Magnio sulfato vartojimas, šalutinis poveikis, sąveika ir dar daugiau

Magnio sulfatas - Dr. Ax

Magnio sulfatas yra viena iš magnio papildų rūšių, kuri gali padėti gydyti magnio trūkumo simptomus, tokius kaip raumenų mėšlungis, nuovargis ir dirglumas, taip pat kitas įprastas sveikatos problemas, tokias kaip vidurių užkietėjimas.

Praktiškai kiekvienai mūsų kūno daliai, įskaitant ląsteles, nervus, raumenis, kaulus ir širdį, reikalingas nuolatinis magnio maistinių medžiagų kiekis, kad būtų galima palaikyti normalų funkcionavimą. Magnis yra būtinas mineralas, ketvirtas pagal gausumą žmogaus kūne, taip pat elektrolitas, kurio organizme yra daug. Jis vaidina daugybę funkcijų, tokių kaip širdies sveikata, raumenų susitraukimai ir kt.

Nors kai kurie žmonės, vartodami sveiką mitybą, gali gauti pakankamai magnio, manoma, kad dauguma suaugusiųjų turi trūkumų. Mažas magnio kiekis (vadinamas hipomagnezemija) gali neigiamai paveikti jūsų nervų sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos bei virškinimo sistemos darbą, todėl dabar plačiai rekomenduojama vartoti papildus, įskaitant magnio sulfato papildus.

Kas yra magnio sulfatas (kam jis vartojamas?)

Magnio sulfatas yra magnio papildų rūšis. Cheminė magnio sulfato formulė yra MgSO4, reiškia tai gali būti suskirstytas į magnį ir sulfatą, kuris yra sieros ir deguonies derinys.

Magnio sulfatą galima įsigyti be recepto keliomis skirtingomis formomis, įskaitant kapsules, mirkymo druskas ir IV. Kitas šio produkto pavadinimas yra „Epsom“ druska, firmos pavadinimas magnio druskos rūšiai, kuri prasiskverbia per odą.

Koks yra magnio sulfato veikimo mechanizmas?

Jis veikia keliais būdais, pavyzdžiui, padidindamas vandens kiekį žarnyne, sukeldamas kraujagyslių išsiplėtimą (praplatindamas kraujagysles ir pagerindamas kraujo tekėjimą) ir blokuodamas kalcio patekimą į sinapsines galūnes, o tai pakeičia neuromuskulinį perdavimą. Tai veiksmingai užkerta kelią tam tikriems traukuliams ir traukuliams, nes blokuoja perdavimą tarp nervų ir raumenų.

Kam tinka magnio sulfatas?

Pagrindinė priežastis, kodėl šį produktą rekomenduoja sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, yra per mažas magnio kiekis kraujyje (kitaip tariant, magnio trūkumas). Kita dažna priežastis, kodėl žmonės naudoja šį magnio tipą, yra vidurių užkietėjimas, nes jis veikia kaip natūralus vidurius laisvinantis vaistas. Kiti naudojimo būdai yra raumenų skausmo mažinimas, atsipalaidavimo skatinimas ir odos sveikatos gerinimas.

Pagal straipsnį Akušerijos ir moterų sveikatos žurnalas, šios rūšies magnis yra vienas iš dažniausiai vartojamų vaistų akušerijoje.

Padidinę magnio kiekį, galite palaikyti gyvybiškai svarbias funkcijas, tokias kaip raumenų kontrolė, energijos gamyba, elektriniai impulsai ir kalcio bei vitamino D kiekio organizme reguliavimas. Vandenyje galite ne tik mirkyti magnio sulfato druskose, bet ir dėl drėkinamųjų savybių šio produkto galite rasti daugelyje plaukų ir odos priežiūros produktų.

Susijęs: Daugumoje papildų yra magnio stearato – ar tai saugu?

Nauda sveikatai ir naudojimas

1. Padeda gydyti vidurių užkietėjimą

Magnio sulfatas yra naudojamas siekiant padėti tuštintis, kai kas nors kovoja su vidurių užkietėjimu. Paprastai jis išgeria per 30 minučių iki šešių valandų. Žarnyno judėjimui skatinti dažniausiai naudojama magnio sulfato milteliai, sumaišyti su vandeniu. Magnio vartojimas šioje formoje turi osmosinį poveikį ir sukelia vandens išsilaikymą žarnyno spindyje. Tai drėkina išmatas ir leidžia lengviau praeiti.

Prieš kolonoskopiją storosios žarnos valymui taip pat galima naudoti natrio sulfato, kalio sulfato ir magnio sulfato derinį. Šiuo tikslu viena porcija paprastai imama anksti vakare prieš kolonoskopiją (10–12 valandų prieš antrąją dozę), o kita porcija – ryte prieš tyrimą.

