Namuose sūdyta silkė

Silkę galima ir reikia sūdyti namuose. Tada galite būti tikri, kad gausite žuvį, kuri patiks jums ir jūsų šeimai. Dar vienas sūdymo namuose privalumas yra tas, kad galite eksperimentuoti su sūrymu, pridėti ar pašalinti kai kuriuos prieskonius, didinti ar mažinti druskos kiekį, stengdamiesi išgauti geriausią sau druską. Šiandien norėčiau pasiūlyti sėkmingą receptą, kaip marinuoti visą silkę. Silkė yra skani, apetitiška ir sūri. Žuvį galima patiekti su virtomis arba keptomis bulvėmis. Sūdytą silkę supjaustykite gabalėliais, apšlakstykite augaliniu aliejumi ir pabarstykite smulkintais svogūnais. Niekas neatsisakytų tokio skanėsto!

Sudedamosios dalys

Norint namuose pasigaminti sūdytą silkę, jums reikės

 • šviežios šaldytos silkės – 1 vnt. (250 g);
 • vandens – 500 ml;
 • druskos – 1,5 valgomojo šaukšto;
 • cukraus – 0,75 valgomojo šaukšto;
 • kvapieji pipirai – 3 vnt;
 • juodųjų pipirų – 5-7 vnt;
 • lauro lapas – 1 vnt;
 • gvazdikėlių pumpurų – 1-2 vienetai.

Paruošimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus. Jei žuvis užšaldyta, atšildykite ją apatinėje šaldytuvo lentynoje.
 2. Pirmiausia paruoškite sūrymą, tam į virdulį (arba nedidelį puodą) supilkite cukrų ir druską, suberkite pipirų žirnelius, lauro lapą, gvazdikėlius su pumpurais, juodųjų pipirų žirnelius.
 3. Užpilkite 500 ml šalto vandens su druska ir cukrumi, pastatykite samtį ant gana stiprios ugnies, užvirinkite sūrymą ir virkite 2-3 minutes. Nuimkite sūrymą nuo ugnies ir palikite visiškai atvėsti.
 4. Silkę nuplaukite po tekančiu vandeniu, išdarinėti jos nereikia. Silkes sūdau inde, tinka stiklinis dubuo ar stiklainis. Perkelkite žuvį į indą.
 5. Atvėsusį sūrymą supilkite ant silkės. Sumaišykite sūryme esančius prieskonius su žuvimi.
 6. Uždenkite indą dangčiu ir padėkite silkę į šaldytuvą. Sūdykite dvi dienas. Ryte ir vakare pageidautina žuvį apversti.
 7. Paruoštą šiek tiek pasūdytą silkę supjaustykite, išimkite vidurius ir galvą, supjaustykite gabalėliais ir patiekite.
 8. Sūdyti silkes namuose yra pakankamai paprasta. Mėgaukitės!
 9. Gero apetito!