Orkaitėje folijoje iškeptas visas karpis

Karpiai yra labai skani žuvis. Jį galite kepti, skrudinti orkaitėje arba naudoti sriubai gaminti. Ir visi patiekalai visada labai skanūs, nes karpio mėsa sultinga ir minkšta, vienintelis trūkumas – daug kaulų. Tačiau jei naudojate didelio dydžio žuvį, kaulai bus dideli ir juos bus lengva ištraukti. Šis orkaitėje folijoje iškepto karpio receptas yra labai sėkmingas, ypač jis patiks užimtiems žmonėms ir tiems, kurie mėgsta skaniai pavalgyti ir nenori daug laiko skirti maisto gaminimui. Dėl folijos žuvis išlieka sultinga ir sveika, o orkaitėje žuvis iškepa pati, jums nuolat nedalyvaujant. Skanu ir paprasta! Taigi kepkime orkaitėje visą keptą karpį.

Sudedamosios dalys

Norint orkaitėje iškepti folijoje keptą karpį, reikės:

 • visas karpis – 2 kg;
 • druskos – 1 valgomasis šaukštas;
 • žuvies prieskonių – 2 šaukštai;
 • citrina – pusė.

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus. Karpius reikia išvalyti nuo žvynų ir vidaus organų, pašalinti žiaunas. Kruopščiai nuplaukite vidų ir išorę. Patrinkite servetėle, kad pašalintumėte drėgmės perteklių. Sumaišykite druską ir žuvies prieskonius ir įtrinkite karpį iš visų pusių. Naudojau prieskonius, kuriuos sudarė sezamas, garstyčios, ciberžolė, džiovintas česnakas, krapai, malta kalendra, svogūnas, imbieras, juodieji pipirai, muskato riešutas, morkos ir paprika.
 2. Nuplaukite citriną ir supjaustykite pusžiedžiais. Pusę griežinėliais supjaustytos citrinos įdėkite į pilvą, o pusę – ant karpio (ant odos).
 3. Padėkite žuvį ant folijos.
 4. Foliją suvyniokite į voką. Geriau naudokite 2-3 folijos sluoksnius, kad neišeitų oras ir iš vidaus neišbėgtų sultys, kitaip žuvis bus sausa ir neskani.
 5. Kepkite karpį įkaitintoje orkaitėje 35-40 minučių 180 laipsnių temperatūroje.
 6. Atsargiai išskleiskite foliją ir visą žuvį sudėkite į lėkštę. Švelnūs, sultingi, kvapnūs ir labai skanūs karpiai, iškepti orkaitėje, puikiai dera su šviežiomis daržovėmis ar salotomis.
 7. Iškeptą karpį galima patiekti šiltą arba supjaustytą porcijomis.
 8. Gero apetito! Gaminkite su meile!