2. Gali palengvinti raumenų įtampą ir skausmą

Kūnas gali absorbuoti magnį per odą per transderminį absorbciją. Ką jaučia magnio sulfatas? Epsom druskos įmaišymas į vonią gali padėti atpalaiduoti raumenis, sumažinti uždegimą ir sumažinti sąnarių skausmą, įskaitant skausmus, susijusius su artritu ar kaulų skausmais.

Žmonėms, kovojantiems su standumu, spazmais, mėšlungiu ar besitęsiančiu pėdų skausmu, pamirkius padarytas kūno dalis magnio mirkymo vonioje su „Epsom“ druskomis, galima sumažinti diskomfortą ir pagerinti judesių amplitudę, įskaitant kulkšnis, kelius ir kojas. Tai taip pat yra geras pasirinkimas žmonėms, patiriantiems neramių kojų sindromą, dėl kurio gali būti sunku miegoti kokybiškai.

3. Skatina atsipalaidavimą

Naktį išsimaudyti šiltoje vonioje su magniu yra paprastas būdas sumažinti stresą. Nors magnio trūkumas gali padidinti nerimo ir įtampos jausmą, magnio sulfatas veikia priešingai. Tai gali sustiprinti jūsų sugebėjimą įveikti stresą dėl savo poveikio nerviniam jaudrumui ir kraujospūdžiui. Tai gali net padėti su depresija ir neuropsichiatriniais sutrikimais susijusiems simptomams valdyti. Norintiems atsipalaiduoti iš magnio, šis naminių gydomųjų vonios druskų receptas yra paprastas būdas naudoti magnį.

Ar galite gauti daug magnio sulfato?

Ne, nepaisant to, ką kai kurie žmonės teigia internete, naudodami šį produktą jūs „nepasieksite“, tačiau natūraliai tai gali padėti jums jaustis ramiau.

4. Sumažina pūtimą ir vandens sulaikymą

Magnio sulfatas kartu su vandeniu sukelia atvirkštinį osmosą. Tai ištraukia druską ir skysčių perteklių iš jūsų kūno ir padeda sumažinti patinimą. Magnio sulfato kapsulių ar Epsomo druskų vartojimas gali padėti išvengti vandens susilaikymo ir skatinti šalinimą, sumažinti pilvo pūtimą ir sumažinti edemą, susijusią su uždegimu.

5. Gali padėti pagerinti cukraus kiekį kraujyje

Manoma, kad magnio trūkumas yra metabolinio sindromo, širdies ligų, aukšto kraujospūdžio, raumenų problemų ir diabeto veiksnys. Anot „Diabetes Self Management“ svetainės, žmonės, turintys atsparumą diabetui / insulinui, yra labiau linkę nei tie, kuriems magnio yra nedaug – be to, padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje gali dar labiau padidinti magnio praradimą šlapime.

6. Gydo preeklampsijos ir eklampsijos simptomus nėštumo metu

Preeklampsija ir eklampsija gali būti pavojingos gyvybei komplikacijos, kurios kartais sukelia traukulius, insultą, daugybinį organų nepakankamumą ir moters bei (arba) kūdikio mirtį. Magnio sulfatas buvo naudojamas traukulių kontrolei nuo 1920 m., O šiandien jis naudojamas per IV, siekiant užkirsti kelią traukuliams, susijusiems su preeklampsija (su nėštumu susijusi hipertenzija), ir kontroliuoti traukulius dėl eklampsijos.

1995 m. Atliktas tarptautinis, atsitiktinių imčių, placebu kontroliuojamas tyrimas „Collaborative Eclampsia Trial“ parodė, kad magnio sulfatu gydomoms moterims traukuliai pasireiškė maždaug 50–70 proc., Palyginti su tomis, kurios buvo gydomos kitais vaistais, įskaitant diazepamą ir fenitoiną. Kadangi šis gydymas gali padėti išvengti traukulių nėštumo metu, nustatyta, kad šis gydymas taip pat sumažina motinos mirties riziką.

Be to, magnio sulfatas yra naudojamas siekiant sumažinti negimusio, neišnešioto vaisiaus riziką išsivystyti neurologinėms problemoms ir būklėms, įskaitant cerebrinį paralyžių (pagrindinę mažų vaikų neurologinių sutrikimų priežastį).

Kaip magnio sulfatas užtikrina neuroproteką?

Nors tikslus mechanizmas nėra visiškai suprantamas, tyrimai rodo, kad magnis gali padėti stabilizuoti kraujotaką ir kraujospūdį / kraujo tekėjimą į smegenis ir užkirsti kelią sužadinimo pažeidimams stabilizuodamas neuronų membranas ir blokuodamas sužadinimo neurotransmiterius, tokius kaip glutamatas.

Ar magnio sulfatas sukelia hiperrefleksiją (būklę, kai jūsų nervų sistema pernelyg reaguoja į dirgiklius ir padidina kraujospūdį)?

