Labai mažas angliavandenių kiekis ar pertraukiamas badavimas?

Klausimas

Panašu, kad šiuo metu mažai angliavandenių turinčios dietos yra kalno karalius, tačiau pastaruoju metu daug girdėjau apie protarpinį badavimą. Kuri yra geresnė riebalų netekimo dieta?

Tai puikus klausimas. Šie du požiūriai biocheminiu lygmeniu yra panašesni, nei dauguma žmonių pamanytų. Abi yra mažai insulino turinčios dietos, o tai reiškia, kad jos sukelia minimalų insulino atsaką iš jūsų kūno. Abu jie taip pat kvalifikuojami kaip sudėtingos dietos, nes jie visiškai neatitinka daugumos žmonių valgymo būdų ir gali reikalauti kardinalių mitybos įpročių ir prioritetų pakeitimo.

Suskirstykime skirtumą.

Mažai angliavandenių, ne mažai degalų

Kai kas nors kalba apie mažai angliavandenių turinčią dietą, tai gali reikšti daug įvairių dalykų. Tai gali būti dieta su mažu krakmolo kiekiu arba atitikti specifinius parametrus, pvz., Mažiau nei 100 gramų angliavandenių per dieną arba mažiau nei 50 gramų angliavandenių per dieną.

Aiškumo ir palyginimo tikslais kalbėsiu apie labai mažai angliavandenių turinčias dietas (VLCD), kurias taip pat būtų galima pavadinti ketogenine dieta. Šio tipo mažai angliavandenių turinčioje dietoje yra mažiau nei 50 gramų angliavandenių per dieną.

Ketogeninės dietos makroelementų suskirstymas paprastai atrodo maždaug taip:

  • Angliavandeniai: 10 procentų ar mažiau kalorijų
  • Baltymas: 25 procentai kalorijų
  • Riebalai: 65 procentai kalorijų

Tokio VLCD atveju riebalai suteikia energijos, nes jie neturi tokio pat hormoninio poveikio kaip angliavandeniai. Jei kas, maistiniai riebalai gali padėti organizmui greičiau pereiti nuo angliavandenių naudojimo kaip pagrindinio kuro šaltinio prie riebalų naudojimo.

Kaip matote pagal makroelementų skaidymą, baltymai šiek tiek sumažėja, palyginti su tradiciniais 30–40 proc., Kuriuos dažnai naudoja kultūristai ir besilaikantys dietos. Taip yra todėl, kad baltymai yra insulinogeniški ir gali trukdyti atsirasti ketozei – būsenai, kai jūsų kūnas verčia riebalus kaip pagrindinį kuro šaltinį.

Tačiau net ir esant tokiam sumažintam lygiui, standartinis VLCD modelis suteikia pakankamą baltymų kiekį raumenų audiniui išsaugoti per treniruotes, taip pat stimuliuoja baltymų sintezę visą dieną. Tai yra vienas privalumas, kurį VLCD turi prieš pasninką.

Žiūrėdami į bendrą baltymų sintezę dienos bėgyje, pasiekiate didesnį efektą, išskirdami baltymų kiekį, kaip ir VLCD, palyginti su daugumos baltymų suvalgymu vienu prisėdimu, kaip yra įprasta su daugeliu pertraukimų. pasninko protokolai.

„Labai mažai angliavandenių turinčiose dietose, dar vadinamose ketogeninėmis dietomis, paprastai yra mažiau nei 50 gramų angliavandenių per dieną.”

Namų valymas nevalgius

Pasninkas turi vieną potencialą per VLCD: jis yra susijęs su ląstelių autofagija. Tai yra tada, kai jūsų ląstelės turi ieškoti degalų ir dėl to jos ištuština korinius spinteles, sunaudodamos senstančias ar pažeistas ląstelių dalis ir atliekas. Šis „pavasario valymo“ procesas paverčia senas ląstelių šiukšles aminorūgštimis – baltymų statybinėmis medžiagomis.

Autofagija yra svarbus ir būtinas biologinis procesas, kurį paspartina badavimas. Net trumpalaikiai pasninkai gali sukelti ląstelių autofagiją, nors nėra aišku, kiek valandų reikia, kad procesas prasidėtų bet kuriam asmeniui. Be to, nevalgius sukeltos autofagijos vaidmuo ir poveikis bendrai sveikatai ir riebalų nuostoliams dar nėra nustatytas, todėl nuoširdžiai negaliu nurodyti jokios ūmios naudos, kurią ji galėtų suteikti.

Autofagija

Korinis „namų tvarkymas“. Ląstelės savęs virškinimo procesas veikiant fermentus, kilusius iš tos pačios ląstelės. Užtikrina ląstelių komponentų sintezę, suskaidymą ir perdirbimą.

Savo klientams rekomenduoju naudoti VLCD, o ne pasninką. Mano mokslo interpretacija yra ta, kad dėl nuoseklaus, pakartotinio baltymų sintezės stimuliavimo, kurį gaunate su VLCD, tai yra pranašesnis požiūris į bendrą kūno sudėties pagerėjimą. Tačiau tinkamai vykdant abi šias sistemas riebalų turėtų sumažėti panašiai. Svarbiausia renkantis VLCD ar pasninką yra nuspręsti, kuris leis jums nuosekliausiai ir efektyviausiai vykdyti savo gyvenimo būdą.