Tingūs maltos mėsos koldūnai keptuvėje

Tingus koldūnus lengva pagaminti ir jie nėra tokie varginantys kaip klasikiniai koldūnai. Šiandien keptuvėje gaminsime minkštus ir gardžius tinginio koldūnus iš kreminės tešlos. Įdarui naudosime maltą mėsą. Šiam receptui naudojau savo mėgstamą kreminę tešlą koldūnams, ji labai elastinga ir su ja lengva dirbti. Šiai tešlai iškočioti beveik nereikia miltų, ją galima labai plonai iškočioti nebijant, kad plyš. Koldūnus troškinau keptų daržovių ir grietinėlės padaže. Tinka bet kokia grietinėlė. Ją taip pat galite pakeisti grietine – nesvarbu. Koldūnai labai sotūs, skanūs ir minkšti. Juos reikėtų patiekti su padažu, kuriame jie troškinti. Rekomenduoju!

Sudedamosios dalys

Norint paruošti tinginius koldūnus keptuvėje, reikės:

Tešlai:

 • vanduo (verdantis vanduo) – 150 ml;
 • kvietiniai miltai – 250 gr;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • augalinio aliejaus – 1,5 valgomojo šaukšto;
 • druskos – 0,5 šaukštelio.
 • Įdarui:
 • bet kokios mėsos (mano atveju – vištienos filė) – 300 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • šalto vandens – 1-2 šaukštai;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį.
 • Padažui:
 • svogūnas – 1 vnt;
 • virinto vandens – 1 puodelis (250 ml);
 • Bet kokia grietinėlė (turiu 20 proc. grietinėlės) arba grietinė – 1 puodelis (250 ml);
 • morkos – 1 vnt;
 • augalinis aliejus – 1 valgomasis šaukštas;
 • džiovintų česnakų – 0,5 šaukštelio;
 • druskos, prieskonių, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • papuošti (turiu krapų).

Maisto gaminimo procesas

 1. Paruoškite reikiamus ingredientus.
 2. Paruoškite reikiamus ingredientus tinginių koldūnams su malta mėsa keptuvėje gaminti.Pirmiausia užminkykite tešlą, tam į dubenį išsijokite 200 g miltų, įberkite druskos. Atidėkite 50 g miltų.
 3. Pradėkite minkyti tešlą dubenyje su 200 g miltų ir įberkite druskos. Įberkite 50 g miltų ir atidėkite į šalį.
 4. Į miltus įpilkite augalinio aliejaus.Į dubenį atsargiai įpilkite 150 ml verdančio vandens ir šaukštu gerai išmaišykite tešlą.
 5. Į dubenį atsargiai supilkite 150 ml verdančio vandens ir šaukštu gerai išmaišykite tešlą.Įmuškite vištos kiaušinį, tada išmaišykite tešlą.
 6. Įmuškite vištos kiaušinį, išmaišykite tešlą.Į tešlą suberkite likusius 50 g miltų.
 7. Į tešlą suberkite likusius 50 g miltų.Šaukštu gerai išmaišykite, tada rankomis suminkykite elastingą, minkštą tešlą. Įdėkite jį į maišelį ir palikite 10-15 minučių kambario temperatūroje.
 8. Šaukštu gerai išmaišykite ir rankomis suminkykite elastingą, minkštą tešlą. Įdėkite ją į maišelį ir palikite 10-15 minučių kambario temperatūroje.Kol tešla „ilsisi”, paruoškite tinginių koldūnų įdarą. Vištienos filė (arba kitą mėsą) ir nuluptą svogūną supjaustykite mažais gabalėliais, sudėkite į blenderį ir sumalkite į maltinukus (arba pertrinkite mėsą ir svogūnus per mėsmalę).
 9. Kol tešla „ilsisi”, paruoškite tinginių koldūnų įdarą. Vištienos filė (arba kitą mėsą) ir nuluptą svogūną supjaustykite nedideliais gabalėliais, sudėkite į blenderį ir sumalkite į maltinukus (arba pertrinkite mėsą ir svogūną per mėsmalę).Įdarui pagal skonį įberkite druskos ir pipirų, įpilkite 1-2 šaukštus šalto vandens, kad faršas nebūtų tirštas, išmaišykite.
 10. Įdarą pagal skonį pasūdykite ir pagardinkite pipirais, įpilkite 1-2 valgomuosius šaukštus šalto vandens, kad faršas nebūtų tirštas, išmaišykite. Ant lengvai pabarstyto paviršiaus likusią tešlą iškočiokite plonu 2-3 mm storio sluoksniu.
 11. „Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite pailsėjusią tešlą plonu 2-3 mm storio sluoksniu ir visą tešlos paviršių patepkite paruoštu maltos mėsos mišiniu.
 12. Visą tešlos paviršių aptepkite paruoštu maltos mėsos mišiniu ir suvyniokite tešlą su malta mėsa.
 13. Supjaustykite vyniotinį 3-4 cm pločio gabalėliais, kurie yra raviolų koldūnai.
 14. Supjaustykite vyniotinį 3-4 cm pločio griežinėliais, tai bus tingūs koldūnai.Dabar pasirūpinkite padažu, tam nulupkite morką ir svogūną. Keptuvėje įkaitinkite augalinį aliejų, sudėkite mažais kubeliais supjaustytus svogūnus ir tarkuotas morkas. Kepkite daržoves 5-6 minutes (kol suminkštės) ant vidutinės ugnies, retkarčiais pamaišydami.
 15. Dabar paruoškite padažą: nulupkite morką ir svogūną. Keptuvėje įkaitinkite augalinį aliejų, sudėkite mažais kubeliais supjaustytą svogūną ir tarkuotą morką. Daržoves kepkite 5-6 minutes (kol suminkštės) ant vidutinės ugnies, retkarčiais pamaišydami.Į daržoves įberkite druskos, džiovintų (arba šviežių, pertrintų per presą) česnakų, maltų juodųjų pipirų, išmaišykite.
 16. Įberkite druskos, džiovintų (arba šviežių česnakų, pertrintų per presą), juodųjų pipirų, išmaišykite. Padažą pagardinkite pagal skonį.
 17. Supilkite vandenį, įpilkite grietinėlę (arba grietinę), išmaišykite gautą padažą, užvirinkite. Į keptuvę kartu su padažu sudėkite koldūnus šiek tiek atskirai, tada sudėkite koldūnus. Vėl užvirinkite padažą, sumažinkite ugnį iki minimalios ir 20-25 minutes troškinkite koldūnus uždengę dangčiu.
 18. Sudėkite koldūnus į keptuvę su padažu