Ne. Tiesą sakant, tyrimai nustatė teigiamą magnio sulfato poveikį hiperrefleksijai gimdymo metu pacientams, sergantiems nugaros smegenų pažeidimais. Daugelis pacientų, sergančių hiperrefleksija, magiją į veną gauna didelės rizikos darbo metu, prižiūrint gydytojui, kad būtų išvengta tokių komplikacijų kaip kraujospūdžio ir širdies plakimo pokyčiai, kraujagyslių susiaurėjimas ir autonominių organizmo funkcijų bei refleksų pokyčiai.

7. Palaiko kvėpavimo takų sveikatą

Kadangi magnis atpalaiduoja bronchų lygiuosius raumenis ir turi kitų funkcijų, jis gali būti naudojamas astmos priepuoliams valdyti ir plaučių funkcijai bei kvėpavimui pagerinti. Nors paprastai tai nėra pirmasis gydymas, magnio sulfatas kartais skiriamas į veną arba per purkštuvą (tam tikrą inhaliatorių), kad būtų galima gydyti sunkius ir staigius astmos priepuolius. Manoma, kad jis veikia slopindamas kalcio antplūdį, mažindamas histamino išsiskyrimą, sustabdydamas uždegimą sukeliančių cheminių medžiagų išsiskyrimą, slopindamas raumenų spazmus sukeliančias chemines medžiagas ir darydamas kitą poveikį nervams ir receptoriams.

8. Gali pagerinti jūsų odos ir plaukų sveikatą

Ar magnio sulfatas yra naudingas jūsų odai?

Taip, jis gali būti naudingas jūsų odos ir plaukų sveikatai, kai naudojamas kaip Epsom druska. Pasak aplinkos apsaugos darbo grupės, jis naudojamas kaip plaukų kondicionavimo priemonė, plaukų stiprinimo priemonė ir sausai odai skirta drėkinamoji priemonė. Šio tipo magnio galima rasti daugelyje grožio, plaukų ir odos priežiūros produktų, tokių kaip drėkinamieji kremai, kremai nuo saulės, makiažas, veido prausikliai, serumai nuo senėjimo, šampūnai ir kt.

Kas turėtų tai vartoti (ir kas neturėtų)?

Magnio sulfato produktai skirti tiems, kuriems trūksta magnio, ypač jei dėl mažo magnio kiekio atsiranda tokių simptomų kaip širdies ir kraujagyslių funkcijos pokyčiai, raumenų spazmai, galvos skausmai ir kt. Norint palaikyti normalią raumenų ir nervų funkciją, normalų cukraus kiekį kraujyje, svarbu gauti pakankamą magnio kiekį. kraujospūdį ir užkirsti kelią rimtoms širdies ir kraujagyslių bei neurologinėms problemoms.

Kai kuriems žmonėms gali būti naudinga vartoti magnio sulfatą daugiau nei kitiems. Jums gali būti didesnė magnio trūkumo tikimybė, jei:

 • Jūs reguliariai vartojate diuretikus ar protonų siurblio inhibitorius
 • Jūs nevalgote subalansuotos dietos, į kurią įeina vaisiai ir daržovės
 • Jūs turite alkoholizmo istoriją
 • Jūs sergate liga, dėl kurios dažnai pasireiškia viduriavimas / vėmimas arba skrandžio / žarnyno absorbcijos problemos, pvz., Uždegiminės žarnų ligos, tokios kaip Krono ar opinis kolitas
 • Jūs sergate blogai kontroliuojamu diabetu

Kai kurie žmonės turėtų vengti naudoti šio tipo magnio produktus arba tai daryti tik su savo gydytojų pagalba, įskaitant tuos, kuriems yra stiprus skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas, perforuota žarna, žarnų obstrukcija, sunkus vidurių užkietėjimas, kolitas, toksinis megakolonas ar nervų ir raumenų ligos.

Įsitikinkite, kad magnio sulfato papildai yra saugūs, jei esate sirgę cukriniu diabetu, inkstų ligomis, valgymo sutrikimais, padidėjusiu kalio kiekiu, nervų ir raumenų ligomis arba jei jums liepta laikytis mažai magnio turinčios dietos.

Susijęs: Kas yra magnio chloridas? 4 geriausi privalumai ir naudojimas

Rizika, šalutinis poveikis ir vaistų sąveika

Magnio sulfato šalutinis poveikis gali būti:

 • Viduriavimas
 • Skrandžio skausmai ar nevirškinimas
 • Alerginės reakcijos simptomai, tokie kaip dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas, veido patinimas ir kt.
 • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos
 • Mieguistumas
 • Edema

Ar magnio sulfatas yra pavojingas, jei vartojate per daug?

Magnio perdozavimas taip pat vadinamas toksišku magniu. Labai svarbu kruopščiai laikytis magnio sulfato dozavimo nurodymų, nes vartojant ar naudojant per daug, gali pasireikšti rimtas, net gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Retai gali pasireikšti rimtų komplikacijų, tokių kaip kvėpavimo paralyžius, hipotermija, žemas kraujospūdis, širdies funkcijos pokyčiai ir pavojingi …