Orkaitėje su pomidorais ir sūriu kepta garbanotoji lašiša

Neseniai orkaitėje kepiau skanią ir sultingą rausvą lašišą su sūrio ir pomidorų padažu. Žuvis labai minkšta ir nėra sausa. Lašiša kepama folijos laiveliuose, todėl ją labai patogu patiekti porcijomis. Aš į sūrį ir pomidorų padažą įmaišiau migdolų, tačiau tai nėra privaloma. Šią žuvį galima patiekti kaip pagrindinį patiekalą arba pridėti prie mėgstamo garnyro. Esu tikra, kad sultinga, švelni kepta rožinė lašiša patiks daugeliui žmonių!

Sudedamosios dalys

Norėdami paruošti orkaitėje su pomidorais ir sūriu keptą rausvą lašišą, turime:

 • rausvoji lašiša (be galvos) – 800 gr;
 • sojų padažas – 3 šaukštai;
 • žuvies prieskonių – 1 šaukštelis;
 • pomidoras (didelis) – 1 vnt;
 • kietasis sūris – 50 g;
 • krapų – 5-7 gr;
 • druskos – pagal skonį;
 • augalinio aliejaus (mano atveju – alyvuogių aliejaus) – 1 valgomasis šaukštas;
 • migdolų – 1 sauja (nebūtina).

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite maistą. Turėjau 800 gramų rausvąją lašišą be galvos ir žarnų. Gerai nuplaukite žuvį iš vidaus ir iš išorės. Lašišą supjaustykite filė, išimkite kaulus, aš ją supjausčiau vidutinio dydžio gabalėliais.
 2. Sudėkite rausvosios lašišos gabalėlius į gilų dubenį, įpilkite sojų padažo ir žuvies prieskonių. Įmaišykite žuvies gabalėlius ir palikite 20 minučių, kad įsigertų ir įsigertų prieskoniai.
 3. Kol žuvis ilsisi, pagaminkite pomidorų ir sūrio padažą. Nuplaukite pomidorą ir krapus. Pomidorą supjaustykite griežinėliais ir sudėkite į smulkintuvą.
 4. Į dubenį taip pat sudėkite dideliais gabalėliais supjaustytą sūrį ir krapus. Jei naudojate migdolus, tai tinkamas metas juos įdėti. Supilkite aliejų.
 5. Sumalkite mišinį iki vientisos masės, kad padažas būtų vidutinio tirštumo, pagal skonį įberkite druskos.
 6. Iš folijos suformuokite žuvies gabalėlius į laivelius. Į laivelius sudėkite rausvosios lašišos gabalėlius.
 7. Ant viršaus užtepkite pomidorų ir sūrio padažo. Dėkite lašišą į įkaitintą orkaitę ir kepkite 200 laipsnių temperatūroje apie 25 minutes.
 8. Paruoštą žuvį išimkite iš orkaitės ir patiekite karštą, galima tiesiai folijos laiveliuose.
 9. Dėl sūrio ir pomidorų padažo lašiša būna labai skani, sultinga ir minkšta. Pagal šį receptą kepkite žuvį folijos laivelyje orkaitėje, nesigailėsite!
 10. Gero apetito!