Omletas VS Frittata – ar jie tikrai tokie skirtingi?

Siekdami gauti tobulų pusryčių, užklystate į legendinę frittatą. Gražus, aukštas kiaušinių patiekalas, kuriuo vienu metu galima pamaitinti daug žmonių. Tačiau kuo daugiau į jį žiūrite, tuo labiau jis atrodo kaip didelis, purus omletas.

Taigi ar tikrai yra koks nors skirtumas tarp omletų ir frittatų? O gal tai tik gudravimas? Pažvelkime į abu.

omletas vs frittata

Turinys

Rodyti

Omletas vs frittata

Omletai ir frittatos labai sutampa. Abu yra stipriai plakti kiaušiniai, užpilai, atviras veidas (nesulenktas) ir paprastai būna labai purūs.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp šių dviejų yra tas, kad frittatų priedai visada yra sumaišyti su kiaušiniais, o omletų – ant viršaus arba sulenktoje.

Tiesą sakant, tai yra vienintelis tikras skirtumas, kurį pastebėjome tarp šių dviejų kiaušinių patiekalų. Atrodo, kad tai šiek tiek skirtingos to paties omleto versijos.

Galite ginčytis, kad vienas yra virtas aukštoje temperatūroje, o po to galbūt apverčiamas (omletas), o kitas – ant silpnos ugnies. Tačiau aukšta temperatūra yra būtent tai, kaip išdžiovinate kiaušinius. Omletui galite lengvai naudoti vidutiniškai žemą šilumą ir gauti minkštą, purų.

Pažvelkime į šiuos skirtumus atidžiau, kad pamatytume, kokie jie svarbūs.

Taip pat skaitykite: Kodėl japoniški kiaušiniai yra tokie oranžiniai?

Frittatos paprastai turi savo priedus

Didžiausias dalykas, kurį iškart pastebėsite žiūrėdami į frittatą, yra tai, kaip ji atrodo pilna. Jis aukštas, purus ir pilnas visų priedų, kurių kada nors norėtumėte, pavyzdžiui, šoninės, sūrio, grybų, paprikų, svogūnų, kaip žinote.

frittata

Priedai visada sumaišomi su kiaušiniais, todėl jų pasiskirstymas yra vienodas.

Omlete dažniausiai būna tik kiaušinių, o priedai dedami ant viršaus arba į išklotą, kai jis baigiamas virti.

Omletai dažniausiai verdami ant didelės ugnies, frittatos – ant silpnos ugnies

Dažna omletų problema yra ta, kad jie būna sausi ir ne tokie purūs, nes dažniausiai jie verdami ant stiprios ugnies. Taip greitai iškepa apatinė omleto dalis, o viršutinė nelabai sustingsta. Tada, kai eini jo apversti, dėl vis dar tebebėgančių kiaušinių susidaro didelė netvarka.

Frittatos verdamos ant daug mažesnės ugnies, nes turi išvirti tiek daug ingredientų. Viršutinė dalis arba paliekama šiek tiek kreminė (bet vis tiek iškepusi), arba visa keptuvė 2 minutėms eina po broileriu.

Galų gale jie abu yra tik omletas

Kiaušinius galima virti labai įvairiais būdais, daugumą jų reikia išplakti ir virti su sviestu arba aliejumi, su priedais arba be jų. Tikrai, mums tai tiesiog skamba kaip omletas su nedideliais variantais. Taigi frittatos yra itališkos ir labai glaudžiai susijusios su ispanišku patata (bulvių omletu), o amerikietiškas omletas yra tik kiaušiniai, be priedų.

Vadinti frittatas kitaip nei omletas atrodo šiek tiek išranku, nes galiausiai jie yra tik išplakti kiaušiniai, su priedais arba be jų.

Galbūt tai tik mes, bet visi šie skirtumai tarp kiaušinių, virti šiek tiek skirtingais variantais, yra šiek tiek, hm, nereikalingi. Ar jūsų omletas bus nusiminęs, jei pavadinsite jį frittata? Mes tuo abejojame. Ar frittata nukentės, jei įpilsite tik vieną užpilą, o baigę virti jį sulenksite? Mes irgi tuo abejojame.

