlikti liekniems, stipriems ir energingiems!

Biologijos, biochemijos, oftalmologijos, dermatologijos ir daugelio kitų sričių moksliniai tyrimai rodo, kad būtent šiuolaikinė mityba, kurioje gausu rafinuotų maisto produktų, transriebalų ir cukraus, yra degeneracinių ligų, tokių kaip nutukimas, vėžys, diabetas, širdies ligos, Parkinsono ir Alzheimerio ligos, depresija ir nevaisingumas, priežastis. – Robb Wolf

Sveikos paleo dietos kūrimas

ĮVAIRŪS BALTYMAI

Idealiu atveju reikėtų valgyti kuo įvairesnių baltymų iš kuo daugiau gyvulinių šaltinių. Nereikia ir nereikėtų vengti riebių mėsos gabalų, ypač jei vartojami ganyklose auginami mėsos šaltiniai.

Populiariojoje kultūroje dažnai pamirštama paleo dietos dalis – pernelyg didelis pasitikėjimas standartiniais mėsos gabalais organų mėsos, kaulų sultinio ir kitų kolageno šaltinių sąskaita. Daugiau informacijos apie istorinius ir praktinius labiau subalansuoto baltymų vartojimo aspektus rasite Vestono A. Price’o fonde (Weston A. Price Foundation).

Jei tikslas – numesti svorio, baltymai padeda jaustis sotiems tarp valgymų.

VAISIAI IR DARŽOVĖS

Vaisiuose ir daržovėse gausu antioksidantų, vitaminų, mineralų ir fitonutrientų, kurie, kaip įrodyta, mažina tikimybę susirgti daugeliu degeneracinių ligų, įskaitant vėžį, diabetą ir neurologinius sutrikimus.

 • Gerai valgyti Venkite
  Vaisiai Pieno produktai
  Daržovės Grūdai
  Liesos mėsos Perdirbto maisto ir cukraus
  Jūros gėrybių ankštinių daržovių
  Riešutai ir sėklos Krakmolas
  Sveiki riebalai Alkoholis

SVEIKIEJI RIEBALAI IŠ RIEŠUTŲ, SĖKLŲ, AVOKADŲ, ALYVUOGIŲ ALIEJAUS, ŽUVŲ TAUKŲ IR ŽOLE ŠERIAMOS MĖSOS
Moksliniai tyrimai ir epidemiologinės studijos rodo, kad mityba, kurioje gausu mononesočiųjų ir omega-3 riebalų, labai sumažina nutukimo, vėžio, diabeto, širdies ligų ir kognityvinių funkcijų pablogėjimo atvejų skaičių.

Sveikatos priežiūros institucijos ir žiniasklaida demonizuoja sočiuosius riebalus. Kuo grindžiama tokia pozicija dėl sočiųjų riebalų? Ar dabartinės rekomendacijos vartoti labai mažai sočiųjų riebalų yra pagrįstos? Kiek sočiųjų riebalų (ir kokių rūšių), jei iš viso jų reikėtų vartoti? Be istorinės ir mokslinės perspektyvos į šiuos klausimus atsakyti beveik neįmanoma.

 

Paleo dietos nauda sveikatai

Daugumai žmonių pakanka vien to, kad paleo dieta duoda geriausius rezultatus. Pakanka įrodymų, kad pagerėjo kraujo lipidai, sumažėjo svoris ir autoimuninių ligų sukeltas skausmas.

Tačiau daugelio žmonių netenkina aklas bet kokių rekomendacijų, nesvarbu, ar jos susijusios su mityba, ar su fiziniais pratimais, laikymasis. Kai kuriems žmonėms patinka žinoti, KODĖL jie ką nors daro. Laimei, Paleo dieta atlaikė ne tik laiko išbandymą, bet ir griežtą mokslinį tyrimą.

Labai paprastai pakeitę mitybą, ne tik pašaliname sveikatai kenksmingus maisto produktus (grūdus, ankštines daržoves ir pieno produktus), bet ir padidiname suvartojamų vitaminų, mineralų ir antioksidantų kiekį.

Čia rasite puikų profesoriaus Loreno Cordaino straipsnį, kuriame jis nagrinėja, kaip sudaryti šiuolaikinę paleo dietą: Paleolito maisto produktų grupėmis pagrįstos šiuolaikinės dietos maistinės savybės. Šiame straipsnyje taip pat pateikiama svarbių įžvalgų apie baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekius ir santykį protėvių mityboje.

 

Nagi! Mūsų protėviai gyveno trumpai ir žiauriai! Paleo dieta yra nesąmonė, tiesa?

