Orkaitėje keptos vištienos šlaunelės

Norėčiau pasidalyti labai skanių, aukso spalvos, sultingų, orkaitėje keptų vištienos šlaunelių receptu. Šį patiekalą lengva pagaminti, todėl jis puikiai tinka vakarienei ar pietums. Išbandykite!

Sudedamosios dalys

Orkaitėje keptoms vištienos šlaunelėms paruošti reikės

 • majonezo – 3 šaukštai;
 • kečupas – 3 šaukštai;
 • vištienos šlaunelės – 1 kg;
 • garstyčių – 1 šaukštelis;
 • česnako – 3 skiltelės;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį.

Maisto gaminimo procesas

 1. Orkaitėje keptų vištienos šlaunelių kepimo ingredientaiVištienos šlauneles nuplaukite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite. Į mėsą sudėkite garstyčias, kečupą, majonezą, nuluptą česnaką, druską ir pipirus. 
 2. Vištienos šlauneles nuplaukite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite. Į mėsą sudėkite garstyčias, kečupą, majonezą, nuluptą česnaką, druską ir pipirus. 
 3. Kiekvieną šlaunelę iš visų pusių aptepkite padažu. Uždenkite indą dangčiu arba maistine plėvele ir palikite šaldytuve 2 valandoms.
 4. Kiekvieną šlaunelę iš visų pusių aptepkite padažu. Uždenkite indą dangčiu arba maistine plėvele ir palikite šaldytuve 2 valandoms.
 5. Kepimo skardą išklokite pergamentu ir sudėkite vištienos šlauneles. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių. Pašaukite mėsą kepti 10 minučių, tada sumažinkite temperatūrą iki 180 ir kepkite dar 40-50 minučių. Vištienos šlaunelės įgaus auksinę plutelę, o viduje bus labai sultingos. Mėsos paruošimą galite patikrinti pradūrę peiliu storiausioje vietoje (jei neišsiskiria šviesios sultys, bet mėsa rausva, vadinasi, mėsa dar neparuošta ir ją reikia kepti toliau).
 6. Kepimo skardą išklokite pergamentu ir išdėliokite vištienos šlauneles. Įkaitinkite orkaitę iki 220 laipsnių. Pašaukite mėsą kepti 10 minučių, tada sumažinkite temperatūrą iki 180 ir kepkite dar 40-50 minučių. Vištienos šlaunelės įgaus auksinę plutelę, o viduje bus labai sultingos. Mėsos paruošimą galite patikrinti pradūrę peiliu storiausioje vietoje (jei nekyla šviesių sulčių, bet laša rausvi lašai, vadinasi, mėsa dar neparuošta ir ją reikia kepti toliau).
 7. Skanios orkaitėje keptos vištienos šlaunelės, patiekiamos su mėgstamais padažais arba salotomis. 
 8. Skanios orkaitėje keptos vištienos šlaunelės, patiekiamos su mėgstamais padažais arba salotomis. 
 9. Gero apetito!