Tačiau kai kurie žmonės gali skirtis. Jiems visi šie skirtumai yra labai svarbūs, ypač jei jie bando būti autentiški tam tikrai virtuvei. Taigi pažvelkime į kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius omleto tipus. Taip, mes visi tai priskiriame omletams.

Amerikietiško stiliaus

Amerikietiškas omletas turbūt pats paprasčiausias, nes tereikia išplakti kiaušinius, supilti į karštą keptuvę su lydytu sviestu ir virti, kol iškeps. Pridėti priedų, perlenkti, padaryta.

Jokio šurmulio, jokio triukšmo. Kai kurie žmonės įpila pieno ar grietinėlės, norėdami gauti puresnį omletą. Tereikia pridėti daugiau drėgmės, kurią susigundysite išvirti, ir vis tiek gausite sausą omletą.

Tiesiog sumažinkite karštį nuo didelio iki vidutinio ir uždėkite stiklinį dangtelį. Leiskite viršutinei daliai virti/garuoti pačiam, tada, jei norite, užlenkite.

prancūziškas stilius

Prancūziškas omletas yra pats sudėtingiausias, nes reikia būti greitam, tačiau gaminimas užtrunka ilgiau ir visada turi judėti. Tai iš esmės virtas kiaušinių kremas, nes išplaktus kiaušinius ir lydytą sviestą emulguojate ant vidutinės-mažos ugnies. Jį reikia nuolat ir įnirtingai maišyti, kad nė viena omleto dalis nepasikeistų į varškę.

prancūziškas omletas

Kiaušinių mišinys pamažu tirštėja, reikia nuolat maišyti, pjaustyti, vėl maišyti, kol gausis smulkiausia varškė su daug grietinėlės. Tada, kai jis beveik baigs, paskleiskite jį aplink keptuvę. Apatinė dalis iškeps, o ją reikės švelniai apvolioti, kol išorėje pamatysite tik lygią, šviesiai geltoną odą.

Švelniai padėkite jį ant lėkštės, sutepkite tirpintu sviestu. Pjaustydamas jis turėtų šiek tiek išsipūsti, be lengvai pastebimos varškės. Labai sunku, bet labai naudinga.

Taip pat skaitykite: Ar kiaušinienei reikia pieno?

Fritatta ir ispanų patata

Itališka frittata yra artimesnė amerikietiškajai versijai, tačiau jos priedai įmaišomi į kiaušinių tešlą. Tai reiškia, kad jam reikia mažesnės ugnies, todėl kiaušiniai turi galimybę visiškai sustingti.

Visas mišinys intensyviai plakamas, todėl valgant frittatą, nepaisant visų priedų, ji tampa puri ir lengva. Kai kurioms frittatoms leidžiama kepti iki pat viršaus, o kitos dedamos po broileriu paskutinėms 2–3 kepimo minutėms, kad viršus šiek tiek apskrustų.

Rekomenduojame nuo pat pradžių naudoti stiklinį dangtį ir leisti garams paruošti viršutinį sluoksnį.

Ispaniškas patata arba ispaniškas omletas labai artimas itališkajai frittatai. Jis turi labai specifinį užpilą, tai yra bulvės, o kartais gali būti ir baltųjų svogūnų. Tai labai sotus patiekalas, kurį labai sunku apversti, todėl jį nuo pat pradžių reikia uždengti.

Ir tai beveik viskas. Jei į dubenį išplaksite kelis kiaušinius ir virkite ant vidutinės ugnies, gausite purų omletą. Norėdami įsitikinti, kad jis neišdžiūvo, į jį reikia įdėti nemažai lydyto sviesto, nes jis išsaugo drėgmę.

Bet kokie priedai gali būti ant viršaus, kaip amerikietiškas omletas, arba įmaišyti į kiaušinius, pavyzdžiui, frittata. Galutinis rezultatas vis tiek yra skanūs pusryčiai. Būtinai uždėkite keptuvę dangčiu, kad viršutinis sluoksnis iškeptų, ir jums niekada nereikės apversti omleto.