Daugumai žmonių paleo sąvoka yra nauja, ir šis naujumas gali kelti daugybę klausimų. Mums patinka, kad žmonės ne tik skaitytų apie šią temą ir šviestųsi, bet ir „imtų ir darytų”.

Patirtis yra bene geriausia mokytoja ir dažnai padeda įveikti bet kokią su šiuo mitybos būdu susijusią painiavą.

Dabar, viską apsvarsčius, vis dar yra keletas dažnų priešingų argumentų paleo dietai, kurių pasitaiko pakankamai dažnai, kad apie tai buvo parašytas ištisas straipsnis. Mėgaukitės: Evoliucinis sveikatos stiprinimas. Dažniausiai pasitaikančių kontrargumentų svarstymas.

Ar ji tinka sergant diabetu?
Puikus klausimas: „Ar paleo dieta veikia?”. Čia pateikiame Paleo dietos ir Viduržemio jūros regiono dietos palyginimą insulinui atspariems 2 tipo diabetikams.

Rezultatai? Paleo dietos grupės pacientams IŠPLĖTĖJO atsparumo insulinui ir 2 tipo diabeto požymiai ir simptomai. Viduržemio jūros regiono dietos grupėje pagerėjimas buvo nedidelis, jei iš viso buvo.

Verta paminėti, kad Viduržemio jūros regiono dietą mūsų vyriausybė apskritai laiko „dieta, kurią reikia mėgdžioti”, nepaisant geresnių alternatyvų. Straipsnio santrauką ir visą straipsnį galite rasti čia.

Širdies ir kraujagyslių ligos
CDC duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Jungtinėse Valstijose. Tačiau įdomu tai, kad mūsų paleolito protėviams ir šiuolaikiniams medžiotojams-rinkėjams, besimaitinantiems protėvių dieta, beveik nebuvo nustatytas širdies priepuolis ar insultas.

Toliau pateikiamose nuorodose išnagrinėkite šiuos faktus, kad geriau suprastumėte paleo dietos naudą širdžiai.

Autoimunitetas

Autoimunitetas – tai procesas, kurio metu mūsų kūno imuninė sistema puola „mus”.

Paprastai imuninė sistema mus saugo nuo bakterinių, virusinių ir parazitinių infekcijų. Imuninė sistema atpažįsta svetimą įsibrovėlį, jį puola ir idealiu atveju infekciją pašalina.

Gera autoimuniteto analogija yra audinių atmetimo po organų donorystės atvejis. Jei žmogui dėl ligos ar sužalojimo reikia naujos širdies, plaučių inksto ar kepenų, gali būti pasirinktas donoro organas.

Pirmasis šio proceso žingsnis – bandymas rasti audinių „atitikmenį”. Mūsų visų audiniuose yra molekulių, kurias mūsų imuninė sistema naudoja atpažindama savąjį ir nesavąjį. Jei donorinis organas nėra pakankamai panašus į recipiento audinių tipą, imuninė sistema jį užpuola ir sunaikina.

Autoimuniteto atveju vyksta panašus procesas, kai žmogaus audinys supainiojamas su svetimu ir imuninė sistema puola šį „klaidingai pažymėtą” audinį.

Dažniausiai pasitaikančios autoimuninės ligos yra išsėtinė sklerozė, reumatoidinis artritas, vilkligė ir vitiligo – tai tik maža dalis autoimuninių ligų. Tikėtina, kad autoimunitetas gali būti susijęs su tokiomis iš pirmo žvilgsnio nesusijusiomis ligomis kaip šizofrenija, nevaisingumas ir įvairios vėžio formos.

Įdomu tai, kad visas šias iš pažiūros nesusijusias ligas sieja bendra priežastis: žarnyno gleivinės pažeidimas, dėl kurio didelės nesuvirškinto maisto dalelės patenka į organizmą.

Tai vadinama „nesandariu žarnynu ir autoimuniniu atsaku”. Čia pateikiamas profesoriaus Loreno Cordaino 7 dalių vaizdo įrašų ciklas, kuriame aprašoma išsėtinės sklerozės etiologija. Taip pat pažiūrėkite šią daktaro Terry Wahls, medicinos mokslų daktaro, TED paskaitą, kurioje jis aprašo, kaip, laikydamasis paleo dietos, pasveiko nuo išsėtinės sklerozės.

Jei sergate autoimunine liga, galite apsvarstyti galimybę išbandyti paleo dietos autoimuninį protokolą. Jei tai padarysite, papasakokite mums apie savo patirtį.